800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVlakem na střechu světa

Poslední vlak do Lhasy před neodvratným příchodem moderního věku. Tibet versus Čína. Komu patří budoucnost?

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Pekingu.
2. den: Přílet do Pekingu.Transfer do hotelu, ubytování. Večeře individuální volno na procházku městem či odpočinek.
3.den: Snídaně. Peking, prohlídka největšího náměstí na světě Tchien-an-men (náměstí Nebeského klidu) o rozloze44 ha. Po obědě prohlídka Letního paláce, sídla císařů během horkého léta. V paláci najdete rozlehlé zahrady, chrámy i Loď čistoty císařovny Cch’-si, jež je celá z mramoru. Transfer do hotelu, ubytování. Večeře. Nocleh.
4. den: Snídaně. Celodenní výlet k velkolepé stavbě – Velké čínské zdi, jež se rozpíná v délce více než6.000 km. Tato zeď, jež původně sloužila k obranným účelům proti invazi nomádů, se nachází60 kmseverovýchodně od Pe­kingu. Oběd v tradiční čínské restauraci. Odpoledne prohlídka hrobky panovníka dynastie Ming. Večeře.
5. den: Snídaně. Celodenní prohlídka Zakázaného města a Chrámu nebes. Zakázané město – sídlo panovníků dynastie Ming a Čching bývá též nazýváno největším kulturním muzeem Číny. Během vlády 24 císařů nebylo přístupno veřejnosti. Oběd v čínské restauraci. Prohlídka Chrámu nebes, kde císaři vykonávali modlitební obřady za bohatou úrodu, dobré počasí a přízeň duchů. Večeře. Fakultativně Pekingská opera či návštěva akrobatické show. Po večeři transfer na nádraží a odjezd lehátkovým vlakem do Xi’anu.
6. den: Ranní příjezd do Xi’anu, hlavního města provincie Šan-si. Toto město s bohatou historií bylo hlavním městem 11 čínských dynastií a bývalo největším městem. Ve svých cestopisech se o Xi’anu zmiňuje i Marco Polo jako o výchozím bodu Hedvábné cesty pro obchodníky. Transfer do hotelu. Po snídani a krátkém odpočinku následuje prohlídka města – navštívíte Velkou pagodu divoké husy ze 4. století, prohlédnete si městské opevnění z raného období dynastie Ming a místní muzeum. Večeře.
7. den: Po snídani výlet k jedné z největších turistických atrakcí celé Číny – Terakotové armády – hliněné armády císaře Čchin Š’chuang-tiho, významné osobnosti v dějinách Číny. Tento císař sjednotil Čínu v jednu silnou významnou říši. Více než 6.000 ozbrojených bojovníků v životní velikosti je rozestavěno v bojovém šiku. Oběd. Odpoledne prohlídka vesnice Banpo – sídliště původních obyvatel před zhruba 5.000 lety. Večeře.
8.den: Volné dopoledne. Transfer na letiště. Přelet do Xiningu, hlavního města provincie Qianghai, města menšinových etnik. Ubytování, nocleh.
9.den: Snídaně. Prohlídka jednoho z nejvýznamnějších tibetských komplexů kláštera Kumbum. Dále si prohlédnete muzeum tibetské kultury. Odpoledne transfer na nádraží a odjezd nejvyšší železnicí na světě do Tibetu.
10.den: Cesta vlakem pokračuje přes nejvyšší bod železnice v nadmořské výšce 5.070 metrů. po ujetí 4.065 km a 48 hodinách cesty. Vás čeká posledních cca 2000 km. Příjezd do Lhasy ve večerních hodinách. večeře a nocleh.
11. den: Snídaně. Celodenní prohlídka Lhasy s obědem. Navštívíte posvátný palác Potála, jež byl v minulosti centrem duchovní i světské moci a rezidencí nejvýznamnějšího mnicha a vůdce Tibetu – dalajlámy, klášter Džókhang postaven roku 639 jako relikviář pro sochu Buddhy. Taktéž projdete poutní okruh čtvrtí Barkor. Večeře a nocleh.
12. den: Snídaně. Pokračování v prohlídce Lhasy – navštívíte klášter Drepung, který byl v 17. století nejbohatším klášterem v Ti­betu a přebývalo zde až 10.000 mnichů a klášter Sera, kde můžete pozorovat zdejší mnichy při rituálních diskusích. Po obědě prohlídka paláce Norbulinka, který od 18. století sloužil jako letní sídlo dalajlámy. Večeře a nocleh ve Lhase.
13. den: Snídaně. Individuální volno k prohlídce města. Možnost fakultativních výletů do okolí. Večeře a nocleh.
14. den: Snídaně. Transfer na letiště a odlet zpět do Pekingu. Transfer do hotelu v Pekingu. Volno k nákupům suvenýrů.
15. den: Snídaně. Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy. Přílet do Prahy.

Počasí

Čína (pevnina)

22°C Slabý déšť

Hainan

32°C Polojasno