800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMalý okruh v okolí Pekingu

  • 6-denní poznávací zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis okruhu

1. DEN

Odlet z Prahy do Číny.

2. DEN

Přílet do Pekingu, transfer do hotelu, volno. Odpoledne prohlídka náměstí Nebeského klidu a Zakázaného města – sídla dynastie Ming a Čching. Večer fakultativní možnost ochutnat pekingskou kachnu.

3. DEN

Dopoledne odjezd cca 80 km z centra města, prohlídka magické stavby Velké čínské zdi (UNESCO). Odpoledne pokračování do pohřebního
údolí dynastie Ming, kde jsou pochováni všichni císařové této předposlední vládnoucí rodiny. Prohlídka jedné z hrobek a Svaté cesty, lemované obrovskými kamennými sochami postav a zvířat.

4. DEN

Dopoledne prohlídka Letního paláce císařské rodiny, který měla ve velké oblibě mocná císařovna poslední dynastie Sixi. Prohlídka hutongů, což jsou původní místní domky, stále více ustupující modernizaci města, jízda rikšou. Odpoledne prohlídka lamaistického chrámu, který zázrakem unikl drancování během tzv. kulturní revoluce a dnes je opět plně funkčním sakrálním objektem, a konfuciánského chrámu.

5. DEN

Přejezd k Ptačímu hnízdu, národního stadionu olympijských her z roku 2008, a návštěva zoo, kde jsou největším lákadlem pavilony medvídka pandy. Odpoledne volno – možnost nákupů na třídě Wanfujing nebo návštěvy umělecké zóny 798. Večer představení kung-fu.

6. DEN

Transfer na letiště, odlet do Prahy.

×