800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMalý okruh Čínou – mystérium Pekingu a okolí z Vídně

Peking | Velká čínská zeď

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy (Vídně) do Pekingu.

2. den

Přílet do Pekingu. Transfer do hotelu, ubytování. Oběd v hotelu. Odpoledne fakultativně projížďka na rikšách - tzv. Chu-tchung tour nebo individuální volno na procházku městem či odpočinek.

3. den

Snídaně. Peking, celodenní prohlídka největšího náměstí na světě Tchien-an-men - náměstí Nebeského klidu o rozloze 44 hektarů. Po obědě procházka parkem Pej-chaj s prohlídkou pagody, postaveném na ostrově uprostřed laguny. Procházka po Wang-fu-ting Road, nejrušnější třídy moderního centra Pekingu s rušnými obchodními domy.

4. den

Snídaně. Peking, celodenní prohlídka Zakázaného města - sídla panovníků dynastie Ming a Čching. V tomto rozlehlém císařském komplexu vládlo 24 panovníků po více než 500 let celé Čínské říši. Zakázané město bývá též nazýváno největším kulturním muzeem Číny, během vlády všech císařů bylo nepřístupné veřejnosti. Oběd v tradiční čínské restauraci. Odpoledne prohlídka Chrámu nebes, postaveného již v roce 1420. V tomto rozsáhlém chrámu panovníci dynastie Ming a Čching pořádali modlitební obřady a rituály. Večer pro zájemce fakultativně návštěva akrobatické show.

5. den

Snídaně. Dopoledne prohlídka lamaistického kláštera. Jeho pět hlavních síní ztělesňuje slohovou směsici chánských, mongolských a tibetských prvků. Oběd v typické čínské restauraci. Odpoledne prohlídka Konfuciova chrámu, zakladatele konfucianismu, který je v Číně dodnes velice uznávaným filozofickým směrem. Večer pro zájemce fakultativně návštěva pekingské opery.

6. den

Snídaně. Celodenní výlet k Velké čínské zdi, jež se rozpíná v délce více než 6.000 km a lze ji zpozorovat i z vesmíru. Tato zeď, jež původně sloužila k obranným účelům proti invazi barbarů, se nachází zhruba 60 km severovýchodně od Pekingu. Oběd v tradiční čínské restauraci. Odpoledne prohlídka hrobky panovníků dynastie Ming (celkem 13 hrobek).

7. den

Snídaně. Peking, prohlídka Letního paláce, letního sídla císařů. Během své vlády zde císaři přebývali a odpočívali v rozlehlých zahradách. Prohlédnete si i známou Loď čistoty a klidu - Mramorovou loď císařovny Cch’-si z roku 1888. Oběd v tradiční čínské restauraci. Odpoledne přejezd do pekingské ZOO, kde uvidíte populární pandy, symbol Číny. Večer fakultativně ochutnávka místní speciality - pekingské kachny.

8. den

Snídaně. Peking, osobní volno na nákupy či fakultativní prohlídku dalších nenavštívených míst Pekingu.

9. den

Snídaně. Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy (Vídně). Přílet do Prahy (Vídně) na letiště Praha - Ruzyně ve večerních hodinách.

Fakultativní příplatky

• přípl. za jednl. pokoj 3.900,- Kč • vízum 1.700,- Kč, na požádání zajistíme

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Guangdong

17°C Jasno

Hainan

28°C Převážně oblačno

×