800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelká cesta rudou Čínou

Navštivte Říši středu a objevte prastaré kouzlo Pekingu. Vydejte se do posvátných hor Huashanu a prohlédněte si „Osmý div světa“ - terakotovou armádu v Xianu. Projděte se po starobylém Lijiangu, jehož historie sahá více jak 800 let nazpět. V soutěsce skákajícího tygra spatříte opravdové horské velikány, ale i noční nebe poseté myriádami hvězd. Guilin a Yangshuo Vás zase odmění pitoreskní krajinou, kterou protéká půvabná řeka Li. V Hangzhou, v městě ležícím v deltě řeky Yangtze ochutnejte rafinované pokrmy výborné čínské kuchyně a své putování zakončete v moderní a hektické Šanghaji, která dnes určuje směr, kterým se velká a stále rudá Čína vydala.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Pekingu

2. den

PEKING
Snídaně
Privátní výlet s vlastním angl. mluvícím průvodcem: Náměstí Nebeského klidu, Zakázané město - Zimní palác: reprezentativní palácový komplex, kde vládlo a žilo 24 císařů z posledních dvou čínských dynastií - Ming a Čching a park Jingshan. Nakonec návštěva Letního paláce a výlet lodí po jezeře Kunming.
Návrat zpět do hotelu.

3. den

PEKING
Snídaně
Privátní výlet s vlastním angl. mluvícím průvodcem: Náměstí Nebeského klidu, Zakázané město - Zimní palác: reprezentativní palácový komplex, kde vládlo a žilo 24 císařů z posledních dvou čínských dynastií - Ming a Čching a park Jingshan. Nakonec návštěva Letního paláce a výlet lodí po jezeře Kunming. Návrat zpět do hotelu.

4. den

PEKING
Snídaně
Privátní výlet s vlastním angl. mluvícím průvodcem: prohlédnete si tibetský chrám Yonghe song (Lama Temple) postavený na konci 17. stol. jako rezidence prince Yinzhena. Ze všech turisticky orientovaných chrámů v Pekingu má právě tento lamaistický nejlepší atmosféru, kterou spoluutváří všudypřítomná vůně doutnajících vonných tyčinek a dohled skutečných praktikujících mnichů. Projížďka s rikšou po staré pekingské čtvrti Hutong.
V poledne pak výlet na Velkou Čínskou Zeď – část zvanou Mutianyu, kde není tolik turistů jako Badaling. Odpoledne návrat zpět do hotelu.

5. den

XIAN/HUASHAN
Snídaně
Transfer na letiště a odlet do Xianu.
Po příletu privátní prohlídka Xianu s vlastním ang. mluvícím průvodcem . Xian je historické město, které sloužilo od 12. století př. n. l. jako hlavní město jedenácti dynastiím. V jeho okolí se dodnes nachází mnoho významných památek jako Velká pagoda divoké husy a Malá pagoda divoké husy, Zvonová věž, historické městské opevnění, Velká mešita a zejména Terakotová armáda. Po prohlídce transfer do Huashanu. Hory Huashanu se v Číně řadí mezi pět svatých taoistických hor a jejich krása je doslova ohromující.
Ubytování v hotelu HUASHAN LIANHUA

6. den

HUASHAN / XIAN
Snídaně.
Transfer na lanovku a celodenní individuální výlet na horu Huashan. Odpoledne návrat zpět a transfer do Xianu. Ubytování ve 3* hotelu. Večer návštěva nočního tržiště.
Ubytování v hotelu HUASHAN LIANHUA

7. den

LIJIANG
Snídaně
Transfer na letiště a odlet do Lijiangu, Po příletu transfer do hotelu SAHNE *** a ubytování.
Lijiang je starobylé město v Číně. Nachází v západočínské provincii Yunnan, na yunnansko-guizhouské planině, v nadmořské výšce 2400 metrů. Město Lijiang bylo založeno ve 13. století našeho letopočtu. Bylo významným obchodním a strategickým centrem celé oblasti. Město Lijiang leží na říčním systému Nefritové řeky, proto zde bylo vybudováno více jak 354 mostů. Nádherné prostředí města dokreslují zachované červeně vydlážděné uličky a tradiční domy. Nejzachovalejší částí města je ulice Sifang, která se nachází přímo v centru. Zajímavým místem je také dvůr Mu, který byl vybudován již ve 13. století a byl bývalým sídlem dědičného úřadu klanového vůdce z rodu Mu.

