800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh Čínou a Japonskem s českým průvodcem

15-denní poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Hongkongu.

2. den

HONGKONG
Přílet do Hongkongu. Transfer do hotelu a ubytování. Z původní malé rybařské vesničky z 18 stol. se během dvou století stala pulsující metropole, s mrakodrapy ve finační čtvrti, rušným přístavem i tradičními čtvrtěmi, kde žíjí čínské, indické, pakistánské a mnohe další komunity z celého světa.

3. den

HONGKONG (snídaně, oběd)
Dnes nás čeká půldenní výlet na Hong Kong Island, kde se vydáme Victoria Peak s ohromujícím výhledem na Hong Kong, rybářskou vesnici Aberdeen a Repulse bay s písečními plážemi (v ceně nění zahrnuta jízda lodí 10 USD/os a Peak Tram na Victoria Peak 5 USD – platba na místě Odpoledne návrat zpět do hotelu.

4. den

HONGKONG - GUILIN (snídaně)
Transfer na letiště, odlet do Guilinu , který leží na jedné z nejpůvabnějších čínských řek - Li. Po příletu transfer a ubytování v hotelu.

Guilin, je město s překrásnou typickou čínskou krajinou, která vypadá přesně tak, jak ji znáte například z mnoha čínských filmů. Zdejší krajina je ideální především pro všechny romantiky a fotografy. Nejlepším a turisticky nejoblíbenějším způsobem, jak zblízka obdivovat krásy místní kopcovité krajiny, je plavba lodí po řece Li z Guilinu do městečka Yangshuo.

5. den

GUILIN - YANGSHUO (snídaně, oběd)
Dnes nás čeká plavba po řece Li do malého pitoreskního města Yangshuo. Během cesty (83 km) budeme proplouvat mezi vápencovými homolemi, které jsou pro tuto krajinu příznačné. Transfer do hotelu. Odpoledne volný čas na procházky městečkem s tržišti, malými hotýlky, restauracemi a kavárnami.

6. den

YANGSHUO (snídaně, večeře)
Ráno se vydáme na nenáročný cyklistický výlet. Po asi 40 min přijedeme k řece Yulong, přímo naproti známé Měsiční hoře, kde na nás budou čekat bambusové vory, a vydáme se na 8 km plavbu po řece zpět směrem k Yangshuo.

7. den

YANGSHUO - GUILIN - PEKING (snídaně)
Návrat do Guilinu, cestou se však jestě zastavíme u Fubo Hill a navštívíme přírodní park Sedmi hvězd, který je pojmenován po příběhu o sedmi vrcholech hory Qixing (sedm hvězd) na které dopadlo z oblohy sedm hvězd. Neleznete zde krásné kopce, říčky, jeskyně a velké balvany. Později přejezd na letiště a odlet do Pekingu. Po příletu transfer do hotelu.

8. den

PEKING (snídaně, oběd)
Po snídani se vydáme na prohlídku jednoho ze sedmi divů světa a symbol čínské civilizace, Velkou čínskou zeď. Po návratu zpět do Pekingu se vypravíme na Náměstí Nebeského klidu a do Zakázaného města - Zimního paláce: reprezentativní palácový komplex, kde vládlo a žilo 24 císařů z posledních dvou čínských dynastií - Ming a Čching a Chrámu nebes.

9. den

PEKING - TOKIO
Transfer na letiště a odlet do Tokia. po příletu do hotelu a ubytování ve moderní tokijské čvrti Shinjuku. Po nezbytném odpočinku po dlouhé cestě se doslova vrhneme na objevování této fascinující 13 mil. metropole. Přenocování.

10. den

TOKIO (snídaně)
Celodenní prohlídka Tokia. Navštívíme např.: čtvrti Shinjuku a Shibuju; svatyni Meiji; Císařský palác a zahrady; nákupní čtvrť Ginza; Kabukicho - čtvrť červených luceren; chrám Sensoji neboli Asakusa Kannnon Temple; park a muzea v Uenu a elektronickou čtvrť Akihabara; ostrov Odaiba s Rainbow Bridge; Tokyo tower; noční vyhlídka na Tokio ze 45 patra z Tokijského městského úřadu.

