800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyŘíše středu a Shangri La s českým průvodcem

16-denní poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET
Odlet z Prahy do Pekingu.

2. den

PEKING (oběd)
Po příletu přivítání na letišti naším místním partnerem. Transfer do hotelu (early check-in za příplatek), ponechání zavazadel na recepci a s průvodcem se vydáte na první výlet po Pekingu. Čeká Vás prohlídka Námestí Nebeského klidu a Zakázané město - Zimní palác: reprezentativní palácový komplex, kde vládlo a žilo 24 císařů z posledních dvou čínských dynastií - Ming a Čching. Po prohlídce se vydáte na další neopakovatelné místo tržnici Dong Hua Men Market resp. Wangfujing Snack Street, kde můžete ochutnat opravdové lahůdky čínské kuchyně – hady, hmyzí pochoutky a mnoho dalšího. Návrat zpět do hotelu a ubytování.

3. den

PEKING (snídaně, oběd, večeře)
Dnes se vydáte na jedno z největších lákadel Číny, jeden ze Sedmi divů světa a symbol čínské civilizace - Velkou čínskou zeď- starý systém opevnění táhnoucí se napříč severní Čínou. Dnešní podoba zdi byla vybudována za dynastie Ming v době od konce 14. do začátku 17. století. Podobná opevnění proti vpádům kočovných kmenů byla však budována již v dávnějších dobách. Zeď se táhne v ohromující délce cca 6000 km! V roce 2009 čínské úřady ohlásily, že byly nalezeny dosud neznámé zbytky čínské zdi. Celková délka zdi dnes tedy činí 8851 km.
Oběd. Návrat zpět do Pekingu na prohlídku Letního paláce – byl postaven v polovině 18. století, avšak přibližně o sto let později byl celý zničen a poté znovu vystavěn. Nachází se na návrší, které je omýváno jezerem. Patří k němu i rozsáhlé zahrady, které byly v roce 1998 spolu s palácem přiřazeny ke světovému dědictví. Odjezd na večeři kdy ochutnáte pravou Pekingskou kachnu. Po večeři návrat zpět do hotelu.

4. den

PEKING - CHENGDU (snídaně, oběd)
Transfer na letiště a odlet do Chengdu. Chengdu je hlavním městem provincie Sečuán a známé také pod názvem Tian Fu Zhi Guo - Nebeský stát a jedním z jeho atrakcí je chovná stancie Pandy velké. Dnes Vás ještě čeká procházka po Jinli Old street u svatyně Wuhou, která je také v překladu nazývána "První ulice království Shu". Ubytování v hotelu.

5. den

CHENGDU - LESHAN - Mt. EMEI (snídaně, oběd)
Dnešním největším zážitkem bude návštěva Leshanu, kde se ukrývá Velký kamenný Buddha. Jedná se o největší kamennou sochu Buddhy na světě, je vytesán ve skále a jeho výska je neuvěřitelných 71m. Socha vznikla v 8. stol. Kolem něj je více jak 90 dalších soch a svatyní. Oběd. Po prohlídce odjezd k hoře Mt. Emei. Velký Buddha a oblast Mt. Emei se stala dokonce v roce 1996 součástí světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Ubytování v hotelu.

6. den

Mt. EMEI - CHENGDU (snídaně, oběd)
Úchvatná scenérie kolem hory Mt. Emei dostala také název "Emei, největší krása pod nebem". V 1. stol. zde byl postaven jeden z prvních buddhistických chrámů v Číně. Podle legend má být hora sídlem bódhisattvy Peku-siena, proto se hora Emej stala důležitým poutním místem. Později zde vznikly další buddhistické chrámy a kláštery. Emei je také jednou ze čtyř nejposvátnějších buddhistických hor v Číně. Po snídani se vydáte lanovkou až pod samý "Zlatý" vrchol ve výšce 3099m. Za příznivého počasí se pod Vámi bude "rozvalovat peřina" z mraků. Oběd. Odpoledne návrat zpět a odjezd do Chengdu. Ubytování.

