800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyČínská mozaika - Sečuán a plavba po Dlouhé řece s českým průvodcem

    Poletíme do Sečuánu proslaveného nejen svou výtečnou kuchyní a pandami, ale i úchvatnými horami a skvělými památkami. Spatříme odlehlá údolí, průzračné horské bystřiny, vypravíme se na posvátnou horu Emejšan, prohlédneme si kultovní Chongqing, čeká nás několikadenní plavba po řece Yangtze a na zavěr si projdeme Šanghaj, to vše za doprovodu českého průvodce.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

PRAHA - CHENGDU
Setkání s průvodcem na letišti v Praze a společný odlet do Chengdu.

2. den

CHENGDU
Přílet do Chengdu. V Chengdu nás na letišti vyzvedne lokální průvodce a odveze do hotelu. Po ubytování a po krátkém odpočinku navštívíme nejstarší a největší chrám Wenshu v Chengdu. Poté se společně vypravím na večeři.
Chengdu je hlavním městem provincie Sečuán a známé také pod názvem Tian Fu Zhi Guo - Nebeský stát a jedním z jeho největších atrakcí je chovná stanice Pandy velké.

3. den

CHENGDU
Po snídani se vydáme do chovné stanice Pandy velké (Chengdu Research Base of Giant Panda Breeding). Po návratu zpět se vydáme do svatyně Wuhou, zasvěcené vládcům království Shu - Liu Bei (161-223) a jeho ministrovi Zhuge Liang (181-234).
Projde se po Jingli Old Street na východ od svatyně, které se také přezdívá „První ulice království Shu“. Pozdě odpoledne stihneme navštívit čajový dům a užijeme si také sečuánskou operu ,než si dáme společnou večeři.

4. den

CHENGDU - LESHAN - Mt. EMEI
Dnes se na 2 dny vypravíme mimo město. Dnešním největším zážitkem bude návštěva Leshanu, kde se ukrývá Velký kamenný Buddha. Jedná se o největší kamennou sochu Buddhy na světě, je vytesán ve skále a jeho výska je neuvěřitelných 71m. Socha vznikla v 8. stol. Kolem něj je více jak 90 dalších soch a svatyní. Oběd. Po prohlídce odjezd k hoře Mt. Emei. Velký Buddha a oblast Mt. Emei se stala dokonce v roce 1996 součástí světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Ubytování v hotelu přimo pod Mt. Emei.

5. den

Mt. EMEI - CHENGDU
Úchvatná scenérie kolem hory Mt. Emei dostala také název "Emei, největší krása pod nebem". V 1. stol. zde byl postaven jeden z prvních buddhistických chrámů v Číně. Podle legend má být hora sídlem bódhisattvy Peku-siena, proto se hora Emei stala důležitým poutním místem. Později zde vznikly další buddhistické chrámy a kláštery. Emei je také jednou ze čtyř nejposvátnějších buddhistických hor v Číně. Po snídani se vydáme lanovkou až pod samý "Zlatý" vrchol ve výšce 3099m. Snad nám počasí bude přát a pod námi bude "rozvalovat peřina" z mraků.
Odpoledne se vrátíme zpět do Chengdu a ubytujeme se ve známém hotelu, než půjdeme společně na večeři.

6. den

CHENGDU - JIUZHAIGOU
Po snídani odjedeme na letiště a čeká nás let do Jiuzhaigou. Po příletu se vydáme do „pohádkového místa„ Huanglong (1,5 hod). Jak Jiuzhaigou tak i Huanglong jsou zapsány na seznam UNESCO od roku 1992. Hlavní scénická oblast Huanglong se v překladu nazývá “Jaspisové jezero pod Nebem”. Čeká nás návštěva stejnojmenného kláštera a prohlédneme si barevná přírodní vápencová jezírka, kde se vám při prvním spatřeni doslova zatají dech. Po prohlídce odjezd zpět do Jiuzhaigou a ubytování v hotelu.

7. den

JIUZHAIGOU
Dnes nás čeká celodenní výlet do pohádkové rokle v Jiuzhaigou. Nachází se zde 118 jezer, 5 12 vodopády, 10 peřejí a desítky potoků a pramenů. Název Jiuzhaigou znamená v čínštině Devět vesnic kolem rokle, který je odvozen od 9 tibetských vesnic, které jsou roztroušené kolem 3 hlavních roklí. Jiuzhaigou není známé jen pro své nádherné scenérie, ale také proto, že zde žijí vzácná zvířata jako např. opice Langur čínský (se zlatou hřívou), pandy a mnoho druhů chráněných rostlin.
Nejkrásnější jsou však barevné odstíny vody měnící se podle dopadajícího slunce a také ročních období.

Fakultativně: Taneční vystoupeni tibetskéhoa qiang etnika.

8. den

JIUZHAIGOU-CHENGDU
Odlet do Chengdu. Cestou na letiště si prohlédnete scenerie povodí řeky Minjiang. Odlet do Chengdu. Odpoledne procházka po Kuan-Zhai Xiangzi, kde se snoubí moderní architektura s historickou z období dynastie Qing.

9. den

CHENGDU - CHONGQING
Po snídani odjedeme na nádraží a pak nás čeká pohodlná cesta vlakem do města Chongqing (cca 2 hod). Po příjezdu se vydáme na prohlídka města Ciqikou, rozkládající se na březích řeky Jialingjiang, asi 14 km od Chongqing. Toto staré město bylo založeno již v roce 998.
Odpoledne se vydáme na prohlídku samotného města Chongqing, zejména nádherné stavby People’s Hall a také parku Eling odkud je hezký výhled na město. K večeři bude tradiční Chongqing hot pot.

