800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyExpedice v náklaďáku: jihovýchodní Asie z Xianu do Kumningu

    Cesta v expedičním náklaďáku ze starobylého Xianu přes kolébku Taichi Wudang Shan, s plavbou přes Tři Soutěsky do Chongqingu a Dazu s velkolepými kamennými reliéfy a sochami, od tud do Chengdu s (nejen) chovnou stanicí Pandy velké, ke kamennému Buddhovi v Leshanu a na posvátnou horu Emei Shan, přes Panzhiuha až do Soutěsky skákajícího tigra v povodí Jang-c´t´-iang a nádherného Lijiangu, dále k odlehlému Dali, než zakočíme cestu v Kumingu, hlavním městě provincie Jun-nan sousedící s Tibetem, Barmou, Laosem a Vietnamem.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Cesty za dobrodružstvím v expedičním náklaďáku

Je jedno jestli jedete Severní i Jižní Amerikou z Aljašky až do Ohňové země, nebo projíždíte kolem ikonického Taj Mahalu v Asii, objevujete zapomenuté město Inků Macchu Pichu v Peru, shlížíte na úchvatné Viktoriiny vodopády v africkém Zimbabwe, nocujete jako hosté u obyčejné rodiny kdesi v Kyrgyzstánu, důležité je, aby zážitek a cesta byla autentická a vzpomínky na toto dobrodružství Vás naplňovaly po celý život.

Moc dlouhé nebo moc krátké?
Cesty v expedičním náklaďáku umíme v rozmezí 9 dní až neuvěřitelných 235 dní! Pokud hledáte zlatý střed, najdeme pro vás to pravé dobrodružství trvající 2-3 týdny. Chcete li však zažít zcela výjimečné dobrodružství, které změní váš pohled na naši úchvatnou planetu, můžete kontinuálně strávit na expedici mnoho měsíců, třeba na cestě z Istanbulu do Pekingu, z Kapského Města do Káhiry nebo z Aljašky do Patagonie.

Lidé jako vy
Touha po poznávání spojuje mnohé lidi a během našich cest budete moci sdílet vaše prožitky a zájmy s těmi, pro které se stala touha po cestování a poznávání odlišné přírody, kultur, lidí motorem jejich života. Naše skupiny jsou obvykle složeny z lidí různých národností, věku, ale všichni sdílejí stejnou touhu a často se během cest stávají přáteli na celý život. Je jedno jestli je vám 20 nebo 50, důležité je chtít zažít něco neobvyklého.
Obecně se dá říci, že věkový průměr účastníků se pohybuje od 25-35 let, ale není výjimkou se setkat s lidmi 55+.
Důležitá je ale jazyková vybavenost. Vzhledem k mezinárodnímu složení skupiny je podmínkou angličtina na komunikativní úrovni.

Aktivity v rytmu Vašeho srdce
Vaše cesta se neskládá jen ze sezení v náklaďáku a koukání z okna (někdy i bez okna), ale zažijte spoustu různých aktivit, ze kterých si můžete sami vybrat ty, na které stačíte. Jeden den můžete s partou trekovat v Andách a druhý den se učit vařit lokální jídlo v rodině v Kečuánské vesnici, a další den třeba sjíždět v Posvátném údolí řeku Urubambu na raftu. U zájezdů uvádíme jejich náročnost:
1 = velmi lehká, asi jako zájezd k moři :)
2 = lehká, vhodné pro kohokoliv, aktivity jako procházky, výlety na kole, pohodové kempování
3 = střední náročnost. Program zahrnuje např. pobyt ve vyšších nadmořských výškách, trek 3-4 hod v terénu, jízda na koni nebo jiné dobrodružné aktivity
4 = náročný program, ve kterém jsou častější přejezdy, treky vysoko v horách (5-8 hod), náhorních planinách nebo přejezdy a pobyt v poušti, střídaní chladu a horka, kempování na neobvyklých odlehlých místech. Zájemce o tento zájezd by měl mít dobrou fyzickou kondici.
5 = velmi náročná expedice, detaily na vyžádání (tento typ zájezdů ale obvykle nenabízíme)

Odpovědnost a zapojení se do každodenních prací
Expedice není o pohodlném zájezdu k moři, jste všichni na stejném náklaďáku, proto je důležité se zapojit do prací jako je společné vaření, nakupování potravin, umývání nádobí, kempování a stavění stanů (pokud zrovna nespíte v hotelu), rozdělávání ohně, nebo prostě jen úklid, aby váš truck byl pěkným místem pro cestu.

