800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVlakem na střechu světa

  • Programem nabitý poznávací zájezd

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy s přestupem do Pekingu.
2. den: Přílet do Pekingu.Transfer do hotelu, ubytování. Večeře individuální volno na procházku městem či odpočinek.
3.den: Snídaně. Peking, prohlídka největšího náměstí na světě Tchien-an-men (náměstí Nebeského klidu) o rozloze44 ha. Po obědě prohlídka Letního paláce, sídla císařů během horkého léta. V paláci najdete rozlehlé zahrady, chrámy i Loď čistoty císařovny Cch’-si, jež je celá z mramoru. Transfer do hotelu, ubytování. Večeře. Nocleh.
4. den: Snídaně. Celodenní výlet k velkolepé stavbě – Velké čínské zdi, jež se rozpíná v délce více než 6.000 km. Tato zeď, jež původně sloužila k obranným účelům proti invazi nomádů, se nachází 60 km severovýchodně od Pe­kingu. Oběd v tradiční čínské restauraci. Odpoledne prohlídka hrobky panovníka dynastie Ming. Večeře.
5. den: Snídaně. Celodenní prohlídka Zakázaného města a Chrámu nebes. Zakázané město – sídlo panovníků dynastie Ming a Čching bývá též nazýváno největším kulturním muzeem Číny. Během vlády 24 císařů nebylo přístupno veřejnosti. Oběd v čínské restauraci. Prohlídka Chrámu nebes, kde císaři vykonávali modlitební obřady za bohatou úrodu, dobré počasí a přízeň duchů. Večeře. Fakultativně Pekingská opera či návštěva akrobatické show. Po večeři transfer na nádraží a odjezd lehátkovým vlakem do Xi’anu.
6. den: Ranní příjezd do Xi’anu, hlavního města provincie Šan-si. Toto město s bohatou historií bylo hlavním městem 11 čínských dynastií a bývalo největším městem. Ve svých cestopisech se o Xi’anu zmiňuje i Marco Polo jako o výchozím bodu Hedvábné cesty pro obchodníky. Transfer do hotelu. Po snídani a krátkém odpočinku následuje prohlídka města – navštívíte Velkou pagodu divoké husy ze 4. století, prohlédnete si městské opevnění z raného období dynastie Ming a místní muzeum. Večeře.
7. den: Po snídani výlet k jedné z největších turistických atrakcí celé Číny – Terakotové armády – hliněné armády císaře Čchin Š’chuang-tiho, významné osobnosti v dějinách Číny. Tento císař sjednotil Čínu v jednu silnou významnou říši. Více než 6.000 ozbrojených bojovníků v životní velikosti je rozestavěno v bojovém šiku. Oběd. Odpoledne prohlídka vesnice Banpo – sídliště původních obyvatel před zhruba 5.000 lety. Večeře.
8.den: Volné dopoledne. Transfer na letiště. Přelet do Xiningu, hlavního města provincie Qianghai, města menšinových etnik. Ubytování, nocleh.
9.den: Snídaně. Prohlídka jednoho z nejvýznamnějších tibetských komplexů kláštera Kumbum. Dále si prohlédnete muzeum tibetské kultury. Odpoledne transfer na nádraží a odjezd nejvyšší železnicí na světě do Tibetu.
10.den: Cesta vlakem pokračuje přes nejvyšší bod železnice v nadmořské výšce 5.070 metrů. Celá trasa z Pekingu v délce 4.065 km trvá 48 hodin cesty. Vás čeká posledních cca 2000 km. Příjezd do Lhasy ve večerních hodinách. večeře a nocleh.
11. den: Snídaně. Celodenní prohlídka Lhasy s obědem. Navštívíte posvátný palác Potála, jež byl v minulosti centrem duchovní i světské moci a rezidencí nejvýznamnějšího mnicha a vůdce Tibetu – dalajlámy, klášter Džókhang postaven roku 639 jako relikviář pro sochu Buddhy. Taktéž projdete poutní okruh čtvrtí Barkor. Večeře a nocleh.
12. den: Snídaně. Pokračování v prohlídce Lhasy – navštívíte klášter Drepung, který byl v 17. století nejbohatším klášterem v Ti­betu a přebývalo zde až 10.000 mnichů a klášter Sera, kde můžete pozorovat zdejší mnichy při rituálních diskusích. Po obědě prohlídka paláce Norbulinka, který od 18. století sloužil jako letní sídlo dalajlámy. Večeře a nocleh ve Lhase.
13. den: Snídaně. Individuální volno k prohlídce města. Možnost fakultativních výletů do okolí. Večeře a nocleh.
14. den: Snídaně. Transfer na letiště a odlet zpět do Pekingu. Transfer do hotelu v Pekingu. Volno k nákupům suvenýrů.
15. den: Snídaně. Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy. Přílet do Prahy.

Možnosti ubytování

Počasí

Čína (pevnina)

24°C Oblačno

Hainan

29°C Převážně oblačno

Podobné hotely v této lokalitě

Krásy jižní Číny - 16ti denní

Krásy jižní Číny - 16ti denní

Čína

Cena od: 83 690 Kč

Pro skupinu:

×