800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyDoteky Hedvábné stezky a Shangri La

18-denní poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

PRAHA - ÜRÜMQI
Odlet z Prahy s přestupem v Soulu (kde Vás čeká několikahodinový výlet po městě) do Ürümqi, hlavního města Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang, na severozápadě Číny. Ürümqi nebo Urumči je nejvzdálenější velkoměsto od mořského pobřeží (jde o vzdálenost zhruba 2500 km). Asi 320 km od města se nachází euroasijský pól nedostupnosti (místo položené nejhlouběji ve vnitrozemí).

2. den

ÜRÜMQI
Přílet. Přivítání na letišti a a transfer do hotelu. Přenocování.

3. den

ÜRÜMQI (snídaně, oběd, večeře)
Rovnýma nohama za dobrodružstvím. Cílem první cesty v tomto odlehlém kraji bude Nebeské jezero (Tianchi Lake). Tento "Drahokam" se leskne ve výšce 2000 mnm uprostřed okolních hor se zasněženými vrcholky. Pokud to jen počasí trochu dovolí, čeká Vás plavba po jezeře. Odpoledne máte na výber ze dvou možností A) návrat zpět do Urumči s procházkou po tradičním ujgurském trhu Erdao Qiao, né nepodobný tomu za časů Marca Pola , kde lze koupit nebo si jen prohlédnout např. etnické hudební nástroje, zboží z hedvábí, nože - Yengisar, sušené ovoce, koberce a mnoho dalšího, nebo B) můžete zůstat u jezera a přenocovat jako místní kočovníci v tradiční jurtě (pozn: velmi jednoduché ubytování bez koupelny a toalety).

4. den

ÜRÜMQI - TURPAN (snídaně, oběd, večeře)
Po snídani Vás čeká odjezd vlakem do Turpanu. V ujgurštině znamená Turpan "Nejnižší místo". Rozloha celé obasti je 69.700 m2 a z toho 4000 m2 se nachází pod hladinou moře. Turpan je vyhlášený svým horkým a suchým klimatem, zvláště vhodným pro pěstování melounů a ovoce. Je také klíčovým bodem na Hedvábné stezce již od pradávných časů, s možstvím historických památek a také unikátních přírodních scenérií. Po příjezdu Vás průvodce vyzvedne na nádraží a vypravíte se na prohlídku minaretu Emin (Sugong Minaret), největší islámské památky na území provincie. Je vysoký 37 m a je postaven v unikátním kónickém tvaru. Odtud se přesunete na prohlídku hrobek v Astaně, kde byli pochováváni jak aristokraté, úředníci i obyčejní lidé, kteří žili v království Gaochang, během let 273 - 782 n.l. (dynastie Jin až Tang). Dále si prohlédnete ruiny Gaochangu nacházející se na území o rozloze 2km2. Původní osídlení bylo rozděleno do třech částí: vnější, vnitřní město a dvůr, podle vzoru Xi anu, které bylo za dynastie Tang hlavním městem Číny. Nevynecháte ani ruiny Jiaohe, které bylo postavené ještě o 100 let dříve než Gaochang. Ubytování v hotelu a přenocování.

5. den

TURPAN - DUNHUANG (snídaně, oběd, večeře)
Po snídani se vydáte na výlet ke studnám Karez. Tento jedinečný systém podzemního zavlažování byl postaven před více jak 2000 lety a patří k jednomu z divů a úspěchů staré Číny, spolu s Velkou čínskou zdí a Velkým kanálem. Nejdelší kanál měří 10 km a celý systém má délku více jak 5000 km. Odtud se pak vydáte na prohlídku Jeskyně tisíce Buddhů v Bezekliku. Zde, v nádherné pouštní a polopouštní přírodě, se nacházejí jedny z nejdůležitějších buddhistických památek v provincii. V jeskyních jsou k vidění sochy a fresky, některé jsou však silné poškozené, s okolní krajinou Ohnivých hor (v horkém žáru slunce mění skály barvu a doslova planou), však celá scenérie nemá chybu. Památky se datují do 6. stol. za vlády království Gaocheng. Nakonec se projde kolem vinic, pravé oázy v horké poušti.
Transfer na nádraží a nočním vlakem (1. třída, 4-lůžková kabina - za příplatek dvoulůžková) do Dunhuang.

6. den

DUNHUANG (snídaně, oběd, večeře)
Ráno Vás vyzvedne průvodce na nádraží v Dunhuang, ve starobylém měste v oáze, ve vyprahlé poušti západní provicie Gansu.Vdáte se na výlet k Jezero půlměsíce a Zpívajícím písečným dunám, přírodnímu zázraku pouště Gobi. Duny doslova hrají různými barvami, od červené, žluté, zelené až po černou či bílou. Pokaždé, když zavane vítr, je slyšet z dun specifický zvuk a když zafouká slabý vánek zní zvuk jako hudební nástroj.
Jezero je sevřené mezi písečnými dunami, tak, že připomíná srpek měsíce, navíc se nachází u skvostného chrámu. Je to neuvěřitelné, ale jezero, ač se nachází ve vyprahlé krajině, tak už více jak 2000 let nebylo pohlceno pískem a nevyschlo. Fakultativně prjížďka na velbloudech. Návrat zpět do hotelu v Dunhuang. Přenocování.

