800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyDánsko a jeho zámky

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2. den

Kodaň – celodenní prohlídka nejzelenější světové metropole protnuté četnými vodními kanály. Procházka kolem radnice a tří paláců Christianborg, Amalienborg a Rosenborg, kde jsou uloženy dánské korunovační klenoty. Pro zájemce možnost prohlídky korunovačních klenotů a okružní plavby městem, při které spatříme nejznámější místa Dánska - barevný přístav Nyvahn, budovu Opery a symbol města Malou mořskou vílu. V závěru dne procházka po nejrozsáhlejší pěší zóně na světě. Nocleh.

3. den

Prohlídka nejznámějšího dánského královského zámku Frederiksborg Slot, který je postaven ve stylu holandské renesance na třech malých ostrůvcích jezera Slots. Uvidíme nádherné exteriéry, interiéry i zahrady - rytířský sál s vyřezávaným dřevěným stropem, audienční síň a zámeckou kaply. Navštívíme „Hamletův hrad“ Kronborg Slot - velký sál, králova komnata, kobky se sochou vikingského náčelníka Holgera Dánského, jenž podle legendy procitne v době ohrožení země. Zastávka v městečku Helsingor ležícího na březích průlivu, který propojuje Severní moře s Baltským – klidná promenáda Biergegade, hlavní náměstí. Nocleh.

4. den

Starodávné město Roskilde, kde se nachází katedrála s hroby 37 králů a které bylo prvním hlavním městem Dánska. Egeskov Slot – jeden z nejpůvabnějších zámků Dánska, který je zároveň považován i za jeden z nejkrásnějších vodních zámků v Evropě.

5. den

Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Počasí

Kodaň

13°C Převážně oblačno

×