Svoboda zvolit si cestu
Cestování v expedičním náklaďáku s partou lidí má tu výhodu, že mnohdy (ne však vždy), můžete vyrazit mimo obvyklé trasy, udělat si okliku a poznat místa, kam masy turistů nedorazí, nebo se dostat na místa v dobu, kdy ještě ostatní spí. Se speciálním vozem můžete v klidu během 3 dní přejet bolívijské Altipláno ve výšce, kde byste se jinde srazili s letadlem, nebo v Mongolsku projet trasy, kam se vydávají jen kočující mongolští nomádi.

Kempování a hotely
Záleží na trase, na kterou se vydáte, ubytování může být od „kdekoliv to půjde“ přes tábořiště v odlehlých a člověkem nepolíbených místech, přes kempy, ubytování v místních rodinách, základní hostely, rodinné hotýlky nebo dobře a slušně vybavené hotely. Jeden den v krásném lokálním hotelu s měkkou postelí a druhy den pod oblohou na písečné Sahaře. Obvyklý poměr ubytování bývá 30% hotel-hostel, 70% kemp. V Africe je kempování častější než při cestách chladnější Jižní Amerikou, proto v zájezdech uvádíme cca % poměr kempování a ubytování v hotelech. Často je také možné si při kempování připlatit na místě za vyšší komfort (tam kde to jde), např. chatku apod. Při kempování obvykle sdílíte stan s dalším člověkem, pokud tedy cestujete jako single, bude s vámi sdílet stan člověk stejného pohlaví. Někdy je ubytování v hostelech více lidí v jedné místnosti, ubytování v tomto případě je víceméně flexibilní.

Interakce a lokální komunity
Vždy se snažíme se zapojit do místních komunit a poznat život běžných, obyčejných lidí. Možná se najdete při ubytování v tradiční kečuánské vesnici v Peru, možná při vaření indického jídla v Darjeelingu, nebo při jízdě na koni s kyrgyzským pasákem, nebo při pomáhání v ghanské škole. Vždy je příležitost potkat a poznat lidi jako vy a přesto tak odlišné.

Naše posádka
Dlouhodobé zkušenosti, trénink a touha cestovat. Alfa Omega naší posádky. Ve Východní a Jižní Africe a stejně tak v centrální a jihovýchodní Asii, máme v posádce obvykle 2 „západní“ průvodce a 1 lokálního. V Severní, Střední a Jižní Americe, Indii, Západní Africe a na cestě kolem řeky Nil máme obvykle dva lokální průvodce. Tyto zájezdy v expedičním voze jsou úspěšně pořádány již od roku 1981, zkušeností tedy máme na rozdávání a jezdíme osvědčené trasy.

1. den

XI´AN
Přílet do Xianu v provincii Shanxi, v jednom z hlavních bodů (začátků či konců)
Hedvábné stezky. Setkání s ostatními účastníky v hotelu v 18:00.
Ubytování a přenocování v hotelu.

2. den

XI´AN
Dnes se vydáme na prohlídku majestátní 2200 let staré Terakotové armády prvního feudálního císaře Qin Shihuang. V ceně je zahrnuté vstupné i průvodce.
Odpoledne se vrátíme zpět do Xianu, kde si prohlédneme toto fantastické město.