8. den

LIJIANG
Snídaně
Celodenní privátní výlet s vlastním průvodcem. Vydáte se na Yulong Xueshan - úchvatnou pětitisícovou Sněžnou horu Nefritového draka, zhruba do 3500 m.n.m Vás vyveze lanovka odkud budete mít neuvěřitelné výhledy do okolní krajiny. Dále se vydáte do vesnice Baisha a také navštívíte klášter Yufeng. Odpoledne návrat zpět do hotelu SAHNE.

9. den

LIJIANG/ Soutěska TIGER LEAPING GORGE
Snídaně.
Transfer do Tiger Leaping Gorge. Ubytování: TEA HORSE GUESTHOUSE. Dnes a zitra budete mít dostatek času a příležitostí trekovat v okolní neuvěřitelně nádherné a fotogenické přírodě.

10. den

LIJIANG
snídaně
Transfer zpět do Lijiangu. Ubytování v hotelu SAHNE.
Odpoledne výlet s prlůvodcem do Park Heilongtan (Jezero černého draka), dále si prohlédnete staré město (zapsané v UNESCO) a kulturní centrum Dongba.

11. den

LIJIANG/GUILIN
Snídaně
Transfer na letiště o odlet do Guilinu, který leží na jedné z nejpůvabnějších čínských řek - Li. Po příletu transfer a ubytování v hotelu Universal Guilin. Guilin, je město s překrásnou typickou čínskou krajinou, která vypadá přesně tak, jak ji znáte například z mnoha čínských filmů. Zdejší krajina je ideální především pro všechny romantiky a fotografy. Nejlepším a turisticky nejoblíbenějším způsobem, jak zblízka obdivovat krásy místní kopcovité krajiny, je plavba lodí po řece Li z Guilinu do městečka Yangshuo.

12. den

GUILIN
Snídaně
Celodenní privátní výlet s angl mluvícím průvodcem do oblasti Longji Titian, známé svými terasovitými rýžovými políčky. Treking do vesničky, která leží na vrholcích kopců. Odpoledne návrat zpět do hotelu Universal v Guilinu.

13. den

YANGSHUO
Snídaně
Plavba po řece Li do Yangshuo vč. oběda. Během cesty poznáte čím je zdejší krajina tak krásná a fotogenická. Proplouvat budete mezi vápencovými homolemi, které jsou pro tuto krajinu tak příznačné. Transfer do hotelu a ubytování v hotelu Yangshuo Aiyuan Hotel. Odpoledne volný čas na procházky Yangshuem.

14. den

YANGSHUO
Snídaně
Volný program, možnost vypujčení kol a objevování nadherné krajiny kolem Yangshua.
Ubytování: Yangshuo Aiyuan Hotel

15. den

YANGSHUO/HANGZHOU
Snídaně
Transfer na letiště se zastávkou u Fubo Hill, Reed Flute Cave a odlet do Hangzhou (Chang-čou). Po příletu transfer na do hotelu Lily.
Hangzhou je proslavené Západním jezerem (Xihu), oblíbeným místem pro svatební cesty. Jeho pověst jako místa zábavy a potěšení sahá do doby dynastie Song. Marco Polo psal o úchvatných ženách a roztomilosti chrámů a zahrad. Za dynastie Qing bylo Hangzhou jedním z nejbohatších měst Číny, ale v polovině 19. stol., za Taipingského povstání, bylo mnoho historických objektů poškozeno. Ačkoli některé z nich byly zničeny, dochovaly se části města nezměněné po staletí. Díky přírodní scenérii tvořené jezerem uprostřed hor si město dodnes uchovává reputaci jednoho z nejznámějších výletních míst.

16. den

HANGZHOU
Snídaně
Celodenní privátní výlet s anglicky mluvícím průvodcem. Prohlédnete si úchvatnou Pagodu Šesti Harmonií z roku 970 nacházející se na břehu břehu řeky Qiantang, čajovou plantáž ve vesnici Long-jing (Dračí studna), kde se rozkládá za každým stavením terasa s čajovými keři a odkud pochází známý čaj Longjing, zahradu a dům rodiny Guo atd. Odpoledne návrat zpět do hotelu Lily.

17. den

ŠANGHAJ
Snídaně
Transfer na nádraží o odjezd vlakem do Šanghaje. Po příjezdu transfer hotelu a ubytování.

18. den

ŠANGHAJ
Snídaně.
Půldenní privátní výlet s anglicky mluvícím průvodcem – navštívíte Chrám Nefritového Buddhy - jeden z mála stále živých buddhistických chrámu v Šanghaji, kde se nalézá 2 m. socha Buddhy z nefritu, Zahradu Yu, Staré město, Nanjing Road aj. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.

Počasí

Čína (pevnina)

30°C Jasno

Hainan

27°C Převážně oblačno

×