800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMalý okruh Čínou s návštěvou Tibetu

Peking | Velká čínská zeď | Lhasa

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den: Odlet do Pekingu.
2. den: Přílet do Pekingu. Transfer do hotelu, ubytování. Večer individuální volno na procházku městem či odpočinek.
3. den: Snídaně. Peking, celodenní prohlídka největšího náměstí na světě Tchienan- men - náměstí Nebeského klidu o rozloze 44 hektarů. Po obědě procházka parkem Pej-chaj s prohlídkou pagody, postaveném na ostrově uprostřed laguny. Procházka po Wang-fu-ting Road, nejrušnější třídy moderního centra Pekingu s rušnými obchodními domy.
4. den: Snídaně. Peking, celodenní prohlídka Zakázaného města - sídla panovníků dynastie Ming a Čching. V tomto rozlehlém císařském komplexu vládlo 24 panovníků po více než 500 let celé Čínské říši. Zakázané město bývá též nazýváno největším kulturním muzeem Číny, během vlády všech císařů bylo nepřístupné veřejnosti. Oběd v tradiční čínské restauraci. Odpoledne prohlídka Chrámu nebes, postaveného v roce 1420. V tomto rozsáhlém chrámu panovníci dynastie Ming a Čching pořádali modlitební obřady a rituály. Večer pro zájemce fakultativně návštěva akrobatické show.
5. den: Snídaně. Dopoledne prohlídka lamaistického kláštera. Jeho pět hlavních síní ztělesňuje slohovou směsici chanských, mongolských a tibetských prvků. Oběd v typické čínské restauraci. Odpoledne prohlídka Konfuciova chrámu, zakladatele konfucianismu, který je v Číně dodnes velice uznávaným filozofickým směrem. Večer pro zájemce fakultativně návštěva pekingské opery.
6. den: Snídaně. Celodenní výlet k Velké čínské zdi, jež se rozpíná v délce více než 6.000 km a lze ji zpozorovat i z vesmíru. Tato zeď, jež původně sloužila k obranným účelům proti invazi barbarů, se nachází zhruba 60 km severovýchodně od Pekingu. Oběd v tradiční čínské restauraci. Odpoledne prohlídka hrobky panovníků dynastie Ming (13 hrobek).
7. den: Snídaně. Peking, prohlídka Letního paláce, letního sídla císařů. Během své vlády zde císaři přebývali a odpočívali v rozlehlých zahradách. Prohlédnete si i známou Loď čistoty a klidu - Mramorovou loď císařovny Cch´-si z roku 1888. Oběd v tradiční čínské restauraci. Přejezd do pekingské ZOO, kde uvidíte populární pandy, symbol Číny. Večer fakultativně ochutnávka místní speciality - pekingské kachny.
8. den: Snídaně. Peking, osobní volno na nákupy či fakultativní prohlídku dalších nenavštívených míst Pekingu.
9. den: Snídaně.Transfer na letiště a odlet do Tibetu. Přílet do Lhasy, transfer do hotelu. Odpoledne individuální volno k prohlídce okolí. Večeře a nocleh.
10. den: Snídaně. Celodenní prohlídka Lhasy s obědem. Navštívíte posvátný palác Potála, jež byl v minulosti centrem duchovní i světské moci a rezidencí nejvýznamnějšího mnicha a vůdce Tibetu - dalajlámy, klášter Džókhang postaven roku 639 jako relikviář pro sochu Buddhy. Taktéž projdete poutní okruh čtvrtí Barkor. Večeře a nocleh.
11. den: Snídaně. Pokračování v prohlídce Lhasy - navštívíte klášter Drepung, který byl v 17. století nejbohatším klášterem v Tibetu a přebývalo zde až 10.000 mnichů a klášter Sera, kde můžete pozorovat zdejší mnichy při rituálních diskusích. Po obědě prohlídka paláce Norbulinka, který od 18. století sloužil jako letní sídlo dalajlámy. Večeře a nocleh ve Lhase.
12. den: Snídaně. Transfer na letiště a odlet zpět do Pekingu. Transfer do hotelu v Pekingu. Volno k nákupům suvenýrů.
13. den: Snídaně. Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy, přílet.

Počasí

Čína (pevnina)

22°C Jasno

Hainan

25°C Oblačno

×