800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMalý okruh Čínou - Peking, Su-čou a Šanghaj

Navštivte Říši středu a objevte prastaré kouzlo Pekingu. Vydejte se do Su-čou (Su-zhou), jednoho z nejstarších měst v údolí řeky Jang-c' a kolébky kultury Wu, vodního městečka Luzhi, či moderní a hektické Šanghaje.
Nezapomenutelným zážitkem se pro Vás stanou večeře. Každý večer ochutnáte jiný typ kuchyně např. pekingskou, šanghajskou, sečuánskou, kantonskou atd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Pekingu

2. den

Přílet do Pekingu.
Transferu ubytování v hotelu. Ještě dnes Vás čeká výlet s angl. mluvícím průvodcem. Prohlédnete si a navštívíte Chrám nebes - komplex taoistických chrámů. Jeho počátky sahají do začátku 15. století a v současné době patří spolu se Zakázaným městem k nejvyhledávanějším památkám Pekingu. V roce 1998 se stal součástí světového dědictví.
Večeře v místní oblíbené restauraci, budete tak moci ochutnat autentickou čínskou kuchyni.

3. den

Snídaně
Celodenní výlet s průvodcem po Pekingu a okolí:
monumentální Olympijský stadion
Letní palác - postaven byl v polovině 18. století, avšak přibližně o sto let později byl celý zničen a poté znovu vystavěn. Nachází se na návrší, které je omýváno jezerem. Patří k němu i rozsáhlé zahrady, které byly v roce 1998 spolu s palácem přiřazeny ke světovému dědictví
Velká Čínská zeď - návštěva části zvané Badaling, která byla zbudována dynastií Ming Dynasty (1368 – 1644).
Návrat do Pekingu se zastávkou v továrně, kde se produkují sladkovodní perly.
Odjezd na večeři do vyhlášené čínské restaurace.

4. den

Snídaně
Výlety klimatizovaným mikrobusem s řidičem a s certifikovaným, angl. mluvícím průvodcem: Náměstí Tian´anmen (s rozlohou přes 40ha je největším veřejným prostranstvím na světě), Zakázané město - Zimní palác: reprezentativní palácový komplex, známý i pod názvem Zakázané město, kde vládlo a žilo 24 císařů z posledních dvou čínských dynastií - Ming a Čching; Park Jingshan odkud je mimo jiné skvělý výhled na celé Zakázané město, tibetský chrám Yonghe song (Lama Temple) postavený na konci 17. stol. jako rezidence prince Yinzhena. Ze všech turisticky orientovaných chrámů v Pekingu má právě tento lamaistický nejlepší atmosféru, kterou spoluutváří všudypřítomná vůně doutnajících vonných tyčinek a dohled skutečných praktikujících mnichů. Odjezd na večeři do další místní vyhlášené restaurace.
Večer přesun nočním vlakem do Su-čou, 4lůžkové kupé (pozn. přeprava vlakem je velice pohodlná a bezpečná, kvalita je na vysoké úrovni).

5. den

Příjezd do Su-čou, přezdívané čínské Benátky, město s dlouhou historií leží na dolním toku řeky Jang-c' a březích jezera Tchaj. Město je známé pro své krásné kamenné mosty, pagody a pečlivě navržené zahrady, je také důležitým centrem produkce čínského hedvábnictví.
Snídaně v hotelu.
Celodenní výlet s angl. mluvícím průvodcem. Navštívíte např.
Zahrada Mistra rybářských sítí
Továrnu na zpracování hedvábí
Výlet do Luzhi, kde se nacházejí staré úzké vodní kanály, projížďka lodí aj.
Odpoledne návrat zpět do Su-čou.
Večeře

6. den

Snídaně
Ranní prohlídka města:
procházka parkem, kde místní obyvatelé ráno cviční např. Taichi Zahrada pokorného služebníka státu, zbudovaná v roce 1509 za dynastie Ming
Muzeum výšivek
Transfer na nádraží a odjezd vlakem do Šanghaje.
Ubytování v hotelu.
Výlet do čtvrti Bund – s výhledem přes řeku Huangpu na prestižní Pudong, městskou čtvrť zaplněnou mrakodrapy, mezi kterými se vyjímá vysílač, nazývaný Perlová věž., nábřeží Bundu je lemované výstavnými výškovými budovami bank, obchodních společností a hotelů z počátku 20. století. Bund je dnes památkově chráněn a výstavba vyšších mrakodrapů v této oblasti není povolena.
Večere a výlet do noční čtvrti Xingtiandi.

7. den

Snídaně
Celodenní výlet v Šanghaji. Navštívíte Chrám Nefritového Buddhy - jeden z mála stále živých buddhistických chrámu v Šanghaji, kde se nalézá 2 m. socha Buddhy z nefritu; TV věž, nebo také Perlovou věž ve čtvrti Pudong; Nanjing Road - hlavní šanghajskou nákupní tepnu; Staré město aj.
Odpoledne volný čas pro nákupy. Večeře v další místní oblíbené restauraci.

8. den

Snídaně
Do odletu volný program.Transfer na letiště a odlet do Prahy

Počasí

Guangdong

19°C Jasno

Hainan

23°C Oblačno

×