Zobrazit všechny nabídky
Čína

Říše středu s českým průvodcem

   Poloha a popis

   1. den

   Odlet z Prahy do Pekingu

   2. den

   PEKING Čína
   Po příletu přivítání na letišti Vaším místním průvodcem. Transfer do hotelu a ubytování. Odpočinek po cestě.
   Přenocování

   3. den

   PEKING Čína
   Snídaně, večeře
   Dnes se vydáte s průvodcem na prohlídku Náměstí Nebeského klidu, Zakázané město - Zimní palác: reprezentativní palácový komplex, kde vládlo a žilo 24 císařů z posledních dvou čínských dynastií - Ming a Čching a Chrám nebes. Odpoledne projížďka s rikšou po staré pekingské čtvrti Hutong s návštěvou místní rodiny.Večeře v tradiční čínské resturaci, kde ochutnáte pravou Pekingskou kachnu.
   Návrat zpět do hotelu. Přenocování

   4. den

   PEKING - XIAN Čína
   Snídaně
   Po snídani se vydáme na prohlídku jednoho ze sedmi divů světa a symbol čínské civilizace, Velkou čínskou zeď. Po návratu zpět do Pekingu si prohlédnete Letní palác - nejhezčí a nejzachovalejší císařskou zahradu v Číně.
   V podvečer transfer na nádraží a odjezd vlakem do Xianu (lůžkové kupé, 1. třída).

   5. den

   XIAN Čína
   Snídaně, večeře
   Příjezd do Xianu v ranních hodinách. Po snídani se vydáme na prohlídku starobylých hradeb, ktere jsou až 12 m vysoké a až 18 m. široké a obklopuje je příkop. Tento propracovaný obraný systém je jeden z největších na světě. Následuje prohlídka Velké mešity (extra poplatek za vstup) vybudované za dynastie Ming. Projdeme se také kolem Zvonové a Bubnové věže, které se nachází v geografickém středu tehdejší říše, odtud vedly všechny cesty na sever, jih, východ a západ. Večeře v tradiční restauraci, kde se podávají místní vyhlášené čínské knedlíčky.
   Xian je historické město, které sloužilo od 12. století př. n. l. jako hlavní město jedenácti dynastiím. V jeho okolí se dodnes nachází mnoho významných památek jako Velká pagoda divoké husy a Malá pagoda divoké husy, Zvonová věž, historické městské opevnění, Velká mešita a zejména Terakotová armáda. Přenocování

   6. den

   XIAN Čína
   Snídaně
   Dnes se vydáme na prohlídku majestátní 2200 let staré Terrakotové armády. Po obědě (vlastní náklady) se vydáme na prohlídku Velké pagody divoké husy, postavenou již v roce 652. Zde jsou uloženy důležité buddhistické texty přinesené z Indie.
   Přenocování

   7. den

   XIAN - GUILIN Čína
   Snídaně
   Transfer na letiště o odlet do Guilinu, který leží na jedné z nejpůvabnějších čínských řek - Li. Po příletu do Guilinu se vydáme na Fubo Hill (extra poplatek) odkud je skvělý výhled na neuvěřitelnou krajinu posetou vápencovými homolemi. Dále se vydáme do parku Sedmi hvězd, pojmenovanému podle sedmi vrcholů hor Qixing.
   Guilin, je město s překrásnou typickou čínskou krajinou, která vypadá přesně tak, jak ji znáte například z mnoha čínských filmů. Zdejší krajina je ideální především pro všechny romantiky a fotografy. Nejlepším a turisticky nejoblíbenějším způsobem, jak zblízka obdivovat krásy místní kopcovité krajiny, je plavba lodí po řece Li z Guilinu do městečka Yangshuo.
   Přenocování

   8. den

   GUILIN - YANGSHUO Čína
   Snídaně
   Dnes Vás čeká plavba lodí do Yangshuo po malebné řece Li. Během plavby (83 km) budete moci dosyta obdivovat tuto krásnou a nezapomenutelnou krajinu, která si našla pevné místo ve starých malbách skvělých čínských mistrů. V Yangshuo si po příjezdu ještě prohlédneme lokalní trh. Ubytování a přenocování.

   9. den

   YANGSHUO - KUNMING Čína
   Snídaně
   Dopoledne nás ještě čeká nenáročný cyklistický výlet, během kterého si prohlédneme yanshuo a jeho okolí. Odpoledne se přesuneme na letiště a odletíme do Kunmingu.
   Ubytování a přenocování.

   10. den

   KUNMING Čína
   Snídaně
   Brzy ráno se podíváme do centrálního parku v Kunmingu, který doslova žije od brzkých ranních hodin. Lidé zde cvičí Tai-chi, tančí, cvicí různé bojové sporty nebo jen obdivují krásu leknínů v jezeře.
   Po snídani se vydáme do Kamenného lesa (extra poplatek za vstup). Toto zvláštní místo je plné roztodivných skalních útvarů, všech různých tvarů jaké jen může příroda vytvořit. Kamenný les se rozkládá na neuvěřitelné ploše 350 km2, ale přístupná část je o rozloze 11,9 km2.
   Odpoledne návrat zpět do Kunmingu. Přenocování.

