800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyČínská mozaika: Peking-Suzhou-Šanghaj-Chengdu

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET
Odlet z Prahy do Pekingu.

2. den

PEKING
Přílet do Pekingu kde Vás bude očekávat průvodce. Transfer do hotelu (check in 14.00 hod). Oběd. Dnes Vás čeká prohlídka Náměstí Tian´anmen (s rozlohou přes 40ha je největším veřejným prostranstvím na světě) a Zimní palác: reprezentativní palácový komplex, známý i pod názvem Zakázané město, kde vládlo a žilo 24 císařů z posledních dvou čínských dynastií - Ming a Čching. Večeře - Pekingská kachna.

3. den

PEKING
Snídaně
Dnes se vydáte na jedno z největších lákadel Číny, jeden ze Sedmi divů světa a symbol čínské civilizace - Velkou čínskou zeď- starý systém opevnění táhnoucí se napříč severní Čínou. Dnešní podoba zdi byla vybudována za dynastie Ming v době od konce 14. do začátku 17. století. Podobná opevnění proti vpádům kočovných kmenů byla však budována již v dávnějších dobách. Zeď se táhne v ohromující délce cca 6000 km! V roce 2009 čínské úřady ohlásily, že byly nalezeny dosud neznámé zbytky čínské zdi. Celková délka zdi dnes tedy činí 8851 km. Oběd. Po prohlídce této neobyčejné stavby si prohlédnete stré Císařské hrobky dynastie Ming. Cesta Vás mimojiné provede branou s pěti oblouky, Stélovým pavilonem, kde je umístněna velká tesaná stéla s chválou císařů Ming, Cestou duchů, kterou lemují úchvatné sochy zvýřat, vč. těch mýtických, branou Draka a fénixe až k hrobce císaře Yongle. Na cestě zpět se zastavíte u Národního olympijského stadionu, přezdívanému ptačí hnízdo. Odjezd na večeři a poté zpět do hotelu. Přenocování.

4. den

PEKING
Snídaně
Dnes se průvodcem vydáte do Chrámu nebes - komplex taoistických chrámů. Jeho počátky sahají do začátku 15. století a v současné době patří spolu se Zakázaným městem k nejvyhledávanějším památkám Pekingu. V roce 1998 se stal součástí světového dědictví. Dále Letní palác - postaven byl v polovině 18. století, avšak přibližně o sto let později byl celý zničen a poté znovu vystavěn. Nachází se na návrší, které je omýváno jezerem. Patří k němu i rozsáhlé zahrady, které byly v roce 1998 spolu s palácem přiřazeny ke světovému dědictví. Oběd. Nakonec tibetský chrám Yonghe song (Lama Temple) postavený na konci 17. stol. jako rezidence prince Yinzhena. Ze všech turisticky orientovaných chrámů v Pekingu má právě tento lamaistický nejlepší atmosféru, kterou spoluutváří všudypřítomná vůně doutnajících vonných tyčinek a dohled skutečných praktikujících mnichů. Večeře.

5. den

PEKING - SUZHOU
Snídaně
Odjezd moderním superrychlým vlakem do Suzhou, kterému se díky svým vodním zahradám přezdívá čínské Benátky. Suzhou leží leží na dolním toku řeky Jang-c' a březích jezera Tchaj a to mu dává jedinečný charakter. Po příjezdu oběd a návštěva New Suzhou Museum, které se stalo jeho symbolem. Suzhou je známé také pro své krásné kamenné mosty, pagody a pečlivě navržené zahrady a navíc je důležitým centrem produkce čínského hedvábí. Projedete se lodí po Grand Canal of China který je nejdelším a nejstarším umělým kanálem na světě, který vytvořil člověk, kolem původních domků, kde lidé žíjí po dlouhé generace, pracují a zabývají se obchodem. Navštívíte také Muzeum hedvábí, kde si prohlédnete tradiční čínské hedvábí. Ubytování v hotelu. Večeře.

6. den

SUZHOU - ŠANGHAJ
Po snídani Vás čeká návštěva vyhlášené tradiční zahrady s prvky z dynastie Ming - zahrada Mistra rybářských sítí. Transfer na nádraží a odjezd vlakem do Šanghaje. Ubytování v hotelu. Oběd. Výlet do čtvrti Bund – s výhledem přes řeku Huangpu na prestižní Pudong, městskou čtvrť zaplněnou mrakodrapy, mezi kterými se vyjímá vysílač, nazývaný Perlová věž. nábřeží Bundu je lemované výstavnými výškovými budovami bank, obchodních společností a hotelů z počátku 20. století. Bund je dnes památkově chráněn a výstavba vyšších mrakodrapů v této oblasti není povolena. Prohlédnete si také známou zahradu Yuyuan s tradičním čajovým domkem a nakonec se podíváte na tradiční čínský trh Chenghuangmiao, postavený už v 15. stol. během dynastie Ming. Večeře. Přenocování.

7. den

ŠANGHAJ
Po snídani se vydáte na celodenní výlet. Navštívíte Šanghajské muzeum se skvělými sbírkami, dále Chrám Nefritového Buddhy - jeden z mála stále živých buddhistických chrámu v Šanghaji, kde se nalézá 2 m. socha Buddhy z nefritu. Oběd. Procházka čtvrtí Xintiandi, kde se mísi moderní architektura s původní zástavbou, se spoustou obchodů, kaváren, restaurací a galerií. Dále se vydáte do Tianzifang známé jako Creative Art Park a nakonec večeře s akrobatickou show.

8. den

ŠANGHAJ - CHENGDU
Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Chengdu. Chengdu je hlavním městem provincie Sečuán a známé také pod názvem Tian Fu Zhi Guo - Nebeský stát a jedním zjeho atrakcí je chovná stancie Pandy velké. Po příletu se tam vydáte a budete mít možnost se s nimi (za poplatek) vyfotit. Oběd. Čeká Vás také procházka po Jinli Old street u svatyně Wuhou, která je také v překladu nazývána "První ulice království Shu". Ubytování v hotelu a večeře.

9. den

CHENGDU - LESHAN - Mt. EMEI
Snídaně.
Dnešním největším zážitkem bude návštěva Leshanu, kde se ukrývá Velký kamenný Buddha. Jedná se o největší kamennou sochu Buddhy na světě, je vytesán ve skále a jeho výska je neuvěřitelných 71m. Socha vznikla v 8. stol. Kolem něj je více jak 90 dalších soch a svatyní. Oběd. Po prohlídce odjezd k hoře Mt. Emei. Velký Buddha a oblast Mt. Emei se stala dokonce v roce 1996 součástí světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Večeře.

10. den

Mt. EMEI - CHENGDU
Snídaně. Úchvatná scenérie kolem hory Mt. Emei dostala také název "Emei, největší krása pod nebem". V 1. stol. zde byl postaven jeden z prvních buddhistických chrámů v Číně. Podle legend má být hora sídlem bódhisattvy Peku-siena, proto se hora Emej stala důležitým poutním místem. Později zde vznikly další buddhistické chrámy a kláštery. Emei je také jednou ze čtyř nejposvátnějších buddhistických hor v Číně. Po snídani se vydáte lanovkou až pod samý "Zlatý" vrchol ve výšce 3099m. Za příznivého počasí se pod Vámi bude "rozvalovat peřina" z mraků. Oběd. Odpoledne návrat zpět a odjezd do Chengdu. Ubytování a večeře.

11. den

ODLET
Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Počasí

Guangdong

18°C Jasno

Hainan

24°C Oblačno

×