7. den

CHENGDU - LIJIANG (snídaně)
Transfer na letiště a odlet do Lijiangu.
Lijiang je starobylé město v Číně. Nachází v západočínské provincii Yunnan, na yunnansko-guizhouské planině, v nadmořské výšce 2400 metrů. Město Lijiang bylo založeno ve 13. století našeho letopočtu. Bylo významným obchodním a strategickým centrem celé oblasti. Město Lijiang leží na říčním systému Nefritové řeky, proto zde bylo vybudováno více jak 354 mostů. Nádherné prostředí města dokreslují zachované červeně vydlážděné uličky a tradiční domy. Nejzachovalejší částí města je ulice Sifang, která se nachází přímo v centru. Zajímavým místem je také dvůr Mu, který byl vybudován již ve 13. století a byl sídlem dědičného úřadu klanového vůdce z rodu Mu.
Odpoledne si prohlédnete Park Heilongtan (s Jezerem černého draka). Večerní procházka starým městem pak završí dnešní den.
Přenocování

8. den

LIJIANG (snídaně, oběd)
Celodenní na Yulong Xueshan - úchvatnou pětitisícovou Sněžnou horu Nefritového draka. Do zhruba do 3800 m.n.m, na Louku jaků, Vás vyveze lanovka. odkud budete mít neuvěřitelný výhled do okolní krajiny a kde se kromě jaků pasou také koně a osly. Dále navštívíte lámaistický klášter Yufeng na úpatí hory Nefritového draka. Nakonec návštěva vesnice Baisha, kde žije etnická menšina Naxi. Odpoledne návrat zpět do hotelu.

9. den

SHANRI-LA / TIGER LEAPING GORGE (snídaně, oběd)
Odjezd do Tiger Leaping Gorge - Soutěsky skákajícího tygra, kterou protéká divoká řeka Yangtze a nad kterou se tyčí až 5596 m vysoké Sněžné hory Nefritového draka a hory Haba Xueshan. Tiger Leaping Gorge je také nejhlubší soutěskou na světě. Toto vše z ní dělá asi jedno z nejkrásnějších míst v přírodě, které během vašeho pobytu v Číně navštívíte. Ještě než dorazíte do soutěsky se zastavíte ve vesnici Shigu Zhen – Vesnice kamenného bubnu, pojmenované podle mramorové desky ve tvaru bubnu, stojící v První ohybu řeky Yangtze. V této nezapomenutené krajině Vás čeká 60-70 min plavba na lodi. Po tomto zážitku se již vydáte do soutěsky. Ubytování v malé ubytovně uprostřed soutěsky, kterou provozují místní z etnika Na Xi. Dnes a zitra budete mít dostatek času a příležitostí trekovat nebo podnikat pohodové vycházky v této nádherné a fotogenické přírodě. Pokud budete chtít můžete podniknout cca 6 hod. trek, který Vás zavede až k ubytování. Přenocování

10. den

SHANRI-LA / TIGER LEAPING GORGE - LIJIANG (snídaně, oběd)
Dopoledne se můžete vydat na cca 2-3 hod trek k Half-way Guesthouse, kde Vás vyzvedně řidič a odtud již vozem zpět do Qiaotou a Lijiangu. Pokud zvolíte raději odpočinek, vyzvedne vás řidič přímo u vašeho hotýlku. Odpoledne a večer čas na procházku po starém městě Lijiangu.

11. den

LIJIANG - GUILIN (snídaně)
Transfer na letiště, odlet přes Kunming do Guilinu (pozn. bez asistence při přestupu), který leží na jedné z nejpůvabnějších čínských řek - Li. Po příletu transfer a ubytování v hotelu.
Guilin, je město s překrásnou typickou čínskou krajinou, která vypadá přesně tak, jak ji znáte například z mnoha čínských filmů. Zdejší krajina je ideální především pro všechny romantiky a fotografy. Nejlepším a turisticky nejoblíbenějším způsobem, jak zblízka obdivovat krásy místní kopcovité krajiny, je plavba lodí po řece Li z Guilinu do městečka Yangshuo.

