800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNapříč Indií a Asií: Indie - Thajsko -Vietnam - Čína

  • Zážitek na celý život
  • 16-ti denní zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do indického Dillí.

2. den

DILLÍ Indie
Přílet do Indického Dillí. Přivítání naším zástupcem na letišti a ubytování v hotelu.
Odpočinek po cestě a možnost prozkoumávání okolí. Přenocování.
Dillí - v jeho 3000 let dlouhé existenci, na místě kde dnes stojí toto neuvěřitelné město, se rozkládalo sedm jiných, které během své historie pohlitilo. Zde se setkáte s fascinující směsí staré i současné Indie.Vedle vládních budov stojí středověké paláce a bazary. Malé tické jídelny a trhy se krčí vedle moderních nákupních center. Dillí je městem, které čeká na objevení a pro ty, kteří mají oči otevřené, se jim odvděčí.

3. den

DILLÍ - AGRA Indie
Snídaně.
Dopoledne Vás čeká prohlídka staré části města. Prohlédnete si impozatní stavbu ze 17. stol. - Červenou pevnost, kterou nechal postavit Šáhdžahán, přičem využil svých neobyčejných organizačních schopností a istetického cítění. Celou stavbu kromě jiného i ohromné 33m vysoké ochranné zdi. Přímo naproti Červené pevnosti se nalézá neméně zajímavá stavba - mešita Džámí masdžid (Jama Masjid), postavená v roce 1656 a krásně zdobená červeným pískovcem a bílým mramorem. Džámí masdžid je největší je největší indická mešita a pojme více jak 20.000 věřících. Na břehu řeky Yamuna si prohlédneme památník Mahatma Gandhiho - Raj Ghat, kde byl po jeho násilné smrti v roce 1948 zpopelněn. Dále projedeme kolem "Indické brány", postavené z kamene Bharatpur, která je připomínkou 70.000 indických vojáků padlých v 1. světové válce. Nakonec, než se vydáme do Agry, se zastavíme u Ráštrapati Bhawan - Prezidentského paláce.
Odjezd do Agry. Po příjezdu ubytování v hotelu.
Agra se nachází na pravém břehu řeky Yumuna a bývala hlavním sídlem mughalských vládců, kteří mu vtiskli až pohadkovou krásu. Zdejší středověké památky patří k tomu nejlešímu v celé Indii.

4. den

AGRA - JAIPUR Indie
Po snídani začneme prohlídku skvostným Tadžmahalem. Palác, obložený krásným bílým mramore, vystavěl Šáhdžahán jako mauzoleum své manželce, kerá zemřela po porodu. Stavba trvala celých 22 let (1631-1653). Tádž dnes právem patří k sedmi divům světa, nejen pro svou vnější krásu, ale i proto, jakým způsobem oslavuje lásku a umění. Odtud se dále vydáme k neméně působyvé stavbě - Pevnosti Agra, nacházejícím se na pravém břehu řeky a kterou nechal mughulský vládce Akhbar postavit v 16. stol. Stavba ze zářivě červeného pískovce, vodní příkop i hradby jsou jen dalším kamínkem v indické mozajce, která Vám jistě pomůže porozumět významu indické kultury a národní hrdosti. Z pevnosti Agra se vypravíte do "města duchů" - Fatépur Síkrí, středověkého města, navržené a vybudované Akhbarem Velkým v 16. stol., které mělo sloužit jako ideál hlavního města. Proč však město duchů? Jeho trvání, i přes počáteční úspěch, mělo jen pouhých 14 let, a pak bylo prakticky opuštěno.
Odjezd do Jaipuru.
Po příjezdu ubytování v hotelu. Jaipur - město vybudované Maharadžou Jai Singh II., v 18. stol. podle hinduistických pravidel, jako koloniální hlavní město.

5. den

JAIPUR Indie
Po snídani se vydáte na exkurzi, která Vás zavede do pevnosti Amber. Už jen cesta pro Vás může být zážitkem, pokud budete mít štěstí můžete jet na hřbetě slona (bohužel v současné době, je jízda na slonu velmi omezena, takže nelze předem určit, zda cesta bude vozem nebo na slonu). Tato městská pevnost se nachází 130m vysoko, mezi okolními kopci Aravalli. Po prohlídce se zastavíte u Paláce Větrů (Háva mahal), 5ti patrobé budovy z 18. stol., která se pyšní 953 okny. Později navštívíte Městský palác, kde jsou uloženy sbírky tkanin, zdobených zbraní, kostýmů, maleb nebo manuscriptů. Také navštívíte Královskou observatoř Džantar mantar (Magický nástroj) založenou Jaiemsinghem 2.
Návrat zpět do hotelu.

6. den

JAIPUR - DILLÍ - BANGKOK Indie
Po snídani odjezd do Dílí. Po příjezdu prohlídka majestátní rozhledny Qutub Minar, ohromné vítězné věže, jejíž stavba započala roku 1199 a byla ukončena až v roce 1368. Vrchní minaret se nalézá ve výšce 72,5 m. a má obvod 14,4 m. Na vrchol vede 379 schodů.
Po prohlídce transfer na letiště a odlet do thajského Bangkoku.

