800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZa etnickými minoritami jihozápadní Číny

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Šanghaje.

2. den

ŠANGHAJ
Přílet do Šanghaje, přezdívané Paříž východu. Ubytování (check in 14.00 hod). Volný program a odpočinek.

3. den

ŠANGHAJ (snídaně, oběd)
Celodenní výlet po Šanghaji. S průvodcem se vydáte k nábřeží Bund na západním břehu řeku Hunagpu s nepřehlédnutelným panoramatem a symbolem dnešní Šanghaje. Dále návštěva fascinující zahrady Yuyuan, zařízené ve stylu Suzhou s procházkou po Chenghuangmiao - známém tržišti u zahrady Yuyuan jehož kořeny sahají až do 15. století. Odtud pak výlet do Chrámu Nefritového Buddhy - jeden z mála stále živých buddhistických chrámu v Šanghaji, kde se nalézá 2 m. socha Buddhy z nefritu. Večer Vás pak čeká akrobatická show. Přenocování.

4. den

ŠANGHAJ - GUIYANG - KAILI (snídaně, oběd)
Odlet do Guiyang, hlavního města provincie Guizhou. Odtud Vás pak čeká 2,5 hod. cesta podél krásných hor do vesnice Shiqiao Miao, kde uvidíte tradiční výrobu ručního papíru z morušového stromu. Dále navštívíte vesnici Qingman Miao, která se nalézá na úpatí hor. Je zde cca 300 domů a žije zde kolem 1600 lidí etnika Miao a místní rodinu, kde poznáte neobyčejně obyčejný život zdejší rodiny. Ubytování v hotelu a přenocování.

5. den

KAILI - XIJIANG (snídaně, oběd)
V provincii Guizhou žije mnoho minorit hlasící se k hlavní skupině Miao, např. Short Skirt Miao, Long Skirt Miao, Silk Felting Miao a Hundred Bird Miao. Dnes se vydáte na výlet do vesnice kde žíjí lidé z kmene Long Skirt Miao. Uřčite Vás také ohromí tradiční a jedinečná architektura dřevěných domů. Později se vydáte do vesnice Taoyao, kde poznáte výrobu tradiční keramiky. Odjezd do Xijiang, která je hlavním centrem etnika Miao v Číně. Procházka po vesnici. Jedním z nejlepších zážitků jistě bude i dnešní přenocování u místní rodiny.

6. den

XIJIANG - RONGJIANG (snídaně, oběd)
Ráno čas na další prohlídku vesnice a poté odjezd do vesnice Datang, kde žije etnikum short-skirt Miao. Přivítání obvyklým způsobem - pálenkou. Místní při této příležitosti oblékají nádherné kroje se stříbrnými šperky. Pohled na ddejší tradiční domy v horské scenérii bude jedním z Vašich dalších zážitků dnešního dne. Později odjezd do Rongjiang přes hory Leigong, kde se Vám naskytnou pohledy do údolí s terasovitými rýžovými políčky. Přijezd k vesnici, kde žijí lidé Shuidian Miao. cca 40 min. výšlap do vesnice a návštěva místní rodiny, která vyrábí tradiční bambusové fajfky. Ubytování v hotelu a přenocování.

7. den

RONGJIANG - ZHAOXING (snídaně, oběd)
Odjezd do vesnice Basha Miao, která je známá díky tomu, že muži nosí zvláštní účesy a ženy krásné kroje. čas jako by se zde zastavil před mnoha a mnoha lety a výdobitky moderní civilizace se sem dostávají jen velice zřídka a pomalu. Procházka po vesnici a jejích křivolakých uličkách a zákoutích. Odpoledne odjezd do vesnice Zhaoxing, kde žije etnikum Dong. Je zde asi 800 domů a žije zde na 5000 obyvatel. Nachází se zde 5 bubnových věží, které symbolizují 5 různých rodinných klanů. Cestou si také prohlédnete terasovitá pole a bubnovou věž s krytým mostem zasvěcený větru a dešti. Ubytování v hotelu a přenocování.

8. den

ZAHAOXING - SANJIANG (snídaně, oběd)
Dopoledne prohlídka vesnice Tang’an Dong, která se nachází v krásném údolí a jejiž historie sahá více jak 700 let zpět do minulosti. Je také považováná za nejvíce "primitivní" vesnici etnika Dong. Odjezd dále jihozápadně do vesnice Sanjiang, kde žijí delší sub-etnikum Dong. Cestou prohlídka tradičního mostu - Feng Yu Bridge. Ubytování v hotelu a přenocování.

