Hotel a destinace
Sleva 500 Kč
Rezervujte si zájezd online a získejte
500 Kčslevu
Zobrazit všechny nabídky
Čína

Památky a nákupy v metropoli Číny

   Poloha a popis

   1. den

   PRAHA – PEKING
   Odlet do Pekingu.

   2. den

   PEKING
   Přílet do Pekingu, transfer do hotelu, ubytování. Volné odpoledne. Nocleh v Pekingu. Peking – metropole s historií starou tři tisíce let. Původně sídlo císařů se později stalo také sídlem vedení vládnoucí strany a nejdůležitějším městem v obrovské Číně.

   3. den

   PEKING – ZAKÁZANÉ MĚSTO A NÁMĚSTÍ NEBESKÉHO KLIDU
   Snídaně. Celodenní výlet do Zakázaného města. Zakázané město – sídlo panovníků dynastie Ming a Čching bývá též nazýváno největším kulturním muzeem Číny. Během vlády 24 císařů nebylo přístupno veřejnosti. Poté následuje prohlídka a procházka po největším náměstí na světě – náměstí Nebeského klidu (Tchien-an-men square). Návrat do hotelu, nocleh v Pekingu.

   4. den

   PEKING – LETNÍ KRÁLOVSKÝ PALÁC A CHRÁM NEBES
   Snídaně. Celodenní výlet do Letního paláce (letní sídlo čínských vladařů), který se nachází v rozsáhlých zahradách stranou ruchu velkoměsta. V areálu je také jezero, u jehož břehu uvidíme známou Loď čistoty a klidu, které se neřekne jinak než Mramorová loď. Odpoledne následuje prohlídka působivého Chrámu nebes, který pochází z roku 1420. Návrat do hotelu, nocleh v Pekingu.

   5. den

   PEKING – VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ A HROBKY DYNASTIE MING
   Snídaně. Celodenní výlet k monumentální Velké čínské zdi, která je údajně jedinou stavbou, kterou lze rozpoznat z vesmíru. Tato 6.000 km dlouhá stavba sloužila jako obranný val proti invazím kočovných nájezdníků. Místo, které navštívíme, se nachází 60 km severovýchodně od Pekingu. Po návštěvě Velké čínské zdi následuje oběd v tradiční čínské restauraci a odpoledne pak prohlídka hrobek panovníků dynastie Ming. Návrat do hotelu, nocleh v Pekingu.

   6. den

   PEKING
   Snídaně. Volný den s možností fakultativních výletů, sportu (například golfu) nebo nákupů. Doporučujeme například procházku Behai parkem spojenou s návštěvou místní pagody postavené na ostrůvku uprostřed laguny. Nocleh v Pekingu.

   7. den

   PEKING
   Snídaně. Volný den. Doporučujeme návštěvu pekingské zoologické zahrady, která je mimo jiné domovem ohrožené Pandy velké. Večer si určitě zajděte do restaurace na proslulou pekingskou kachnu, v hotelu Vám jistě rádi poradí, kde si ji můžete dát. Nocleh v Pekingu.

   8. den

   PEKING
   Snídaně. Volný den. Doporučujeme Hutong tour – rikša Vás zaveze do pitoreskních původních čtvrtí města, které jsou tvořeny tzv. „hutongy“ – tradičními stavbami, jejichž historie sahá až do 13.století. Nocleh v Pekingu.

   9. den

   PEKING – PRAHA
   Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

   10. den

   PRAHA
   Přílet do Prahy.

   Cena zahrnuje

   - letenku (kalkulováno v optimální knihovací třídě) - transfer z/na letiště - 7x ubytování se snídaní (hotely 3*) - výlety dle programu (s anglicky hovořícím průvodcem, vč. vstupného) - asistenci místního zástupce

   Cena nezahrnuje

   - vstupní vízum (1 300 Kč) - letištní taxy (7 600 Kč, dle letecké společnosti) - slavnostní galavečeře ve sváteční dny