800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMalý okruh Čínou s návštěvou Datongu

  • Cenově výhodný devítidenní výlet
  • Prohlídka nejznámějších historických památek
  • Návštěva vyhlášených čínských restaurací

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Čína je třetí největší země světa s bohatou historií, množstvím tisíciletých tradic a spoustou mimořádných přírodních krás. Pokud byste rádi viděli všechny tyto přednosti na vlastní oči, vydejte se na malý okruh Čínou. Seznámíte se zde s místní kulturou, slavnými pamětihodnostmi i nedotčenou přírodou.

1.den

Odlet z Prahy do Pekingu. Sraz skupiny je dvě hodiny před plánovaným odletem.

2.den

Po příletu do Pekingu se přesunete do hotelu, kde se ubytujete a poobědváte. Odpoledne se projedete na rikšách, také zvaných Chu-tchung tour nebo si dáte individuálně volno a užijete si odpočinek.

3.den

Tchien-an-men, Pej-chaj Park, Wang-fu-ting Road

Po snídani vás čeká celodenní prohlídka největšího náměstí na světě Tchien-an-men s rozlohou 44 hektarů, pojmenovaného po bráně Nebeského klidu. Po obědě se vydáte na příjemnou procházku parkem Pej-chaj, kde si prohlídnete pagodu postavenou na ostrově uprostřed laguny. Poté půjdete na další procházku po Wang-fu-ting Road, jež je nejrušnější třídou moderního centra Pekingu s řadou obchodních domů.

4.den

Zakázané město a Chrám nebes

Po snídani si užijete celodenní prohlídku Zakázaného města, jež bylo sídlem panovníků dynastie Ming a Čching. Město je obklopeno 8,5 metrů širokou zdí a 52 metrů širokým vodním příkopem. Tento obří komplex byl sídlem císařů od 15. století a od té doby zde vládlo 24 panovníků, během jejichž vlády nebylo Zakázané město přístupné veřejnosti. Následně poobědváte v tradiční čínské restauraci a poté si prohlédnete Chrám nebes, jež byl postaven v roce 1420, a kde panovníci dynastie Ming a Čching pořádali různé rituály a motlitební obřady. Večer fakultativně navštívíte akrobatické show.

5.den

Lamaistický a Konfuciův chrám

Snídaně. Dopoledne strávíte prohlídkou lamaistického kláštera a jeho pěti síní s chánskými, mongolskými a tibetskými prvky. Nejzajímavější stavbou bezesporu je Pavilón desetitisíců radostí, uvnitř kterého najdete 18 metrů vysokou sochu stojícího Buddhy, který byl vytesán z jediného kmene stromu a získal tím zápis do Guinessovy knihy rekordů. Po obědě v čínské restauraci se vydáte na prohlídku Konfuciova chrámu, zasvěcenému zakladateli konfucianismu, kde si doplníte informace o čínském filizofickém směru – konfucionismu. Večer mohou zájemci fakultativně navštívit pekingskou operu.

6.den

Velká čínská zeď, Hrobky dynastie Ming

Po vydatné snídani se vydáte na výlet k Velké čínské zdi dlouhé neuvěřitelných 6000 kilometrů. Zeď je nejznámější čínskou historickou památkou a původně sloužila k obraně proti invazi barbarů. Po obědě v restauraci si prohlédnete hrobky čínských panovníků dynastie Ming.

7.den

Letní palác, ZOO

Po snídani si půjdete prohlédnout letní sídlo čínských panovníků – Letní palác. Na tomto půvabném místě pobývali císaři ve svých prostorných zahradách. Budete mít možnost vidět Loď čistoty a klidu – Mramorovou loď císařovny Cch´-si, jež pochází z roku 1888. Po obědě v čínské restauraci se přesunete do pekingské ZOO, která chová oblíbené pandy, jež jsou symbolem Číny. Večer vás čeká fakultativně ochutnávka místní speciality – pekingské kachny.

8.den

Tento den budete mít osobní volno pro nákupy nebo prohlídku dalších zajímavých míst Pekingu dle svého uvážení.

9.den

Přílet do Prahy. Snídaně. Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy. Přílet na letiště letiště Václava Havla bude uskutečněn ve večerních hodinách.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Čína (pevnina)

24°C Převážně oblačno

Hainan

25°C Oblačno

×