800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelké asijské putování – kombinace Čína, Tibet, Nepál, Indie

Peking • Velká čínská zeď • Tibet – Lhasa • Barkhor • Norbulinka • Nepál – Kathmandu • Pashupatinath NEPÁL, INDIE • Nagarkot • Indie – Dillí • Jaipur • Fatehpur Sikri • Agra • Dillí

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

dle letového řádu odlet z Prahy s přestupem do Pekingu.

2. den:

přílet do Pekingu, transfer do hotelu. Po odpočinku na aklimatizaci následuje prohlídka slavných pekingských turistických magnetů – Náměstí nebeského klidu a Zakázaného města – sídla čínských císařů. Návrat do hotelu a nocleh.

3. den:

po snídani se vydáte na celodenní výlet k Velké čínské zdi, symbolu mocné Říše středu, procházka po stavbě viditelné i z Měsíce, poté prohlídka jedné z hrobek dynastie Ming, oběd zajištěn cestou (v ceně). Návrat do hotelu a nocleh.

4. den:

snídani následuje celodenní prohlídka nejvýznamějších míst slavného Pekingu. Návštěva areálu Letního paláce – letní císařské rezidence, areálu Chrámu nebes. Oběd zajištěn cestou v restauraci (v ceně). Vynechat nemůžete ani návštěvu starých městských čtvrtí, hutongů. Odpoledne pojedete na tradičních rikšách a vyzkoušíte tradiční způsob čínské městské přepravy. Návrat do hotelu a nocleh.

5. den:

snídaně, dle letového řádu transfer na letiště a následný přelet do Tibetu – Lhasy. Cestou z letiště návštěva obřího Kamenného Buddhy. Po příjezdu ubytování v hotelu a individuální volný čas na odpočinek.

6. den:

snídaně a návštěva slavné památky UNESCO – světoznámého paláce Potala – sídla dalajlámů. Odpoledne návštěva chrámu Jokhang (nejznámější a nejstarší budova v Lhase), procházka uličkami Barkhoru v centru Lhasy. Návrat do hotelu na nocleh.

7. den:

po snídani následuje dopolední výprava do pohoří k návštěvě světoznámého kláštera Trupeng, jednoho ze čtyř největších klášterů buddhistické školy Gelugpa. Odpoledne vás pak čeká úžasná návštěva letního paláce dalajlámů – Norbulinky. Návrat do hotelu, nocleh.

8. den:

po snídani transfer na letiště, dle let. řádu přelet z Lhasy do Nepálu – Kathmandu. Po příletu transfer do hotelu, ubytování a individuální volno na aklimatizaci. Nocleh.

9. den:

snídaně, dopoledne prohlídka pamětihodností v Kathmandu (Palácové náměstí s mnoha chrámy s bohatými řezbami s erotickými scénami, antická královská rezidenční čtvrť, Mahadev a chrám Parvati) a návštěva buddhistické stúpy Swayambhunath (2500 let stará, nejstarší stúpa na území Nepálu). Odpoledne chrámový komplex Pashupatinath – nejsvětější místo nepálských hinduistických poutníků a Boudhnath (patří k největším stúpám na světě a je nejvýznamnějším monumentem tibetského buddhismu mimo území Tibetu). Návrat do hotelu, nocleh.

10. den:

snídaně a odjezd do Nagarkotu (cca 32 km). Cestou navštívíte Bhadgaon, který byl založen již v r. 889 n. l. králem Anandou Deva (původní název města byl Bhaktapur a je nazýván též městem vyznavačů víry) a nachází se zde celá řada míst a pamětihodností, souvisejících jak s buddhismem, tak hinduismem. Po příjezdu do Nagarkotu ubytování v hotelu. Budete moci pozorovat překrásný západ slunce nad městem, jež je oblíbeným víkendovým cílem Nepálců. Nocleh.

11. den:

po časné snídani se stanete svědky úchvatného výhledu na celé panorama Himálaje a východu slunce nad ním. Nagarkot se nachází v nadmořské výšce 2175 m a poskytuje tak výhledy na překrásná panoramata Himaláje s jeho nejvyššími horami (vidět můžete 5 z 10 nejvyšších hor světa – Everest/ 8848 m, Lhotse/8516 m, Cho Oyu/8201 m, Makalu/8463 m a Manaslu 8163 m a řadu menších vrcholů). Odpoledne návrat do Kathmandu, nocleh.

12. den:

snídaně, dle let. řádu transfer na letiště a přelet do Indie – Dillí. Následuje delší přejezd do – tzv. „růžového města“. Jedná se o jedno z nejnavštěvovanějších měst Indie vůbec. Ubytování a nocleh v Jaipuru.

13. den:

po snídani vás čeká výlet do nedaleké pevnosti Amber Fort (romantická pevnostní rezidence). Odpoledne city tour Jaipurem (např. maharádžův městský palác, královská rezidence, Jantar Mantar – nejrozlehlejší kamenná observatoř na světě). Nocleh.

14. den:

snídaně a přejezd do další velkolepé metropole severní Indie – Agry. Cestou zastávka k návštěvě slavného Fatehpur Sikri (chrámový komplex, tzv. město duchů včetně Jama Masjid, hrobky Salim Chisti, Panch Mahal Palace a dalších míst, jež vypovídají o velikosti a nádheře Mughalské říše v dobách její největší síly). Pokračování do Agry. Odpoledne návštěva velkolepého Taj Mahalu. Majestátně se tyčí nad břehy řeky, byl vybudován 5. mughalským vládcem Shah Jahanem v r. 1631 na památku jeho druhé ženy Mumtaz Mahal, muslimské perské princezny. Stavba začala v r. 1631, byla zakončena po 22 letech a podílelo se na ní 20 tisíc lidí. Nocleh v Agře.

15. den:

snídaně a prohlídka opěvované a majestátní červené pevnosti – Agra Fort. Poté následuje odjezd zpět do Dillí. Návštěva nejzajímavějších míst Starého a Nového města (Old a New Delhi, hrobka Humayuna a 72,5 vysoký Qutub Minar a další památky z dob koloniální britské éry – budova Parlamentu, sekretariát, Rajpath atpod., dle časových možností). Poslední volný čas před odletem v Dillí. Dle letového řádu transfer na letiště (zpravidla pozdě v noci) k vyřízení předodletových formalit.

16. den:

odlet zpět do ČR.

Povinné příplatky

• vízum do Indie (cca 1100 Kč, zprostředkuje CK) • vízum do Nepálu (cca 30 USD, platba na letišti v Kathmandu, 2x pasovou fotografii s sebou) • vízum do Číny (cca 1650 Kč, zprostředkuje CK) • odletová taxa v Kathmandu (cca 20 USD, splatná na letišti) • odletová taxa ve Lhase (cca 26 USD, splatná na letišti)

Počasí

Guangdong

29°C Jasno

Hainan

26°C Převážně oblačno

×