Aktivity
V ceně: prohlídka Terakotové armády
V ceně: přenocování v hotelu

Aktivity
Fakultativně:
- Prohlídka Velké pagody Divoké husy: 80 CNY
- Pěší nebo cyklo prohlídka nějvětších zachovalých hradeb na světě z dynastie Ming: 80 CNY
- Prohlídka muzea s více jak 3000 zachovalými kamennými deskami s čínskou kaligrafií: 50 CNY
- Prohlídka muslimské čtvrti a Velkou mešitou: 30 CNY
- Prohlídka hrobky císaře Jingdi s terakotovou armádou (50.000 miniaturních sošek): 90 CNY
- Návštěva historického muzea Shaanxi s nádhernými sbírkami staré Číny: 30 CNY

3. den

WUDANG SHAN
Dnes začne naše dlouhé putování - expedičním náklaďákem se vydáme do horské rezervace Wudang Shan, místa, kde se zrodilo bojové umění Taichi, a kde se natáčel slavný film Tygr a Drak.
Odpoledne a zítra ráno budeme mít čas tuto oblast náležitě prozkoumat a užít si nádherné scenérie.
Ve Wudang Shanu budeme ubytováni v hotelu.

4. den

XIANG FAN, WUDANG SHAN
Ráno si prohlédneme Wudang shan a jeho okolí a poté se vydáme do nedalekého Xiang Fan. Cestou se zastavíme u buddhistického kláštera Purple cloud.
V Xian Fan přenocujeme v hotelu/hostelu.

5. den

YICHANG
Dnes nás čeká přejezd od Yichangu, kde poprvé uvidíme řeku Jang-c'-ťiang. V tomto příjemném městě strávíme 1 nebo 2 dny, podle toho jak se budeme moci nalodit na plavbu po řece. V každém případě nás čeká objevování Yichangu a okolí.
Ubytování v příjemném lokálním hotelu.

6. den

YICHANG, TŘI SOUTĚSKY
Dnes budeme mít čas na prohlídku města a připravíme se na 3 denní plavbu po Jang-c'-ťiang. Čeká nás také prohlídka přehrady Tři soutěsky, největší vodní elektrárny světa (v ceně).

7. - 9. den

TŘI SOUTĚSKY, BADONG, WANZHOU, CHONGQING
Dnes se nalodíme na loď na plavbu, která nás během 3 dnů a třech nocí provede nádhernou krajinou až do Chongquingu. Cestou nás čekají Tři soutěsky - Qutang, soutěsky Wu a Xiling. Loď obvykle také staví ve Fengdu (Město duchů), prohlédneme si Věž Shibaozai , s chrámem Lanruo Dian and a další místa (zastávky a prohlídky jsou podmíněné lokálním podmínkám jako počasí a stav vody a nemohou být předem garantovány).
Ubytování budeme v kajutách po 4 os. s vlastní koupelnou a klimatizací.

Fakultativně:
- výlet do Města Bílého císaře, známý výjem z 10 juanové bankovky. Cena 180 CNY
- výlet ke Třem malým soutěskám: 200 CNY

- v ceně: návštěva 1700 let starého chrámu Zhang Fei

Plavba soutěskou Qutang, pravděpodobně nejkrásnější ze všech tří.
Soutěska Čchü-tang (Qutang) je nejmenší ze tří soutěsek, ač pouze osmikilometrová, bývá označována za nejkrásnější. Tisíce malých říček se stéká dohromady, aby nedaleko města Paj-ti (Baidi) vstoupilo do brány Tří soutěsek, Kchuj-menu (Kuimen). Kchuj-men byl uctíván už v dávných dobách jako vysoce spirituální místo, což dodnes připomínají mnohé chrámy stojící podél řeky.

Soutěska Wu-sia (Wuxia), dlouhá 45 kilometrů, je překvapivě široká, z obou stran lemována drsnými horami, které se noří do jemných vlnek řeky. Plavíte-li se soutěskou Wu-sia, budete mít brzy pocit, že jste se ocitli v nějaké fantastické krajině tvořené výhradně horami. Ty jsou všude, kam oko dohlédne. A pokud je mlha, bílé chuchvalce mraků zahalí vrcholky hor a soutěska nabude nové krásy, trochu tajemnější, takové, která inspirovala mnohé čínské básníky a filozofy.