12. den

GUILIN - YANGSHUO (snídaně, oběd)
Plavba po řece Li do Yangshuo vč. oběda. Během cesty (83 km) budete proplouvat mezi vápencovými homolemi, které jsou pro tuto krajinu příznačné. Transfer do hotelu. Odpoledne volný čas na procházky městečkem s tržišti, malými hotýlky, restauracemi a kavárnami.

13. den

YANGSHUO (snídaně, oběd, večeře)
Ráno se vydáte na cyklistický výlet. Po asi 40 min přijedete k řece Yulong, přímo naproti známé Měsiční hoře, kde na Vás budou čekat bambusové vory a vydáte se na 8 km plavbu po řece zpět směrem k Yangshuo.

14. den

YANGSHUO - GULIN - HONG KONG (snídaně)
Návrat do Guilinu, cestou se však jestě zastavíte u Fubo Hill a navštívíte Přírodní Park sedmi hvězd, který je pojmenován po příběhu o sedmi vrcholech hory Qixing na které dopadlo z oblohy sedm hvězd. Neleznete zde krásné kopce, říčky, jeskyně a velké balvany. Později přejezd na letiště a odlet do Hong Kongu. Po příletu transfer do hotelu.

15. den

HONG KONG (snídaně, oběd)
Z původní malé rybařské vesničky z 18 stol. se během dvou století stala pulsující metropole, s mrakodrapy ve finační čtvrti, rušným přístavem i tradičními čtvrtěmi, kde žíjí čínské, indické, pakistánské a mnohe další komunity z celého světa.
Čeká Vás výlet s průvodcem na Hong Kong Island, kde se vydáte Victoria Peak s ohromujícím výhledem na Hong Kong, rybářskou vesnici Aberdeen a Repulse bay s písečními plážemi (v ceně nění zahrnuta jízda lodí 10 USD/os a Peak Tram na Victoria Peak 5 USD – platba na místě). Po obědě se vydáte na další část výletu, během kterého poznáte jinou část Hongkongu – Kowloon s jeho nefalšovanou asijskou tváří. Navštívíte chrám Wong Tai Sin, Kowloon Walled City Park, Jade Market a další místa. Odpoledne návrat zpět do hotelu.

16. den

ODLET
Snídaně
Přesun na letiště a odlet do Prahy.

Cena zahrnuje:

- mezinárodní i vnitrostátní letenky (Praha-Peking-Chengdu-Lijiang-Kunming-Guilin-Hongkong-Praha) vč. letištních tax a poplatků v optimální knihovací třídě
- ubytování ve 3* hotelech se snídaní a 1x v horské ubytovně v Tiger Leaping Gorge
- další stravování dle programu
- transfery
- výlety a asistence s s českým a místním anglicky mluvícím průvodcem
- vstupy do památek
- základní zdravotní pojištění do zahraničí

Cena nezahrnuje:

- vízum (1400 Kč/os.)
- spropitné
- volitelné připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu) – 990,- Kč

Poznámka:

Navštivte Říši středu a objevte prastaré kouzlo Pekingu, poznejte posvátné hory v Chengdu, projděte se po starobylém Lijiangu, který je branou do oblasti zvané Shangri-La a jehož historie sahá více jak 800 let nazpět. V Soutěsce skákajícího tygra spatříte opravdové horské velikány, ale i noční nebe poseté myriádami hvězd. Guilin a Yangshuo Vás zase odmění pitoreskní krajinou, kterou protéká půvabná řeka Li a své putování zakončete v moderním a kosmopolitním Hongkongu.

Pozn: našim klientům se snažíme poskytnout autentický a doslova hmatatelný zážitek z cest. V při našich cestách tedy neprožijete dovolenou za sklem microbusu, ale každé místo si "pěkně po svých projdeme" a všemi smysly "ochutnáme".
Při porovnávání se zájezdy ostatních CK, se na tuto skutečnost dobře informujte. Stále častěji se totiž setkáváme s informacemi od klientů, že při podobném zájezdu byly např. výlety vlastně jen projížďky autobusem.

Počasí

Čína (pevnina)

23°C Jasno

Hainan

25°C Převážně oblačno

×