800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPoklady střední a východní Číny

12-denní poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Pekingu.

2. den

PEKING (večeře)
Po příletu přivítání na letišti Vaším místním průvodcem. Ještě dnes se vydáte s průvodcem na prohlídku Náměstí Nebeského klidu, Zakázané město - Zimní palác: reprezentativní palácový komplex, kde vládlo a žilo 24 císařů z posledních dvou čínských dynastií - Ming a Čching a Chrám nebes. Večeře v tradiční čínské resturaci, kde ochutnáte pravou Pekingskou kachnu. Návrat zpět do hotelu. Přenocování

3. den

PEKING (snídaně, oběd)
Dnes se vydáte na jedno z největších lákadel Číny, jeden ze Sedmi divů světa a symbol čínské civilizace - Velkou čínskou zeď- starý systém opevnění táhnoucí se napříč severní Čínou. Dnešní podoba zdi byla vybudována za dynastie Ming v době od konce 14. do začátku 17. století. Podobná opevnění proti vpádům kočovných kmenů byla však budována již v dávnějších dobách. Zeď se táhne v ohromující délce cca 6000 km! V roce 2009 čínské úřady ohlásily, že byly nalezeny dosud neznámé zbytky čínské zdi. Celková délka zdi dnes tedy činí 8851 km.
Oběd. Návrat zpět do Pekingu na prohlídku Letního paláce – byl postaven v polovině 18. století, avšak přibližně o sto let později byl celý zničen a poté znovu vystavěn. Nachází se na návrší, které je omýváno jezerem. Patří k němu i rozsáhlé zahrady, které byly v roce 1998 spolu s palácem přiřazeny ke světovému dědictví.

4. den

PEKING - ZHANGJIAJIE (snídaně, oběd)
Dnes se s průvodcem vydáte do Chrámu nebes - komplex taoistických chrámů. Jeho počátky sahají do začátku 15. století a v současné době patří spolu se Zakázaným městem k nejvyhledávanějším památkám Pekingu. V roce 1998 se stal součástí světového dědictví. Po obědě Vás rikša proveze Hutongem, jednou z mizejících starých a tradičních pekingských čtvrtí. Prijdete se také po ulici Nanluogu, která prochází mezi 16ti Hutongy a nechází se zde mnoho tradičních čajoven, kaváren a obchodů. Odpoledne pak transfer na letiště a odlet do Zhangjiajie ve střední Číně. Po příletu transfer do hotelu a ubytování.

5. den

ZHANGJIAJIE (snídaně, oběd)
Po snídani se vypravíte do NP Hora Nebeské brány (pod ochranou Unesco), kde spatříte opravdové přírodní skvosty. Horskou lanovkou (která patří k těm nejdelším na světě, měří skoro 7,5 km) se vydáte k "Nebeské bráně" ve výšce 1518 m. Je to vlastně okno nebo jeskyně vytvořena přírodní erozí krasových hornin. K samotné jeskyni pak vede ještě dalších 900 schodů, ale za relativně námáhavy vyšlat to rozhodně stojí. Výhled na okolní jehlovité hory, často částečně schované v mlze, bude jedním z nejkrásnějších zážitků, které si z Číny přivezete.
Protože v této oblasti žije několik etnických minorit, např. Miao, Bai, Tujia či Hui navštívíte po návratu "zpět na zem" skanzen Tujia, kde se dozvíte o tradičním způsobu minority stejného jména. Nachází se ude také udajně největší dřevěný dům na světě. Odpoledne návrat zpět do hotelu. Přenocování.

6. den

ZHANGJIAJIE (snídaně, oběd)
Dnes se vydáte do další části parku, do oblasti zvané along Golden Whip Stream, kde údolím, kolem hor ve tvaru kamenných jehel a divoké přírody, kde žíje mnoho rozmanitých druhů, např. tibetské kozy, leopardi, gigantičtí mloci či asijští černí medvědi, protéká říčka s mnoha malebnými zakoutími, peřejemi, s vápencovými jeskyněmi, povrchovými i podzemními jezírky a mini vodopády. Toto údolí je cestovately z celého světa považováné za jedno z nejhezčích v celé Asii. Odpoledne návrat do hotelu. Přenocování.

7. den

ZHANGJIAJIE (snídaně, oběd)
Po snídani se vydáte na vyhlídku do Yuanjiajie, která se nachází v severní části parku. Tato scenérie se Vám zcela jistě zapíše do mysli. Z ptačí perspektivy se Vám naskytne jedinečný pohled na krasové údolí a velkolepý les rozeklaných skalních sloupů. V celé oblasti lze napočítat kolem 3000 těchto zvláštních skal, které dokonce byly inspirací filmařům a natáčely se zde sekvence pro film Avatar. Celý den strávíte prozkoumáváním mnoha zákoutí tohoto jedinečného místa. Odpoledne návrat zpět do hotelu.