Soutěska Si-ling (Xiling) je poslední a nejdelší ze Tří soutěsek, měří 66 kilometrů. Voda se tu jen líně převaluje v širokém korytu mezi skalami, které se do ní noří téměř vertikálně. Právě na této široké soutěsce byly zbudovány dvě nádrže, Ke-čou (Gezhou) a Tři soutěsky.

10. den

DAZU, CHONGQING
Dnes se časně ráno dostaneme do Chongquingu, kde na nás opět bude čekat náklaďák. Vydáme se do Dazu , kde se nachází více jak 50.000 soch vytesaných ve skalách a jeskyních. Práce jsou datovány do 9. - 13. století za vlády dynastie Tang a Song.
V Dazu také přenocujeme v lokálním hotelu.

Fakultativně: prohlídka buddhistických soch Baoding Shan a úchvatného kamnného ležícího Buddhy v Dazu: 135 CNY

11. - 12. den

CHENGDU
Dnes nás čeká krátký přejezd do Chengdu, hlavního města provincie Sečuán, kde strávíme 2 noci. Odpoledne budeme mít volno k prohlídce města, jeho parků, ulic, muzea, nového obchodního centra metropole, nebo fotogenického starého města Jinli.

Následující den se vydáme do Chovné stanice Pandy velké (Chengdu Research Base of Giant Panda Breeding), v ceně. Odpoledne se vrátíme do města, kde bude volný program.

Fakultatovně:
- výlet do archeologického naleziště Jinsha z doby bronzové. Cena 80 CNY
- prohlídka starého města Jinli a svatyně Wuhou: 60 CNY
- prohlídka sbírek muzea Sanxingdui (fenomenální broznová maska a jadeitové sochy, převážně z doby bronzové - kultury Sanxingdui): 85 CNY
- výlet do horského komplexu Qingcheng, kolébky taoismu: 190 CNY
- vstup do chrámu Wenshu se 450 buddhistickými sochami: 5 CNY
- tradiční sečuánská opera v podvečer: 220 CNY

13. - 14. den

LESHAN, EMEI SHAN
Dnes se na 2 dny vypravíme mimo město. Dnešním největším zážitkem bude návštěva Leshanu, kde se ukrývá Velký kamenný Buddha. Jedná se o největší kamennou sochu Buddhy na světě, je vytesán ve skále a jeho výska je neuvěřitelných 71m. Socha vznikla v 8. stol. Kolem něj je více jak 90 dalších soch a svatyní. Oběd. Po prohlídce odjezd k hoře Mt. Emei. Velký Buddha a oblast Mt. Emei se stala dokonce v roce 1996 součástí světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Ubytování v malém hotelu/hostelu v Emei Shan.

Následující den: úchvatná scenérie kolem hory Mt. Emei dostala také název "Emei, největší krása pod nebem". V 1. stol. zde byl postaven jeden z prvních buddhistických chrámů v Číně. Podle legend má být hora sídlem bódhisattvy Peku-siena, proto se hora Emei stala důležitým poutním místem. Později zde vznikly další buddhistické chrámy a kláštery. Emei je také jednou ze čtyř nejposvátnějších buddhistických hor v Číně. Po snídani se vydáme lanovkou až pod samý "Zlatý" vrchol ve výšce 3099m. Snad nám počasí bude přát a pod námi bude "rozvalovat peřina" z mraků.

Fakultativně:
- plavba na lodi kolem Buddhy v Leshanu, budete mít tak lepší přehled o jeho skutečné velikosti Cena: 70 CNY
- lanovka na Emei Shan: 120 CNY

15. den

PANZHIHUA
Dnes nás čeká dlouhý cca 10 hodinový přejezd do provincije Jün-nan, kde se nacházejí úchvatné horské scenérie.
Kempovat budeme nedaleko města Panzhihua.

