800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPamátky a nákupy v metropoli Číny

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

PRAHA – PEKING
Odlet do Pekingu.

2. den

PEKING
Přílet do Pekingu, transfer do hotelu, ubytování. Volné odpoledne. Nocleh v Pekingu. Peking – metropole s historií starou tři tisíce let. Původně sídlo císařů se později stalo také sídlem vedení vládnoucí strany a nejdůležitějším městem v obrovské Číně.

3. den

PEKING – ZAKÁZANÉ MĚSTO A NÁMĚSTÍ NEBESKÉHO KLIDU
Snídaně. Celodenní výlet do Zakázaného města. Zakázané město – sídlo panovníků dynastie Ming a Čching bývá též nazýváno největším kulturním muzeem Číny. Během vlády 24 císařů nebylo přístupno veřejnosti. Poté následuje prohlídka a procházka po největším náměstí na světě – náměstí Nebeského klidu (Tchien-an-men square). Návrat do hotelu, nocleh v Pekingu.

4. den

PEKING – LETNÍ KRÁLOVSKÝ PALÁC A CHRÁM NEBES
Snídaně. Celodenní výlet do Letního paláce (letní sídlo čínských vladařů), který se nachází v rozsáhlých zahradách stranou ruchu velkoměsta. V areálu je také jezero, u jehož břehu uvidíme známou Loď čistoty a klidu, které se neřekne jinak než Mramorová loď. Odpoledne následuje prohlídka působivého Chrámu nebes, který pochází z roku 1420. Návrat do hotelu, nocleh v Pekingu.

5. den

PEKING – VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ A HROBKY DYNASTIE MING
Snídaně. Celodenní výlet k monumentální Velké čínské zdi, která je údajně jedinou stavbou, kterou lze rozpoznat z vesmíru. Tato 6.000 km dlouhá stavba sloužila jako obranný val proti invazím kočovných nájezdníků. Místo, které navštívíme, se nachází 60 km severovýchodně od Pekingu. Po návštěvě Velké čínské zdi následuje oběd v tradiční čínské restauraci a odpoledne pak prohlídka hrobek panovníků dynastie Ming. Návrat do hotelu, nocleh v Pekingu.

6. den

PEKING
Snídaně. Volný den s možností fakultativních výletů, sportu (například golfu) nebo nákupů. Doporučujeme například procházku Behai parkem spojenou s návštěvou místní pagody postavené na ostrůvku uprostřed laguny. Nocleh v Pekingu.

7. den

PEKING
Snídaně. Volný den. Doporučujeme návštěvu pekingské zoologické zahrady, která je mimo jiné domovem ohrožené Pandy velké. Večer si určitě zajděte do restaurace na proslulou pekingskou kachnu, v hotelu Vám jistě rádi poradí, kde si ji můžete dát. Nocleh v Pekingu.

8. den

PEKING
Snídaně. Volný den. Doporučujeme Hutong tour – rikša Vás zaveze do pitoreskních původních čtvrtí města, které jsou tvořeny tzv. „hutongy“ – tradičními stavbami, jejichž historie sahá až do 13.století. Nocleh v Pekingu.

9. den

PEKING – PRAHA
Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

10. den

PRAHA
Přílet do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Čína (pevnina)

20°C Déšť

Hainan

29°C Převážně oblačno

×