7. den

BANGKOK Thajsko
Přílet do thajského Bangkoku. Přivítání naším zástupcem na letišti a ubytování v hotelu.
Odpočinek po cestě a možnost prozkoumávání okolí. Přenocování.
Thajsko, země úsměvů, nádherných historických památek, bělostných pláží, tisíce ostrůvků, výborné kuchyně, krásných hor a džunglí. O Thajsku bylo už napsáno tisíce stran, které tuto zemi představují ze všech stran - jako ráj, ale také i jako peklo. Pokud do země cestujete jako dychtivý turista, opravdu tu ráj naleznete. Thajsko totiž opravdu nabízí vše, a pokud máte oči otevřené, nemůže vás země zklamat.

8. den

BANGKOKG Thajsko
Snídaně
Odjezd na známý plovoucí trh Damnoen Saduak. Pokud navštíte Bangkok byť jen na 2-3 dny, je to místo, které prostě musíte vidět. Projedete se s průvodcem na loďce bludišti úzkých khlongů (kanálů), mezi trhovci - většinou jsou to ženy, oblečeny v tradičních modrých halenkách, prodávající čerstvé ovoce, zeleninu. Cestou také návštívíte kokosové plantáže. Po poledni se vrátíte zpět a vydáte se na polodenní okružní jízda Bangkokem, během které navštívíte Wat Traimit neboli Chrámem Zlatého Buddhy, zde si prohlédnete zářivou, 3m vysokou sochu Buddhy z zlata, vážící 5,5 t. K soše se váže zajímavý příběh - v 18. století byla socha v obavách před nájezdy barmských dobyvatelů zamaskována sádrou. V roce 1955, když se rozšiřoval bangkokský přístav nalezli dělníci v jednom skladišti obyčejnou sochu. Teprve při nehodě jeřábu, během stěhování sochy, si dělníci povšimli, že pod několika trhlinami prosvítá cosi lesklého. Po odstranění sádry se po moha desetiletích objevil Zlatý Buddha znovu v celé kráse; Wat Pho - největší, ale i nejstarší chrámovým komplexem v Bangkoku, v jehož zdech se nachází velký klášter pro 300 mnichů, tradiční léčebné centrum thajské masáže, ale také 46 m dlouhá pozlacená socha ležícího Buddhy; Velký Palác - královské sídlo mezi lety 1782-1946 a Wat Phra Kaeo - chrám Smaragdového Buddhy, pozoruhodný komplex, jehož výstavba byla zahájena v roce 1782 a ukrývá nejuctívanější sochu Smaragdového Buddhy, toto "město ve městě" má hrady dlouhé 1900 m a bezpochyby patří k hlavním památkám nejen v Bangkoku ale i celém Thajsku. Po prohlídce ještě krátce navštívíte továrnu na zpracování drahých kamenů a vrátíte se do hotelu Nocleh.

9. den

BANGKOK Thajsko
Snídaně
Dnes se vydáte s průvodcem na celodenní výlet do starého královského města Ayutthaya, které se po roce 1351 stalo jedním z nejvíce prosperujících a nejokázalejších měst v celé Asii. Zdejších více jak 400 památek a staveb dokazuje o jak významné město šlo. Po celodenní prohlídce zdejších památek návrat zpět do Bangkoku. Přenocování.

10. den

BANGKOK - HANOI Vietnam
Transfer z hotelu na letiště a odlet do Hanoie.
V příletové hale Vás vyzvedene náš zastupce a dopraví do hotelu.Ubytování. Odpoledne Vás čeká prohlídka Hanoje. Nejprve navštívíte mauzoleum a museum císaře Chi Minha. Odtud se vydáte k tradičním dřevěným domům zdejší etnické minority. Zde si také prohlédnete krásnou pagodu, postavenou králem Ly Thai v roce 1049. Tato pagoda je dnes tradičním symbolem Hanoje. Vaše další zastávka bude Chrám Literatury, 1. vietnamská univerzita, založená již v roce 1070. Nejlepším prostředkem jak poznat toto úchvatné město je kolo. S Vaším průvodcem tedy šlápnete do pedálů a vydáte se historickou částí Hanoje, známou jako "36 ulic".
Po prohlídce návrat zpět do hotelu.
Hanoj – Vietnamská metropole je městem nadčasového půvabu a okouzlující starou dámou Asie, která se se stárnutím vyrovnává lépe než většina jejích vrstevníků. Po rozdělení Vietnamu, k němuž došlo v roce 1954 upadla Hanoj do zimního spánku, ze kterého se probrala až o čtyři desítky později, když se začaly projevovat první následky hospodářských reforem. Jde o město, které spolu se svými obyvateli již přežilo americké bomby i ruské plánovače, aby se na počátku devadesátých let vynořilo bez větších škrábanců coby vynikající ukázka francouzské koloniální metropole.