8. den

ZHANGJIAJIE (snídaně, oběd)
Rno, po snídani se vydáte k Jeskyni žlutého draka. 13 km dlouhý labyrint ukrýva 4 suché jeskyně a dvě jeskyně s podzemními jezírky. Celý podzemní labyrint je dlouhý 11km a protékají jim 2 řeky, jsou zde 3 vodopády, 4 jezírka, 13 dómů a 96 koridorů. čeká Vás i plavba loďkou po podzemní řece, jen nesmíte dávat ruce pod vodu, jinak by Vás mohl dolů stáhnout, ohromný - mýtický- mlok. Odpoledne se vydáte k jezeru Baofeng, které se nachází v hlubokém a klidném kaňonu a okolní hory se v něm nádherně třpytí. Později odpoledne návrat zpět do hotelu.

9. den

ZHANGJIAJIE - FENGHUANG (snídaně, oběd)
Po snídani odjezd do okresu Fenghuang, se zastávkou v Mengdonghe, která je doslova světové proslulá raftignem v nádherném divokém kaňonu. Během 3 hod (!) plavby zažijete nejen spoustu dobrodružství a adrenalinu ale i zábavy. Odpoledne odljezd do hotelu v Fenghuang, které se v klasické čínštině překládá jako Fénix.

10. den

FENGHUANG - ZHANGJIAJIE - ŠANGHAJ (snídaně, oběd)
Prohlídka nádherného tradičního města, kde žíji malé etnické minority Miao a Tujia. Známý spisovatel a cestovatel Louis z Nového Zélandu popisoval jako nekrásnější středověké město Číny. Prohlédnete si staré město s rezidencemi slavných osobností jako je spisovatel Shen Congwen (1902-1988) první činský ministerský předseda Xiong Xilin (1870-1937), nebo rezidenci rodiny Yang postavenou již za dynastie Tang před 1300 lety. Projížďka lodí po řece Tuojiang Vám pak dá zcela nový rozměr při pohledu na nádherné staré dřevěné domy kolem.
Odpoledne návrat do Zhangjiajie a odlet do Šanghaje. Přesun do hotelu a ubytování.

11. den

ŠANGHAJ (snídaně, oběd)
Po snídani se vydáte na celodenní výlet. Navštívíte Šanghajské muzeum se skvělými sbírkami, dále Chrám Nefritového Buddhy - jeden z mála stále živých buddhistických chrámu v Šanghaji, kde se nalézá 2 m. socha Buddhy z nefritu. Oběd. Procházka čtvrtí Xintiandi, kde se mísi moderní architektura s původní zástavbou, se spoustou obchodů, kaváren, restaurací a galerií. Dále se vydáte do Tianzifang známé jako Creative Art Park a nakonec večeře s akrobatickou show.

12. den

ŠANGHAJ - PRAHA (snídaně)
Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

Cena zahrnuje:

- letenku na trase Praha - Peking - Zhangjiajie -Šanghaj - Praha
- letištní poplatky a palivové příplatky
- ubytování ve 3-4* hotelch
- stravování: polopenze
- transfery letiště - hotel - letiště
- veškeré výlety s místním anglicky mluvícím privátním průvodcem (žádná skupina dalších turistů) a dopravu
- vstupy a administrativní poplatky
- zdravotní pojištění, včetně připojištění pro případ horské nemoci
- zákonné pojištění pro případ úpadku
- vízum do Číny

Cena nezahrnuje:

- spropitné (obvyklé spropitné průvodci a řidiči je 5-10 USD/os a den)
- volitelné připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu) – 990,- Kč

Poznámka:

Hledáte-li odlehlá zákoutí čínského venkova, unikátní přírodu a přesto chcete spatřit monumenty, kterými Čína již před mnoha sty lety předstihla celý známý okolní svět (např. Velká čínská zeď) a poznat ji i jako velmoc směřující mílovými kroky do budoucnosti (Šanghaj), pak tento zájezd může být tím pravým.

Zájezd lze prodloužit např. o výlety za tradičními zahradami a spletí říčních kanálu v Hanzhou a Suzhou, či odlehlou provincií Yunnan s vysokými horami, divokou řekou Yangtze a hlubokými údolími, nebo s plavbou po nádherné řece Li s vápencovými homolemi mezi Guilinem a Yangshuo.

Počasí

Čína (pevnina)

20°C Oblačno

Hainan

28°C Oblačno

×