16. - 18. den

LIJIANG, SOUTĚSKA SKÁKAJÍCÍHO TIGRA
Naše cesta pokračuje dále, hlouběji do Jün-nanu, do města Lijiang, jehož centrum je zapsáno v UNESCO.

Při úpatí majestátní hory Yulong, na západ od Kunmingu, hlavního města provincie Yunnan, se široce rozkládá nížina, obklopená vysokými horami a prudkými Stržemi a roklemi. Rovina je protkaná silnicemi, cestami a uličkami, podél nichž se tyčí nesčetné řady domů, jejichž střechy jsou pokryté typickými pálenými taškami. To je Lijiang, starobylé město na severozápadě provincie Yunnan.Nad městem se na Severu tyčí hora Nefritového draka Yulong, jejíž vrcholek je stále pokryt sněhem. Celá oblast je rozsáhlou přírodní rezervací s množstvím rostlin a zvířat. Voda z tajícího sněhu a ledovců vysoko v horách zavlažuje pole a slouží tak místním obyvatelům. Voda je tu skutečně všude. Městské ulice, dlážděné barevnými kameny, včetně náměstí Sifang, kde je i obchodní centrum města, jsou lemovány vrbami a přes proudící vody se klenou kamenné mostky. Zdejší vody jsou součástí řeky Yuquan, která vytváří meandry na úpatí Sloní hory, severně od města. Je zde i množství studni s pramenitou vodou a také řada rybníků, Z nichž horní dodávají pitnou vodu, Střední Slouží k mytí zeleniny a dolní k praní prádla. Lijiang není obehnán vysokými městskými hradbami jako jiná města z té doby a nejsou v něm ani široké bulváry, vyniká však krásou, harmonicky spjatou s přírodou. Domy z kamene a dřeva v jedinečné symbióze kombinují prvky architektury různých dynastií a ovlivnil je i blízký Tibet a jeho etnické skupiny.

Během 3 dnů budeme mít možnost poznat toto pozoruhodné město a zájemci se také mohou vydat na úchvatný trek do jedného z nejhlubších kaňonu na světě - do Soutesky skákajícího tigra, klenoucí se nad tokem řeky Jang-c'-ťiang.

Fakultativně:
- Vstup do zahrady Black dragon pool. Cena 80 CNY
- Ttrek pod Sněžnou horou Nefritového draka: 80 CNY
- Celodenní výlet na Yulong Xueshan (Yak Meadow) - úchvatnou pětitisícovou Sněžnou horu Nefritového draka. Do zhruba do 3800 m.n.m, na Louku jaků, Vás vyveze lanovka. Cena: 280 CNY
- Pronájem kola a individuální výlet kolem vesnic s etnikem Naxi a doporučenou návštěvou vesnice Baisha. Cena 20 CNY
- 2 denní individuální trek do Soutesky skákajícího tygra. Cena 200 CNY
- Zkráceny trek do Soutesky skákajícího tygra - níže položená trasa, kolem řeky. Cena 125 CNY

19. - 20. den

DALI
Odjezd do městečka Dali, na břehu krásného jezera Erhai (v překladu Erhai znamená "jezero ve tvaru ucha"), které leží relativně blízko barmských hranic a v okolí se nacházejí tradiční malé rybářské vesničky a na pozadí se tyčí majestátní pohoří Čangšan. Zdejší kraj je domovem národnostní menšiny Bai, která se v této oblasti usídlila před více jak 3000 lety. Poklidný, možná až stereotypní život se zde ani nyní příliš nezměnil, budete tak mít dobrou příležitost poznat tradiční lokální kulturu a život obyčejných lidí.

Ubytování v hotelu nebo hostelu.

Následující den volný program s možností objedvování krás tohoto místa, vyrazit na trek do hor Cangshan, nebo si půjčit kolo.