10. den

CHONGQING - PLAVBA PO DLOUHÉ ŘECE
Dopoledne individuální program nebo
FAKULTATIVNĚ: výlet do Dazu (cca 2,5-3 hod) , kde se nachází více jak 50.000 soch vytesaných ve skalách a jeskyních. Práce jsou datovány do 9. - 13. století za vlády dynastie Tang a Song.
Prohlídka Baoding Hill Carvings cca 2-2,5 hod. Poté přesun do Changzhou, kde si prohlédnete staré město (cca 30 min) a zpět cesta do přístavu v Chongqingu (večeře), kde začíná check in.

Odpoledne odjezd od přístavu kde se nalodíme na 4 denní plavbu ke Třem soutěskám. Ubytování ve dvoulůžkových kajutách s nadherným výhledem na okolní scenérie.

Řeka Chang jiang (Dlouhá řeka, Jang c´ ťiang) je čínský největší a v Asii třetí největší vodní tok. Na Chang jiangu se nachází tři soutěsky, soutěska Qutang, soutěska Wu a soutěska Xiling, dohromady se pak nazývají Tři soutěsky. Tři soutěsky na Chang Jiangu jsou celkem dlouhé téměř dvě stě kilometrů a na obou stranách břehů řeky vytvářejí zvláštní a úchvatnou scenérii, která patří k jedněm z nejznámějších míst na Zemi.

11. den

PLAVBA
Plavba pokračuje úchvatnou přírodou s možnosti fakultativních výletů, např. Výlet na pevninu do města duchů Fengdu, ležící v pohoří Ming, s památkami kombinující konfucianismus, taoismus a buddhismus.
Návštěva pagody dřevěné Shibaozhai - v případě, že to podmínky stavu vody povolí.

12. den

PLAVBA
Dnešní výlet:
Plavba soutěskou Qutang, pravděpodobně nejkrásnější ze všech tří.
Soutěska Čchü-tang (Qutang) je nejmenší ze tří soutěsek, ač pouze osmikilometrová, bývá označována za nejkrásnější. Tisíce malých říček se stéká dohromady, aby nedaleko města Paj-ti (Baidi) vstoupilo do brány Tří soutěsek, Kchuj-menu (Kuimen). Kchuj-men byl uctíván už v dávných dobách jako vysoce spirituální místo, což dodnes připomínají mnohé chrámy stojící podél řeky.

Dále uvidíte soutěsku Wu.
Soutěska Wu-sia (Wuxia), dlouhá 45 kilometrů, je překvapivě široká, z obou stran lemována drsnými horami, které se noří do jemných vlnek řeky.
Plavíte-li se soutěskou Wu-sia, budete mít brzy pocit, že jste se ocitli v nějaké fantastické krajině tvořené výhradně horami. Ty jsou všude, kam oko dohlédne. A pokud je mlha, bílé chuchvalce mraků zahalí vrcholky hor a soutěska nabude nové krásy, trochu tajemnější, takové, která inspirovala mnohé čínské básníky a filozofy.

Nakonec plavba soutěskou Xiling.
Soutěska Si-ling (Xiling) je poslední a nejdelší ze Tří soutěsek, měří 66 kilometrů. Voda se tu jen líně převaluje v širokém korytu mezi skalami, které se do ní noří téměř vertikálně. Právě na této široké soutěsce byly zbudovány dvě nádrže, Ke-čou (Gezhou) a Tři soutěsky.

Fakultativně výlet do Města Bílého císaře - v případě, že to podmínky stavu vody povolí.
Na západním konci Tří soutěsek, u ústí soutěsky Qutang, se nachází vyhlášená přírodní scenérie jménem Baidi Cheng (Město Bílého císaře).

13. den

PLAVBA - ŠANGHAJ
Dnes dopoledne nás čeká závěr plavby - nejdříve se však vydáme na výlet k samotné přehradě Tři soutěsky a plavbu ukončíme před polednem ve městě Yichang.
Transfer na letiště a odlet do Šanghaje.
Ubytování.

14. den

ŠANGHAJ - PRAHA (HONG KONG)
Dnes nás čeká celodenní výlet po tomto úchvatném městě. Vydáte se ke čtvrti Pudong, která ještě na začátku minulého století byla spíše jen mokřady a farmářskými políčky. Dnes je tato část "výkladní skříní Šanghaje, čtvrtí zaplněnou mrakodrapy, mezi kterými se vyjímá vysílač, nazývaný Perlová věž.
Protější Bund je zase lemovaný výstavnými výškovými budovami bank, obchodních společností a hotelů z počátku 20. století. Odtud se vydáme na 1 hod plavbu lodí po řece Huangpu. Dále se vypravíme na procházku do čtvrti Xintiandi, kde se mísí moderní architektura s původní zástavbou, se spoustou obchodů, kaváren, restaurací a galerií. Poté si prohlédneme také známou zahradu Yuyuan s tradičním čajovým domkem a nakonec se podíváme na tradiční čínský trh Chenghuangmiao, postavený už v 15. stol. během dynastie Ming. Po večeři už nás čeká jen rozloučení, odjezd na letiště a odlet do Prahy.

Jestliže už jste Šanghaj navštívili a raději byste viděli např. Hong Kong lze fakultativně domluvit změnu.

15. den

PRAHA
Přílet zpět do Prahy.

×