7. den

DUNHUANG - XIAN (snídaně, oběd)
Ráno, po snídani se vypravíte na prohlídku slavných jeskyní Mogao (Mogao Shiku), objevených na počátku 20. stol. Jeskyně začaly vznikat ve 4. stol. n.l a byly v průběhu dalších šesti stol vyzdobeny buddhistickými obrazy, sochami a svitky a pak záhadně v 11. století uzavřeny okolnímu světu. Až v roce 1900 byly znovu objeveny a vydali svědectví nevyčíslitelné historické a kulturní hodnoty. Mezi dokumenty se našly dokonce nestoriánské a zoroastrické svitky. Odpoledne odjezd na letiště a odlet do Xianu. Transfer do hotelu a ubytování.

8. den

XIAN (snídaně, oběd, večeře)
Dnes se vydáte na prohlídku majestátní 2200 let staré Terrakotové armády, ale ještě dříve navštívíte muzeum historie Shaanxi, první velké a velmi dobře zařízené státní muzeum se skvostnými sbírkami. Odjezd na prohlídku 2200 let staré hliněné armády v životní velikosti, prvního feudálního císaře Qin Shihuang. Nakonec se vydáte na prohlídku Velké pagody divoké husy, postavenou již v roce 652. Zde jsou uloženy důležité buddhistické texty přinesené z Indie.
Přenocování

9. den

XIAN (snídaně, oběd, večeře)
Po snídani se vydáte na prohlídku starobylých hradeb, které jsou až 12 m vysoké a až 18 m. široké a obklopuje je příkop. Tento propracovaný obraný systém je jeden z největších na světě. Následuje prohlídka Velké mešity (extra poplatek za vstup) vybudované za dynastie Ming. Projdete se také kolem Zvonové a Bubnové věže, které se nachází v geografickém středu tehdejší říše, odtud vedly všechny cesty na sever, jih, východ a západ. Večeře v tradiční restauraci, kde se podávají místní vyhlášené čínské knedlíčky.
Přenocování

10. den

XIAN - LIJIANG (snídaně)
Transfer na letiětě a odlet do Lijiangu, v jihozápadní provincii Yunnan. Transfer do hotelu a ubytování.
Lijiang je starobylé město v Číně. Nachází v západočínské provincii Yunnan, na yunnansko-guizhouské planině, v nadmořské výšce 2400 metrů. Město Lijiang bylo založeno ve 13. století našeho letopočtu. Bylo významným obchodním a strategickým centrem celé oblasti. Město Lijiang leží na říčním systému Nefritové řeky, proto zde bylo vybudováno více jak 354 mostů. Nádherné prostředí města dokreslují zachované červeně vydlážděné uličky a tradiční domy. Nejzachovalejší částí města je ulice Sifang, která se nachází přímo v centru. Zajímavým místem je také dvůr Mu, který byl vybudován již ve 13. století a byl sídlem dědičného úřadu klanového vůdce z rodu Mu.
Odpoledne si prohlédněte Park Heilongtan (s Jezerem černého draka). Večerní procházka starým městem pak završí dnešní den.

11. den

LIJIANG (snídaně, oběd, večeře)
Celodenní na Yulong Xueshan - úchvatnou pětitisícovou Sněžnou horu Nefritového draka. Do zhruba do 3800 m.n.m, na Louku jaků, Vás vyveze lanovka. odkud budete mít neuvěřitelný výhled do okolní krajiny a kde se kromě jaků pasou také koně a osly. Dále navštívíte lámaistický klášter Yufeng na úpatí hory Nefritového draka. Nakonec návštěva vesnice Baisha, kde žije etnická menšina Naxi. Odpoledne návrat zpět do hotelu.

12. den

LIJIANG-HUTIAOXIA-TIGER LEAPING GORGE / SHANGRI LA (snídaně, oběd, večeře)
Odjezd do Tiger Leaping Gorge - Soutěsky skákajícího tygra, kterou protéká divoká řeka Yangtze a nad kterou se tyčí až 5596 m vysoké Sněžné hory Nefritového draka a hory Haba Xueshan. Tiger Leaping Gorge je také nejhlubší soutěskou na světě. Toto vše z ní dělá asi jedno z nejkrásnějších míst v přírodě, které během vašeho pobytu v Číně navštívíte. Ještě než dorazíte do soutěsky se zastavíte ve vesnici Shigu Zhen – Vesnice kamenného bubnu, pojmenované podle mramorové desky ve tvaru bubnu, stojící v První ohybu řeky Yangtze. V této nezapomenutené krajině Vás čeká 60-70 min plavba na lodi. Po tomto zážitku se již vydáte do soutěsky. Ubytování v malé ubytovně uprostřed soutěsky, kterou provozují místní z etnika Na Xi. Dnes a zitra budete mít dostatek času a příležitostí trekovat nebo podnikat pohodové vycházky v této nádherné a fotogenické přírodě. Pokud budete chtít můžete podniknout cca 6 hod. trek, který Vás zavede až k ubytování. Přenocování

