800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTajmeství tibetských chrámů

"Čína je zemí s velkým množstvím náboženství, tradicí, myšlení, zvyků a způsobu chování. Je rozsáhlou zemi, oplývající bezpočtem turistických atrakcí. Jsou tu jedinečné historické lokality a nádherné přírodní scenérie."

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

PRAHA/VÍDEŇ – PEKING
Sraz na letišti v Praze nebo ve Vídni. Let do Pekingu. Občerstvení v letadle.

2. den

PEKING
Po příletu transfer do hotelu. Ubytování. Volný den. Nocleh.

3. den

PEKING (NÁMĚSTÍ TIANANMEN - ZAKÁZANÉ MĚSTO – CHRÁM NEBES)
Snídaně. Prohlídka města - náměstí Tiananmen, návštěva císařského komplexu Zakázaného města, bývalé rezidence dynastie Ming a Qing a náměstí Nebeského klidu. Oběd. Návrat do hotelu. Nocleh.

4. den

PEKING (ČÍNSKÁ ZEĎ – OLYMPIJSKÝ STADION – WATER CUBE )
Snídaně. Celodenní výlet k Velké Čínské zdi – impozantnímu symbolu mocné Číny, návštěva Olympijského stadionu a Water Cube. Oběd v místní restauraci. Návrat do hotelu. Nocleh.

5. den

PEKING (LETNÍ PALÁC – SVATYNĚ LAMA)
Snídaně. Výlet s návštěvou areálu Letního Paláce – největšího čínského císařského parkového areálu a poté prohlídka Svatyně Lama. Oběd v místní restauraci. Návrat do hotelu. Fakultativní možnost na večeře - místní specialita - pekingská kachna. Nocleh.

6. den

PEKING (HUTUNG TOUR ) - XIAN
Snídaně. Procházka stárou částí města vč. projížďky v rikšách (Hutung). Oběd v místní restauraci. Večer transfer na nádraží a odjezd lehátkovým vlakem do Xianu ve 20.28hod. Nocleh ve vlaku.

7. den

XIAN
Po příjezdu do Xianu v 07.58hod, transfer do hotelu. Snídaně. Následuje prohlídka největší atrakce celé Číny – Terakotové armády – hliněné armády císaře Chin Šchungtiho. Hliněna armáda byla zcela náhodou objevena v roce 1974. Oběd v tradiční čínské restauraci. Prohlídka pokračuje s návštěvou léčebného pramene Huaqing. Návrat do hotelu. Nocleh.

8. den

XIAN – LHASA (TIBET)
Snídaně. Prohlídka města – navšěva Velké pagody divoké husy ze 4. století a prohlídka městského opevnění z raného období dynastie Ming. Oběd v místní restauraci. Transfer na letiště a odlet do Lhasy (TIBET). Po příletu transfer do hotelu, ubytování, aklimatizace. Večeře. Centrum Lhasy je tak pěkné místo na odpočinek, kde se kloubí kompaktní tradiční architektura se starobylými chrámy, ulice jsou plné poutníků, místních Tibeťanů a turistů. Potkávají se zde kočovní Tibeťané v tradičních oděvech vonících kouřem z ohňů z jačího trusu s bohatými Číňany z východního pobřeží, ověšenými digitálními vymoženostmi 21.století. Mniši se míjí s čínskými vojáky, západní baťůžkáři se skupinovými zájezdy západních důchodců. Horolezci slavící výstup na některý z himálajských vrcholů posměšně sledují dámy na neuvěřitelně vysokých podpatcích, místní muslimové diskutují před svou mešitou, děti dovádějí okolo škol.

9. den

LHASA (TIBET)
Snídaně. Celodenní prohlídka města – návštěva posvátného paláce Potála, jež byl v minulosti centrem duchovní i světské moci a rezidencí nejvýznamnějšího mnicha a vůdce Tibetu - dalajlámy, kláštera Jokhang postaveného roku 639 jako relikviář pro sochu Buddhy. Chrám Jokhang ve středu města je nejdůležitějším tibetským chrámem, středobodem celého tibetského světa. Spolu s kláštery na okrajích města představuje duchovní centrum Tibetu. Oběd v místní restauraci. Potom proházka poutního okruhu čtvrtí Barkhor. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

10. den

LHASA (TIBET)
Snídaně. Následuje další prohlídka - navštívíte palác Norbulingka, který od 18. století sloužil jako letní sídlo Dalajlámy. Oběd v místní restauraci. Poté Vás čeká i návštěva kláštera Drepung, který byl v 17. století nejbohatším klášterem v Tibetu a přebývalo zde až 10.000 mnichů a klášter Sera, kde můžete pozorovat zdejší mnichy při rituálních diskusích. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

11. den

LHASA (TIBET) - PEKING
Snídaně. Transfer na nádraží a odjezd lehátkovým vlakem T28 (nejvyšší železnicí na světě) do Pekingu. Nocleh ve vlaku s plnou penzí.

12. den

LHASA (TIBET) – PEKING (VLÁK)
Pobyt ve vlaku s plnou penzí.

13. den

PEKING
Příjezd do Pekingu a transfer do místní restaurace na snídani a potom ubytování v hotelu. Volný program na fakultatvní prohlídku města, odpočinek. Nocleh.

14. den

PEKING - PRAHA/VÍDEŇ
Snídaně. Individuální volno. Transfer na letiště. Let do Prahy/Vídně s mezipřistáním. Občerstvení v letadle.

15. den

PRAHA/VÍDEŇ
Přílet do Prahy nebo Vídně. Konec programu.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Čína (pevnina)

24°C Bouřky

Hainan

31°C Skoro jasno

×