800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyJižní Švédsko a Dánsko

Kodaň | Malmö | Lund | Kalmar | Helsingborg | Helsinger | Gedser

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1. den: Odjezd v ranních hodinách z Prahy, přejezd SRN, příjezd do Dánska a hlavního města Kodaně, odkud se vydáme zajímavou cestou po mostě, který spojuje Dánsko se Skandinávií, do Švédského Malmö , navštívíme univerzitní městečko Lund se známou katedrálou  z 12 st. významná je také zdejší univerzita  založená již v roce 1666 a  která je dnes jednou z největších vzdělávacích a výzkumných institucí ve Skandinávii. Ubytování a nocleh v okolí Malmö.
2.den: Snídaně, vydáme se  podél jihovýchodního pobřeží Švédska, zastávka v historickém Kalmaru s krásným renesančním zámkem. Trasa pokračuje přes více než 6 km dlouhý Ölandský most vedoucí z Kalmaru na turisticky atraktivní ostrov Öland, na kterém má letní sídlo i švédská královská rodina a který je zajímavý svou krásnou přírodou a mnoha otočnými větrnými mlýny, prohlídka ostrova, při dostatku času a dobrém počasí možnost koupání nebo procházky po ostrově. Ve večerních hodinách návrat do Kalmaru, ubytování a nocleh.
3.den:  Snídaně, odjezd  z Kalmaru přes Karlshamn a Kristianstad do  Helsingborgu a Hessingeru, kde si uděláme zastávku u Hamletova renesančního zámku Krombork, v odpoledních hodinách příjezd do Kodaně, večerní procházka městem s možností návštěvy  zábavního parku Tivoli. Večeře a nocleh.
4.den: Snídaně, prohlídka Kodaně, radnice, královský palác Amalienborg, který je sídlem královské rodiny, zámek Christiansborg, architektonicky zajímavá budova Burzy s věží s tzv. dračí špicí, starobylý malebný přístav Nyhavn s mnoha rázovitými hospůdkami, pulzující pěší zóna Stroget a především proslulý symbol Kodaně Malá mořská víla. Velmi pěkná je vyhlídková plavba lodičkou kolem tohoto kosmopolitního města. Ve večerních hodinách odjezd na trajekt do Gedseru a odplutí  do Německa.
5 den:  Příjezd v ranních hodinách do ČR.

Počasí

Kodaň

15°C Skoro jasno

×