800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMalý okruh Čínou: Šanghaj - Peking + Datong a Pingyao

    Malý okruh Čínou pro ty, kteří chtejí poznat odlišnou Čínskou kulturu, mentalitu, památky, ale také místní zvyky a i výtečnou kuchyni. Možnosti prodloužení pobytu o skvostné památky v Datongu a Pyngyao.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

PRAHA - ŠANGHAJ
Odlet z Prahy do Šanghaje

2. den

ŠANGHAJ
Po příletu nás čeká transfer vlakem MAGLEV do Šanghaje. Maglev je symbolem moderní techniky - tento vlak totiž "levituje" na magnetických polštářích a dosahuje rychlosti až 430 km/h. Naše zavazadla poputují rovnou do hotelu, zatímco my se vydáme do čtvrti Pudong, která ješte na začátku minulého století byla spíše jen mokřady a farmařskými políčky. Dnes je tato část "výkladni skříní Šanghaje, čtvrťí zaplněnou mrakodrapy, mezi kterými se vyjímá vysílač, nazývaný Perlová věž. Protější Bund je zase lemovaný výstavnými výškovými budovami bank, obchodních společností a hotelů z počátku 20. století. Později odjezd do hotelu a ubytování.

3. den

ŠANGHAJ
Po snídani se vydáme na celodenní výlet. Nejdříve navštívíme Šanghajské muzeum se skvělými sbírkami, pak nás čeká Chrám Nefritového Buddhy - jeden z mála stále živých buddhistických chrámu v Šanghaji, kde se nalézá 2 m. socha Buddhy z nefritu. Odpoledne navštívíme takzvanou M50 - část Šanghaje, která by se dala přirovnat k "podhoubí" čínských umělců.

4. den

ŠANGHAJ
Po snídani se nejdříve vydáme do parku Fuxing, kde ráno místní cvičí taichi, tančí atd.Odtud se vydáme do Francouzské čtvrti, kde se nacházejí renovované koloniální rezidence, povětšinou restaurace, bary a vyhlášené butiky. Dále se vypravíme na procházku do čtvrti Xintiandi, kde se mísi moderní architektura s původní zástavbou, se spoustou obchodů, kaváren, restaurací a galerií. Poté si prohlédneme také známou zahradu Yuyuan s tradičním čajovým domkem a nakonec se podíváme na tradiční čínský trh Chenghuangmiao, postavený už v 15. stol. během dynastie Ming.

5. den

PEKING
Transfer na letiště a odlet do Pekingu. Transfer do hotelu (check in 14.00 hod).
Odpoledne se vydáme do Chrámu nebes - komplexu taoistických chrámů. Jeho počátky sahají do začátku 15. století a v současné době patří spolu se Zakázaným městem k nejvyhledávanějším památkám Pekingu. V roce 1998 se stal součástí světového dědictví.

Peking není jen moderní metropole, která se snaží udávat jednotný krok celé Číně, ale kupodivu i místem, kde můžete i dnes ve skrytu najít její původní tvář. Zejména staré hutongy, které mají atmosféru venkovského života, tak vzdáleného od rušných pekingských tříd, a které také bohužel pomalu a nenávratně mizejí z povrchu. Stará tržiště, kde můžete ochutnat cokoliv co létá, plave, chodí, leze a kde by se jistě každý entomolog zaradoval nebo systémem starých vodních kanálů, kde místní vysedávají, klábosí se sousedy a z malých misek upíjejí svůj Oolong.

6. den

PEKING
Dnes nás čeká prohlídka Náměstí Tian´anmen (s rozlohou přes 40ha je největším veřejným prostranstvím na světě) a Zimní palác: reprezentativní palácový komplex, známý i pod názvem Zakázané město, kde vládlo a žilo 24 císařů z posledních dvou čínských dynastií - Ming a Čching.
Odpoledne se vydáme na procházku k jezeru Beihai, kde si dávají dostaveníčko zejména zamilované páry a pak se vydáme k i jezeru Houhai, keré leží mezi starými Hutongi - původní pekingské zástavby s tradičními domy. Nakonec se vydáme k bubnové věži odkud je hezký pohled na Hotungy a nedalekou Zvonovou věž.

Fakultativně tradiční čínská večeře ve stylové restuaraci.

7. den

PEKING
Dnes se vydáte na jedno z největších lákadel Číny, jeden ze Sedmi divů světa a symbol čínské civilizace - Velkou čínskou zeď- starý systém opevnění táhnoucí se napříč severní Čínou. Dnešní podoba zdi byla vybudována za dynastie Ming v době od konce 14. do začátku 17. století. Podobná opevnění proti vpádům kočovných kmenů byla však budována již v dávnějších dobách. Zeď se táhne v ohromující délce cca 6000 km! V roce 2009 čínské úřady ohlásily, že byly nalezeny dosud neznámé zbytky čínské zdi. Celková délka zdi dnes tedy činí 8851 km.
Na cestě zpět do Pekingu navštívíme Letní palác - postaven byl v polovině 18. století, avšak přibližně o sto let později byl celý zničen a poté znovu vystavěn. Nachází se na návrší, které je omýváno jezerem. Patří k němu i rozsáhlé zahrady, které byly v roce 1998 spolu s palácem přiřazeny ke světovému dědictví.