   11. den

   KUNMING - LIJIANG Čína
   Snídaně
   Transfer na letiště a odlet do Lijiangu.
   Lijiang je starobylé město v Číně. Nachází v západočínské provincii Yunnan, na yunnansko-guizhouské planině, v nadmořské výšce 2400 metrů. Město Lijiang bylo založeno ve 13. století našeho letopočtu. Bylo významným obchodním a strategickým centrem celé oblasti. Město Lijiang leží na říčním systému Nefritové řeky, proto zde bylo vybudováno více jak 354 mostů. Nádherné prostředí města dokreslují zachované červeně vydlážděné uličky a tradiční domy. Nejzachovalejší částí města je ulice Sifang, která se nachází přímo v centru. Zajímavým místem je také dvůr Mu, který byl vybudován již ve 13. století a byl bývalým sídlem dědičného úřadu klanového vůdce z rodu Mu. Dnes navštívíme vesnici Baisha a také navštívíte klášter Yufeng. Odpoledne si prohlédnete Park Heilongtan (s Jezerem černého draka). Večerní procházka starým městem pak završí dnešní den.
   Přenocování

   12. den

   TIGER LEAPING GORGE Čína
   Snídaně.
   Odjezd do Tiger Leaping Gorge - Soutěsky skákajícího tygra, kterou protéká divoká řeka Yangtze a nad kterou se tyčí až 5596 m vysoké Sněžné hory Nefritového draka a hory Haba Xueshan. Tiger Leaping Gorge je také nejhlubší soutěskou na světě. Toto vše z ní dělá asi jedno z nejkrásnějších míst v přírodě, které během našeho pobytu v Číně navštívíme. Dnes a zitra budete mít dostatek času a příležitostí trekovat nebo podnikat pohodové vycházky v této nádherné a fotogenické přírodě.
   Pro ty, kteří se budou cítit mohou podniknout cca 6 hod. trek, který je zavede až k ubytování. Ostatní se mohou vydat vozem.
   Přenocování

   13. den

   LIJIANG Čína
   Snídaně
   Dopoledne volný program pro procházky v okolí nebo pro ty, kteří budou chtít možnost cca 4 hod. treku další trasou k místu, kde bude čekat vůz, který nás odveze zpět do Lijiangu.
   Přenocování

   14. den

   LIJIANG - ŠANGHAJ Čína
   Snídaně, večeře
   Odlet do Šanghaje, přezdívané Paříž východu. Ubytování. Odpoledne si uděláme procházku k nábřeží Bund na západním břehu řeku Hunagpu s nepřehlédnutelným panoramatem a symbolem dnešní Šanghaje. Dále návštěva fascinující zahrady Yuyuan, zařízené ve stylu Suzhou. Procházka po starém městě. Večer nás čeká akrobatická show a večeře.
   Přenocování

   15. den

   LIJIANG - ŠANGHAJ Čína
   Snídaně
   Dnes nás čeká prohlídka Šanghajského muzea se skvělými sbírkami a nezapomeneme také navštívit Chrám Nefritového Buddhy - jeden z mála stále živých buddhistických chrámu v Šanghaji, kde se nalézá 2 m. socha Buddhy z nefritu. Nakonec se vydáme do Shanghai Xintiandi (extra poplatek) - staré čtvrti, kde budete moci ještě nasát atmosferu původního města.
   Přenocování

   16. den

   Snídaně
   Přesun na letiště a odlet do Prahy.

   Cena zahrnuje

   - mezinárodní i vnitrostítní letenky (Xi’an-Guilin, Guilin-Kunming, Kunming-Lijiang, Lijiang-Shanghai) vč. letištních tax a poplatků v optimální knihovací třídě
   - vlakovou jízdenku Peking - Xian
   - ubytování ve 3* hotelech (1x 2* v Tiger Leaping Gorge)
   Beijing: *** Ping An Fu Hotel
   Xi’an: *** Wan Nian Hotel (3-star building)
   Guilin: *** Fubo Hotel
   Yangshuo: ***(*) New West Street Hotel
   Kunming: *** Camellia Hotel
   Lijiang: *** San He Old Town Hotel
   Tiger Leaping Gorge: Tea & Horse Guesthouse
   Shanghai: **** Best Western New Century Hotel
   - stravování: dle programu (14x snídaně, 3x večeře)
   - výlety a asistence s česky mluvícím průvodcem
   - základní zdravotní pojištění do zahraničí
   - vstupy do památek pokud není uveden extra poplatek