11. den

TOKIO / NIKKO
Celodenní výlet do Nikko. V okolí tohoto horského městečka se nalézá Národní Park a zejména proslulý chrámový komplex se svatyní Tosho-gu na jejíhož stavbě ve své době pracovalo na 15.000 nejlepších japonských stavitelů a řezbářů. Zde je pohřben šógun Tokugawa Ieyasu, jehož vláda znamenala začátek 250 let dlouhé prosperity éry Edo. Prohlédneme si 5ti poschoďovou pagodou s chrámem Rinnoji, svatyní Futurasan a mnoho dalších památek v ohromném komplexu na svahu zdejších hor, zapsaných do seznamu UNESCO a mezi tzv. Národní Poklad Japonska. Odpoledne, návrat zpět do Tokia. Večer se vydáme na další prohlídku některé z tokijských čtvrtí.

12. den

TOKIO > KYOTO (snídaně)
Odjezd supermoderním shinkansenem, do Kyota, bývalého hlavního města Japonska, založeného již v roce 794. V následujících dnech budeme mít dostatek příležitostí k prohlídkám zdejších úchvatných a jedinečných památek, jako např. chrámu Kjómizudera (na jaře, když kvetou sakury je neuvěřitelně krásně nasvícen), Ginkakudži (Stříbrný pavilon), Kinkakudži (Zlatý pavilon), chrám Rjóandži s úchvatnou kamennou zahradou, chrámovou oblast Nanzen-ji a Daitoku-ji s mnoha zahradami, hrad Niji-jo a vydáme se i do Nary a mnoho dalších míst.

13. den

KYOTO (snídaně)
Celodenní prohlídka Kyota. Začneme v západní časti města u Zlatého pavilonu, na oběd se zastavíme v oblíbeném sushi baru, kde Vám talířek s tímto oblíbeným pokrmem přiveze "až pod nos" dopravníkový pas (tzv. running sushi) a odpoledne budeme pokračovat v prohlídce východní části Kyota vč. Gionu, kde snad, při troše štěstí, spatříte v křivolakých uličkách starého města, maiko - budoucí gejši.

14. den

KYOTO / NARA (snídaně)
Dnes se vydáme na celodenní výlet do města Nara (založeno r. 710), které je tradičním centrem japonského buddhismu a také nejvýchodnějším bodem „Hedvábné stezky“ a zároveň se zde nacházejí í významné šintoistické památky. Prohlédneme si bronzového Buddhu v největší dřevěné stavbě na světě v chrámu Todaiji, zenovou zahrada Isuien, navštívíme chrám Kofukudži a šintoistickou svatyni Kasuga. Odpoledne návrat zpět do Kyota se zastávkou v šinstoistické svatyni Fushimi Inari Taisha.

15. den

ODLET
Brzy ráno transfer na letiště Kansai a odlet do Prahy.

Cena zahrnuje:

- letenku Praha - Hongkong - Guilin - Peking - Tokyo // Osaka - Praha v optimální knihovací třídě, včetně letištních tax a poplatků
- ubytování ve 3* hotelech
- stravování dle programu
- výlety a asistence s česky mluvícím průvodcem
- vstupy do památek v Číně
- transfery letiště - hotel - letiště
- vízum do Číny

Cena nezahrnuje:

- vstupy do chrámů v Japonsku (platba na místě)
- spropitné v Číně
- volitelné připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu) – 990,- Kč

Poznámka:

Dvě asijské velmoci, podobné a přesto tak odlišné. Poznejte tyto dva asijské tygry a udělejte si vlastní obrázek o těchto nádherných zemí. Program je vyvážený tak abyste poznali jak historii tak i přírodu zejména kolem půvabné čínské řeky Li.

Počasí

Guangdong

11°C Jasno

Hainan

21°C Převážně oblačno