800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMalý okruh Čínou + Xian

Poznání života a pamětihodností metropole Pekingu vhodně doplněné o návštěvu někdejší metropole a výchozího bodu Hedvábné stezky.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET Z PRAHY
Sraz skupiny před odbavovací přepážkou CK 1,5 hodiny před plánovaným odletem. Odlet do Pekingu. Během letu je pro Vás připraveno několik jídel a nápojů.

2. den

PŘÍLET DO PEKINGU
Přílet do Pekingu. Transfer do hotelu, ubytování. Oběd v hotelu. Odpoledne fakultativně projížďka na rikšách - tzv. Hutong Tour nebo individuální volno na procházku městem či odpočinek.

3. den

TCHIEN-AN-MEN, PEJ-CHAJ PARK, WANG FU TING ROAD
Snídaně. Celodenní prohlídka největšího náměstí na světě Tchien-an-men - náměstí Nebeského klidu o rozloze 44 hektarů. Po obědě procházka parkem Pejchaj s prohlídkou pagody, postaveném na ostrově uprostřed laguny. Procházka po Wang-fu-ting Road, nejrušnější třídy moderního centra Pekingu s rušnými obchodními domy.

4. den

ZAKÁZANÉ MĚSTO, CHRÁM NEBES
Snídaně. Celodenní prohlídka Zakázaného města - sídla panovníků dynastie Ming a Čching. V tomto rozlehlém císařském komplexu vládlo 24 panovníků po více než 500 let celé Čínské říši. Zakázané město bývá též nazýváno největším kulturním muzeem Číny, během vlády všech císařů bylo nepřístupné veřejnosti. Oběd v tradiční čínské restauraci. Odpoledne prohlídka Chrámu nebes, postaveného již v roce 1420. V tomto rozsáhlém chrámu panovníci dynastie Ming a Čching pořádali modlitební obřady a rituály. Večer pro zájemce fakultativně návštěva akrobatické show.

5. den

LAMAISTICKÝ A KONFUCIŮV CHRÁM
Snídaně. Dopoledne prohlídka lamaistického kláštera. Jeho pět hlavních síní ztělesňuje slohovou směsici chanských, mongolských a tibetských prvků. Oběd v čínské restauraci. Odpoledne prohlídka Konfuciova chrámu, zakladatele konfucianismu, který je v Číně dodnes velice uznávaným filozofickým směrem. Večer pro zájemce fakultativně návštěva pekingské opery.

6. den

VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ, HROBKY DYNASTIE MING
Snídaně. Celodenní výlet k velkolepé stavbě - Velké čínské zdi, jež se rozpíná v délce více než 6.000 km a lze ji pozorovat i z vesmíru. Tato zeď, jež původně sloužila k obranným účelům proti invazi barbarů, se nachází zhruba 60 km severovýchodně od Pekingu. Oběd v tradiční čínské restauraci. Odpoledne prohlídka jediné ze dvou přístupných hrobek panovníků dynastie Ming (celkem 13 hrobek).

7. den

LETNÍ PALÁC, ZOO
Snídaně. Prohlídka Letního paláce, letního sídla císařů. Během své vlády zde císaři přebývali a odpočívali v rozlehlých zahradách. Prohlédnete si i známou Loď čistoty a klidu - Mramorovou loď císařovny Cchi-s’ z roku 1888. Oběd v tradiční čínské restauraci. Odpoledne přejezd do pekingské ZOO, kde uvidíte populární medvědy - pandy, symbol Číny. Večer fakultativně ochutnávka místní speciality - pekingské kachny.

8. den

VOLNÝ DEN
Snídaně. Volno na nákupy či prohlídku nejzajímavějších míst Pekingu. Pro zájemce fakultativně výlet do Voňavých hor (rozlehlé zahrady a chrám) nebo do Tchien Ëin, rušného přístavu a centra průmyslové zóny.

9. den

PEKING - XIAN
Snídaně. Transfer na letiště a přelet do Xianu - bývalého hlavního města 11 čínských dynastií a dnes hlavního města provincie Šan-si. Transfer do hotelu a ubytování. Oběd. Prohlídka města - Velké pagody divoké husy ze 4.století, městského opevnění z raného období dynastie Ming. Návrat do hotelu, večeře.

10. den

TERRAKOTOVÁ ARMÁDA
Snídaně. Celodenní prohlídka jedné z nej-větších turistických atrakcí celé Číny - Terrakotové armády - hliněné armády císaře Čchin Š’chuangtiho. Tato posmrtná výbava zemřelého panovníka byla zcela náhodou objevena v roce 1974 místními rolníky - více než 6.000 ozbrojených bojovníků v životní velikosti je rozestavěno v bojovém šiku. Oběd. Odpoledne prohlídka vesnice Banpo - sídliště původních obyvatel před zhruba 5.000 lety. Návrat do hotelu, večeře.

11. den

PŘÍLET DO PRAHY
Snídaně. Transfer na letiště a odlet přes Peking zpět do Prahy. Přílet do Prahy na letiště Praha - Ruzyně ve večerních hodinách.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Čína (pevnina)

19°C Déšť

Hainan

29°C Převážně oblačno

×