8. den

PEKING - PRAHA
Transfer na letiště a odlet do Prahy

Rozšíření pobytu o Datong a Pingyao - 4 dny / 3 noci

1. den: Odlet z Peking do Datongu. (snídaně, oběd)
Až přiletíme do Datongu, ocitneme se rázem ve starodávném hlavním městě severní dynastie Wei. Datong leží západně od Pekingu a je to nejsevernější město provincie Shanxi. Nachází se v zajímavě zbrázděné krajině Datongské pánve. Datong byl založen v roce 200 př.n.l. v době vlády dynastie Han, nedaleko Velké zdi, za kterou se dnes rozkládá Autonomní oblast Vnitřní Mongolsko. Město zároveň leželo na kupecké cestě, proto se zde zastavovaly velbloudí karavany po cestě dál na sever.
Po příletu se vydáme se zavazadly do hotelu a pak už nás čeká výlet do Yungangských jeskyní, které jsou vyhloubené do pískovcového útesu a jsou považovány za jeden z nejvěhlasnějších výtvorů budhistického umění. Komplex tvoří 53 jeskyní, které, společně s více než 51 000 sochami vytvořila z pískovce armáda přesahující počet 40 000 dělníků pod dohledem buddhistických mnichů v letech 453-494 n.l. za vlády dynastie Wei. Velikost soch se pohybuje od 2 centimetrů do 17 metrů (nejvyšší socha Buddhy se nachází v páté jeskyni) a jsou opatřeny anglickými popisky.
Po prohlídce se vrátíme zpět do Datongu, kde si prohlédneme buddhistický chrám Huayan a 49 m dlouhou zeď Devíti draků. Jedná se o nejstarší a největší glazovanou zeď v Číně, která byla postavena před více než 600 lety a je dokonce asi tři krát větší než zeď v parku Behai v Pekingu.Původně byla přední stranou královského paláce a na její glazované skladbě najdete plasticky vytvarované, v oblacích bojující a dovádějící draky v pěti barvách. Návrat do hotelu.

2. den: Datong > Pingyao (snídaně, oběd)
Ráno nasedneme na vlak a čeká nás cca 7 hodinová cesta do starobylého městečka Pingyao. , které , se nachází v severovýchodní části země, v provincii Shan Xi. V roce 1997 bylo zařazeno na seznam světového kulturního dědictví organizace UNESCO. Je totiž svědkem tisícileté tradice čínského myšlení a rozvoje kultury, společnosti i náboženství.
Po příjezdu do města se rovnou vydáme na prohlídku centra. Jeho stěžejní část pochází z období dynastií Ming a Qing (Čching). Největším lákadlem starého města jsou monumentální hradby, jejichž základem byl původně hliněný val vystavěný v 8.–9. století př.n.l, který byl kolem r. 1370 obestavěn cihlovým zdivem. Na hradbách se také nachází 72 věží!. Po prohlídce města se vydáme do hotelu, kde se ubytujeme.

3. den: Pingyao (snídaně, oběd)
Po snídani se vydáme vydáme na intenzivní prohlídku staré části města s jeho tradičními domy obchodníků, nádhernými starými chrámy v čele s více než tisíc let starým chrámem Zhenquo (Čen-čchuo), v jehož objektu se nachází síň Desetitisíce Buddhů, označovaná za třetí největší dřevěnou stavbu v Číně. Centru města a hlavní městské třídě dominuje nejvyšší stavba staré zástavby – 18,5 m vysoká Městská věž, z jejíhož vrcholu je možno přehlédnout střechy téměř celého starého městečka.
Odpoledne nás čeká další zajímavost - navštívíme domy vytesané žlutých hliněných svahů. Ještě v roce 2012 zde bylo napočítáno 30 mil. obyvatel! Později odpoledne, při cestě zpět do hotelu, ještě navštívíme buddhistický chrám Shuanglin.

4. den: Pingyao - Taiyuan - Peking (snídaně, oběd) Po snídani se vydáme na prohlídku první oficiální čínské banky - Rishenchang ze 17. stol. Díky tomuto počinu se stalo Pingyao na dlouhé roky finačním centrem Činy.
Dále nás čeká cesta do cca 100 km vzdáleného města Taiyuan, kde si prohlédneme chrámový komplex Jinxci z 10. stol. Nakonec se vypravíme na vlakové nádraží a už nás čeká jen cesta do Pekingu.

×