11. den

HANOI - HALONG BAY Vietnam
Ráno po snídani odjezd na krásný dvoudenní výlet na lodi do zátoky Halong Bay, nebo-li “Dračí zátoky”. Cesta povede podél delty řeky Red River, kde budete moc během jízdy pozorovat práci místních obyvatel na rýžových polích. Po příjezdu do města Halong nalodění na starobylou dřevěnou loď ( replika starodávného parníku z koloniální éry ), na které se vydáte do jednoho z nejkrásnějších míst Vietnamu - zátoky Halong, která sestává z 3000 malých ostrůvků. Během plavby budete míjet nejkrásnější scénická místa kterými jsou Yen Ngua, Con Coc Mountains. Přenocování na lodi.
Stravování: snídaně, oběd, večeře

12. den

HANOI Vietnam
Váš další den na lodi začne pozorováním východu slunce a plavba bude pokračovat skrze nádhernou přírodní scenérii až zpět do přístavu. Po příjezdu návrat do Hanoje a transfer do hotelu. Ubytování. Večer možnost prozkoumávání večerních trhů a ochutnávání rozličných pokrmů, bez kterých by snad Hanoj ani nebyla tím čím dnes je - okouzlující starou dámou Asie.

13. den

HANOI - PEKING Čína
Odlet do čínského Pekingu. Přivítání naším zástupcem na letišti a ubytování v hotelu.
Odpočinek po cestě a možnost prozkoumávání okolí. Večeře. Přenocování.
Navštivte s námi Říši středu a objevte prastaré kouzlo Pekingu. Jeho dávná historie i moderní současnost je znát na každém kroku, metropole která mnohdy řídila chod dějin nejen v Číně, ale i ve velké části Asie a ovlivňovala tak životy mnoho kultur vzdálených tisíce kilometrů daleko. Nejinak je tomu i dnes, kdy rudý drak neovlivňuje životy jen v Asii, ale rovnou na celém světě.

14. den

PEKING Čína
Snídaně
Dnes Vás čeká celodenní prohlídka s průvodcem. Po procházce po Náměstí Nebeského Klidu - Tian´amen, které je největším veřejným prostranstvím na světě se vydáte přímo do centra Pekingu a bez nadsázky lze řící do samotném centru velké čínské říše - Zakázaného města, sídla císařů dynastie Ming a Quing, které se rozkládá na 32 ha. Čínský název lze přeložit jako Purpurové zakázané město, díky Polárce, která je symbolem císaře. Z tohoto místa vládlo Číně a Asii 24 císařů, které vtiskly zemi nezapomenutelný a nesmazatelný ráz. Oběd. Po prohlídce tohoto neuvěřitelného místa se vydáte na prohlídku dalšího místa, které má zanechalo další nesmazatelnou stopu v čínských dějinách - Letní palác, císařský areál mnoha chrámů a pavilonů u jezera Kumning. Zde také spatříte jednu z nejlepších a nejzachovalejších císařských zahrad, mistrovské krajinářské dílo, které v sobě spojuje krajinu s kopci, otevřenou vodní hladinou a architektonickými prvky jako jsou pavilony, palácem chrámiy, mosty apod. K večeři Vás čeká výjmečný zážitek - pravá Pekingská kachna. Návrat do hotelu, přenocování

15. den

PEKING Čína
Snídaně
Dnes se vydáte na jedno z největších lákadel Číny, jeden ze Sedmi divů světa a symbol čínské civilizace - Velkou čínskou zeď- starý systém opevnění táhnoucí se napříč severní Čínou. Dnešní podoba zdi byla vybudována za dynastie Ming v době od konce 14. do začátku 17. století. Podobná opevnění proti vpádům kočovných kmenů byla však budována již v dávnějších dobách. Zeď se táhne v ohromující délce cca 6000 km! V roce 2009 čínské úřady ohlásily, že byly nalezeny dosud neznámé zbytky čínské zdi. Celková délka zdi dnes tedy činí 8851 km.
Oběd
Po prohlídce této neobyčejné stavby si prohlédnete stré Císařské hrobky dynastie Ming. Cesta Vás mimojiné provede branou s pěti oblouky, Stélovým pavilonem, kde je umístněna velká tesaná stéla s chválou císařů Ming, Cestou duchů, kterou lemují úchvatné sochy zvýřat, vč. těch mýtických, branou Draka a fénixe až k hrobce císaře Yongle. Na cestě zpět se zastavíte u Národního olympijského stadionu, přezdívanému ptačí hnízdo. Odjezd na večeřia poté zpět do hotelu. Přenocování.

16. den

Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

Slevy a příplatky

* Program lze upravit dle individuálního přání, např. prodloužit či zahrnout pobyt na pláži např, v Thajsku, Vietnamu.
* Při objednání od 4 os. sleva

Počasí

Guangdong

20°C Mlžný opar

Hainan

25°C Jasno

×