9. den

SANJIANG - LOGSHENG (snídaně, oběd)
Odjezd do horské vesnice Lognsheng (Ping An) a nenáročný výšlap k tradičnímu hotelu. Odpoledne volný čas k objevování krásné přírody v okolí. Ubytování v hotelu a přenocování. Longhseng je známý tím, že zde žije několik minorit - Yao, Dong, Zhuang či Miao a také svými terasovitými rýžovými políčky pod názvem Dragon's Backbone Rice Terraces, které byly zbudované za dynastie Qing před 700 lety. Nacházejí se v nadmořské výšce od 300 do 1100 m.n.m. ve svazích se sklonem 26 – 35 stupňů a některé mají dokonce sklon až 50 stupňů. Díky svému postavení, vypadají některé jako obratle, jiné jako žebra, kosti atd. a táhnou se na kilometry daleko, proto se jim také někdy přezdívá "Šampion mezi rýžovými poly".

10. den

LONGSHENG - YANGSHUO (snídaně, večeře)
Dopledne volný program. Odpoledne do Yangshua. Ubytování v hotelu a přenocování. Zvláštní geografie dává Yangshuo doslova dechberoucí krásu, zatímco zde začala vzkvétat civilizace již před 1400 lety. Ulice v městečku jsou skvěle udržované s originálním stylem, s množstvím malých hotýlků, kaváren a restaurací. Užijte si dnešní večeři a večerní vystoupení tradičního lovu ryb z bambusových vorů za pomoci kormoránů.

11. den

YANGSHUO - XINPING - YANGSHUO (snídaně, oběd)
Výlet do městečka Xinping a plavba po řece obklopené vápencovými homolemi. Dále pak nenáročný cyklistický výlet v okolí Yangshuo.

12. den

YANGSHUO - GUILIN - PEKING (snídaně, oběd)
Odjezd do Guilinu, cestou se však jestě zastavíte u Fubo Hill a navštívíte Přírodní Park sedmi hvězd, který je pojmenován po příběhu o sedmi vrcholech hory Qixing (sedm hvězd) na které dopadlo z oblohy sedm hvězd. Nelznete zde krásné kopce, říčky, jeskyně a velké balvany. Později přejezd na letiště a odlet do Pekingu. Transfer do hotelu. Přenocování.

13. den

PEKING (snídaně, oběd, večeře)
Čeká Vás prohlídka Námestí Nebeského klidu a Zakázané město - Zimní palác: reprezentativní palácový komplex, kde vládlo a žilo 24 císařů z posledních dvou čínských dynastií - Ming a Čching. Po prohlídce se vydáte do Chrámu nebes - komplex taoistických chrámů. Jeho počátky sahají do začátku 15. století a v současné době patří spolu se Zakázaným městem k nejvyhledávanějším památkám Pekingu. V roce 1998 se stal součástí světového dědictví. Komplex a hlavní stavba odráží činskou víru, že nebe je kulaté a země je je čtvercová. K večeri ochutnáte pravou Pekingskou kachnu. Návrat do hotelu.

14. den

PEKING (snídaně, oběd)
Dnes se vydáte na jedno z největších lákadel Číny, jeden ze Sedmi divů světa a symbol čínské civilizace - Velkou čínskou zeď- starý systém opevnění táhnoucí se napříč severní Čínou. Dnešní podoba zdi byla vybudována za dynastie Ming v době od konce 14. do začátku 17. století. Podobná opevnění proti vpádům kočovných kmenů byla však budována již v dávnějších dobách. Zeď se táhne v ohromující délce cca 6000 km! V roce 2009 čínské úřady ohlásily, že byly nalezeny dosud neznámé zbytky čínské zdi. Celková délka zdi dnes tedy činí 8851 km. Po prohlídce této neobyčejné stavby si prohlédnete stré Císařské hrobky dynastie Ming. Cesta Vás mimojiné provede branou s pěti oblouky, Stélovým pavilonem, kde je umístněna velká tesaná stéla s chválou císařů Ming, Cestou duchů, kterou lemují úchvatné sochy zvýřat, vč. těch mýtických, branou Draka a fénixe až k hrobce císaře Yongle. Na cestě zpět se zastavíte u Národního olympijského stadionu, přezdívanému ptačí hnízdo. Odjezd na zpět do hotelu. Přenocování.

15. den

PEKING (snídaně, oběd)
Prohlídka Letního paláce – byl postaven v polovině 18. století, avšak přibližně o sto let později byl celý zničen a poté znovu vystavěn. Nachází se na návrší, které je omýváno jezerem. Patří k němu i rozsáhlé zahrady, které byly v roce 1998 spolu s palácem přiřazeny ke světovému dědictví. Nakonec prohlídka Tibetského chrámu Yonghe song (Lama Temple) postavený na konci 17. stol. jako rezidence prince Yinzhena. Ze všech turisticky orientovaných chrámů v Pekingu má právě tento lamaistický nejlepší atmosféru, kterou spoluutváří všudypřítomná vůně doutnajících vonných tyčinek a dohled skutečných praktikujících mnichů.

16. den

PEKING - PRAHA (snídaně)
Check out z hotelu, transfer na letiště a odlet do Prahy.

Počasí

Čína (pevnina)

23°C Jasno

Hainan

27°C Oblačno

×