Fakultativně:
- Trek do hor Cangshan, za objevováním krásných scenérií, horských stezek a chrámů. Cena 40 CNY
- Lekce vaření čínských knedlíčků. Cena 150 JPY
- Prohlídka třech buddhistických pagod kláštera Chongsheng, které jsou symbolem města, nejvyšší z nich má 16 pater a dosahuje výšky 72m. Cena 120 CNY
- Pronájem kola s možností se vydat po vesničkách etnika Bai. Cena 50 CNY
- Ukázka rybaření s kormorány na jezeře Erhai. Cena 100 CNY

21. den

KUNMING
Odjezd do Kumningu, hlavního města provincie Jün-nan.
Po příjezdu volný program / rozloučení se skupinou.
Odlet resp. možnost prodloužení pobytu a zajištění ubytování.

Ubytování

Kempování: 5%
Hotely / hostely: 95%

Otázky a odpovědi

Nikdy jsem nekempoval, je to pro mě?
Rozhodně! Cesta v expedičním náklaďáku je mix kempování i ubytování v hotelech. Vůdce Vás zasvětí do tajů přípravy kempu, rozdělání ohně, vaření atd. Nebudete v tom sami, je to dobrodružství a zábava… a pak to noční nebe nad hlavou s miliony hvězd, to určitě nezapomenete.

Co je to Expediční náklaďák
Cestování ve velkém expedičním náklaďáku je to, co dělá z našich cest unikátní zážitek. Vlastníme několik speciálně upravených vozů Mercedes-Benz s pohodlnými sedačkami, stolečky, velkou markýzou proti slunci/dešti při kempování, skřínky na zavazadla, 350 l nádrž na pitnou vodou, skrytá místa na úschovu cenností, knihovnu, emergency kit, spoustou přihrádek a sítěk, za které si můžete strčit báječné věci nebo limošku a tyčku Mars a hlavně bezvadná střešní okna, díky kterým uvidíte svět zase trochu jinak (…a nebo padající kamení? :D )

Co dostanu za své peníze
Dobrá otázka. Kromě fantastické dovolené a hromady zkušeností je v ceně zahrnuto ubytování, doprava, používání expedičního náklaďáku a jeho vybavení, jídlo při kempování a všechny aktivity, které jsou uvedeny v programu.

Cena zájezdu se skládá ze dvou částí:
1. základní cena zájezdu
2. tzv. Kitty - je to povinný příspěvek do skupinového rozpočtu, ze kterého je hrazeno vše, za co budou účastnící během cesty platit, např. kempy, vstupy do národních parků a rezervací, nákup potravin (ne stravování v hotelech), výlety a aktivity. Systém „Kitty“ je unikátní a zajišťuje maximum flexibility hrazení nákladů během cesty. Víte, kolik platíte a za co konkrétně. Kitty spravuje vedoucí zájezdu, a pokud na konci v rozpočtu peníze zůstanou, rozdělí se zpět účastníkům. Kitty se stanovují v USD podle aktuálních nákladů, kurzů a vývoje cen. Výše Kitty je katalogově daná, ale před začátkem zájezdu může být upravena podle aktuální situace. Vždy se prosím na cenu Kitty u nás informujte. Kitty se platí nejpozději s doplatkem za zájezd.

Další aktivity a výlety
U zájezdu uvádíme možnosti dalších aktivit, které je si na místě možné doplatit, jejich dostupnost a celková cena závisí na aktuální situaci, volném času apod.

Kdo další bude na mém zájezdu?
Zajímá vás, kdo další se přihlásil na váš vysněný zájezd, národnost, věk, pohlaví apod.? Ozvěte se nám, rádi Vám tuto informaci ověříme.

Mám si zabalit batoh nebo raději skořepinový kufr od Armaniho?
Raději batoh, je skladnější a pro kempování se hodí víc. Během cesty bude uložen ve vozidle, zamčený ve skřínce, pro běžné denní výlety se hodí ještě jeden menší batoh.
Velikost velkého zavazadla je omezena na cca 66 x 30 x 30 cm, váha max. 20 kg

Počasí

Guangdong

23°C Polojasno

×