800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySkvosty říše středu

12/16-denní zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy s přestupem do Pekingu.

2. den

Přílet do Pekingu. Procházka po největším náměstí na světě Tian'anmen. Večer místní specialita pekingská kachna. Nocleh.

3. den

Peking – Dlouhá zeď, jedna z největších staveb lidstva. Zastávka u olympijských sportovišť Ptačí hnízdo a Vodní kostka. Nocleh.

4. den

Peking – lamaistický klášter Yonghegong, konfuciánská akademie, Letní palác – letní sídlo čínských císařů na břehu jezera Kunming. Exkurze na perlovou farmu. Večer představení pekingské opery. Nocleh.

5. den

Peking – Zakázané město, sídlo čínských císařů a největší palácový komplex na světě, chrám Nebes. Noční přejezd lůžkovým vlakem. Nocleh.

6. den

Xi'an – ubytování. Výlet s prohlídkou světoznámé Hliněné armády (archeologické naleziště z konce 3. stol. př. Kr.), zastávka v Nefritově dílně, Velká mešita a večerní procházka muslimskou čtvrtí. Nocleh.

7. den

Xi'an – celodenní výlet na posvátnou taoistickou horu Huashan s několika tisíci schody (usnadněn výjezdem lanovkou), typická čínská krajina. Nocleh.

8. den

Xi'an – taoistický klášter Osmi nesmrtelných a pagoda Malé divoké husy. Monumentální 14 km dlouhé hradby, večer odjezd lůžkovým vlakem.

9. den

Suzhou – ráno přejezd vlakem (45 min) do Suzhou, exkurze do továrničky na zpracování hedvábí. Nocleh.

10. den

Návrat do Šanghaje se zastávkou v kanály protkaném "vodním" městečku Zhouzhuang, večerní Šanghaj.

11. den

Šanghaj – mizející staré čínské město, prohlídka nejmodernější čtvrti, vyhlídka ze 492 m vysoké věže SWFC. Projížďka nejrychlejším magnetickým vlakem na světě (431 km/h), nábřeží Bund. Odlet do Prahy.

12. den

Přílet do Prahy. Prodloužení do Guilinu a Hongkongu: Přelet Šanghaj – Guilin, přejezd do Yangshuo, ubytování. Vyhlídková plavba lodí po řece Li mezi homolemi, pozorování večerního lovu ryb kormorány. Nocleh.

13. den

Yangshuo – možnost cyklovýletu (nebo autem) rýžovými políčky, výstup na Měsíční horu. Nocleh.

14. den

Yangshuo – Hongkong. Celodenní výlet na terasovitá rýžová políčka v oblasti Dračí hřbet. Přejezd do Guilinu a odlet do Hongkongu. Nocleh.

15. den

Hongkong – procházka ulicemi moderního velkoměsta. Historickou lanovkou na kopec Victoria Peak, pohled na večerní osvětlený Hongkong z městské části Kowloon, večer odlet do Prahy.

16. den

Přílet do Prahy.

Počasí

Čína (pevnina)

21°C Jasno

Hainan

26°C Oblačno

×