13. den

TIGER LEAPING GORGE - LIJIANG (snídaně, oběd)
Dopoledne se můžete vydat na cca 2-3 hod trek k Half-way Guesthouse, kde Vás vyzvedně řidič a odtud již vozem zpět do Qiaotou a Lijiangu. Pokud zvolíte raději odpočinek, vyzvedne vás řidič přímo u vašeho hotýlku. Odpoledne a večer čas na procházku po starém městě Lijiangu.

14. den

LIJIANG-DALI (snídaně, oběd, večeře)
Dopoledne odjezd na jih do města Dali, které leží relativně blízko barmských hranic se zastávkou ve vesnici Xizhou, v severozápadní části jezera Erhai. Vesnice vzkvétela během vlády dynastie Ming (1366-1644), kdy tudy procházela čajová stezka resp. jiná větev Hedvábné stezky. Dodnes se zde zachovali hezké a tradiční domy etnika Bai. Příjezd do Dali. Ubytování v hotelu.

15. den

DALI (snídaně, oběd, večeře)
Dali, šarmatní poklidné město, jehož historie sahá do dinastie Tang a které také bývalo hlavním městem království Nanzhao. Díky své poloze zde zžije několik národnostních menšin (napúř Baiové, mluvící tibeto-barmským jazykem) a snad i díky tomu si stále zachovává svůj provinční půvab.
Ráno se vydáte na plavbu po jezeře Erhai, které omývá Dali ze severu. V překladu Erhai znamená "jezero ve tvaru ucha". Po plavbě se vydáte na prohlídku Třech buddhistických pagod kláštera Chongsheng, kterou jsou symbolem města, nejvyšší z nich má 16 pater a dosahuje výšky 72m.. Nakonec se vrátíte zpět do Dali a prohlédnete si staré město a ulici Cizinců, kam přicházejí čínští návštěvnící, aby sledovali cizince. Navečer se ještě zúčastníte představení etnika Bai "Tři chutě čaje". Přenocování.

16. den

DALI - KUNMING (snídaně, oběd, večeře)
Odlet do Kunmingu, známeho také jako "Město nekonečného jara". Dnes si prohlédnete Dračí bránu. Na cestě k ní, po schodištích a chodníčcích, vyrůstají mnoho dalších chrámů. Poté prohlídka bambusového chrámu Qiongzhu z dynastie Tang, který obsahuje na 500 karamckých bůžků. Nakonec návštěva Kunminského muzea, kde kromě historických kulturních památek naleznete také fosílie dinosaurů. Návrat do hotelu a přenocování.

17. den

KUNMING - STONE FOREST (SHILIN) - KUNMING (snídaně, oběd, večeře)
Po snídani se vydáte do Kamenného lesa. Toto zvláštní místo je plné roztodivných skalních útvarů, všech různých tvarů jaké jen může příroda vytvořit. Kamenný les se rozkládá na neuvěřitelné ploše 350 km2, ale přístupná část je o rozloze 11,9 km2. Odpoledne návrat zpět do Kunmingu s procházkou po kvetinovém a ptačím trhu. Přenocování.

18. den

KUNMING - PRAHA (snídaně)
Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Cena zahrnuje:

- letenky na trase Praha - Ürümqi // Dunhuang - Xian - Lijiang // Dali - Kunming - Praha
- letištní poplatky a palivové příplatky
- dopravu vlakem dle programu
- ubytování ve 3 nebo 4* hotelech
- stravování: plná penze a dle programu
- transfery letiště - hotel - letiště
- veškeré výlety s místním anglicky mluvícím privátním průvodcem (žádná skupina dalších turistů) a dopravu
- vstupy a administrativní poplatky
- zdravotní pojištění, včetně připojištění pro případ horské nemoci
- zákonné pojištění pro případ úpadku

Cena nezahrnuje:

- vízum (1400 Kč/os.)
- spropitné (obvyklé spropitné průvodci a řidiči je 10 USD/os a den)
- volitelné připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu) – 990,- Kč

Poznámka:

Program, ktery Vás zavede do odlehlých a unikátních míst. Poznáte pouště i vysoké hory, lidi mnoha národnostních menšin a ochutnáte zcela odlišná jídla. Vydejte se do míst, kudy vedla pradávná Hedvábná stezka, zakuste kouzlo opravdového orientu a v Shangri La nechte všechen čas světa aby plynul kolem Vás.

Počasí

Čína (pevnina)

23°C Jasno

Hainan

26°C Oblačno

×