800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKrálovství Dánsko, Švédsko, Norsko

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Poznávání Skandinávie můžete začít anebo prohloubit během více než týdenního zájezdu. Poznáte všechny tři moderní metropole: Oslo, Stockholm i Kodaň a také příjemná historická města Roskilde (DK) a Örebro (SE). Dalšími historickými místy v Dánsku jsou renesanční zámek Frederiksborg a „Hamletův“ hrad v Helsingøru. Současnou architekturu budete moci obdivovat při přejezdech dlouhých mostů nad mořem, v centrech Kodaně či Malmö (SE)nebo u zcela nové budovy Opery a skokanského můstku v Oslu. Díky zhlédnutí skalních kreseb, členitého pobřeží či několika muzeí si uděláte ucelenější představu jak o severské historii a kultuře, tak o kráse přírody jižní Skandinávie. Ubytování je zajištěno v pěkných hotelech, v ceně je 3x polopenze. Doporučujeme přiobjednat si i další 3 večeře (mimo 1. den).

Program zájezdu

1. den: Časně ráno odjezd z Brna, dopoledne z Prahy. Pojedeme okolo německých Drážďan a Berlína do přístavu Rostock. V podvečer přeplujeme trajektem přes Baltské moře do přístavu Gedser. Pozdě večer ubytování v Dánsku.

2. den: S historií Dánska se seznámíme během cesty po ostrově Sjælland. Nejprve navštívíme starodávné město Roskilde, kde se nachází katedrála se hroby 37 králů. Na břehu moře leží pěkné muzeum Vikingů a jejich lodí. Poté navštívíme nejkrásnější dánský zámek FrederiksborgSlot postavený ve stylu holandské renesance na třech ostrovech jezera Slotsø, obklopený nádhernými zahradami. Před přeplutím Øresundské úžiny (je pouze 3,5 km široká, trajekt pluje 15 min.) se zastavíme v městečku Helsingør u „Hamletova hradu“ Kronborg. Po večeři, už na švédské straně, dojedeme na ubytování.

3. den: Po snídani pokračujeme do druhého největšího švédského města Göteborg. Zajdeme na náměstí Gustav Adolfs Torg, projdeme se podél kanálu Stora Hamn kanal a dále až ke katedrále Gustavi Domkyrka. Uvidíme též moderní budovy Admirality a Opery. Odpoledne budeme pokračovat podél šérového pobřeží dále na sever. Zastavíme se v oblasti s pravěkými skalními kresbami Tanumshede(UNESCO). Večeře. Do Norského království vjedeme po hraničním mostě Svinesundsbronnad fjordem Idefjorden. Ubytování v Oslu (2 noci).

4. den: Prohlídku poklidné norskémetropole Oslo zahájíme v parku Frogner. Zde se setkáme se symbolem města – Sinnataggen (v překl. „Vztekajícíse chlapeček“), fontánou, monolitem a dalšími z 212 soch Gustava Vigelanda, nejznámějšího norského sochaře. Velkým pojmem pro všechny návštěvníky Osla je poloostrov muzeí Bygdøy. Zde našla svůj trvalý domov polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu.Můžeme si prohlédnout vor Kon-Tikii papyrovou loď Ra II Thora Heyerdahla. Do centra města ke známé cihlové budově radnice doplujeme lodičkou.Pěší zónou Karl Johans Gate, kolem které jsou rozesety hlavní budovy města, půjdeme k nové dominantě Osla– k budově Opery ležící přímo na břehu fjordu. Den zakončíme výhledem na město z vrchu Holmenkollen. Zde se nachází nový skokanský můstek postavený pro MS v lyžování 2011.

5. den: Po snídani započneme přejezd na východ Švédska, při němž zastavíme a projdeme se malebným historickým centrem města Örebro. Navečer příjezd do největšího města Skandinávie Stockholmu. Královský palác Kungliga Huset či budovy Opery a parlamentu, to jsou některé ze zastávek pěšího okruhu starým městem Gamla Stan. Ubytování mimo centrum 2 noci.

6. den: Městu rozloženému na stovkácho strůvků vévodí radnice Stadhuset, z jejíž věže se otevírá nádherný výhled na střed města. Dále můžeme navštívit katedrálu Domkyrkan s hrobkami švédských králů. Doporučujeme plavbu lodí po jezeře Mälaren, na jejímž konci čeká pěkný parku královského paláce Drottningholm. Uvidíme i unikátní bitevní loď Vasa (byla vyzdvižena po 333 letech ze dna moře). Fakultativní návštěva Skansenu– prvního skanzenu na světě. Zde se můžeme seznámit s průřezem kultury, fauny a architektury celého Švédska.

7. den: Ráno se vydáme na přejezd na jih Švédska. Cestou se zastavíme na oběd. Navečer si prohlédneme moderní architekturu města Malmö. Spatříme nejvyšší stavbu Skandinávie– mrakodrap „Turning torso“. Ze břehu moře je pěkný pohled na unikátní stavbu překlenující Øresundskouúžinu – most Øresundsbro(v kombinaci s tunelem a s umělýmostrovem měří 18 km). Ubytování.

8. den: Po mostě se vrátíme do Dánska. Prohlídku hlavního města Dánska– Kodaně začneme u zábavního parku Tivoli a na hlavní pěší zóně Strøget. V poledne zhlédneme výměnu stráží u královského paláce Amalienborg. Z idylického přístavu Nyhavn, kde žil Hans Christian Andersen, pak poplujeme po městských kanálech kolem paláce Christiansborg a moderní stavby kodaňské Opery až k symbolu města– Malé mořské víle. Individuální volno můžete využít např. k vyhlídce na město ze spirálovité věže kostela sv.Spasitele nebo k prohlídce dalších velmi moderních staveb, které v Kodani rostou jako houby po dešti. Ubytování.

9. den: Ráno odjezd na letiště (let do Prahy je za příplatek) a pak na trajekt do Německa. Příjezd do Prahy a Brna navečer a večer.

Turistická náročnost

Zájezd je označen zelenou botičkou, což odpovídá té nejlehčí turistické náročnosti. Převaha cestování v autobuse, prohlídky měst a zajímavých míst, jedna až dvě krátké vycházky v přírodě (max. 3 hod.). Není potřeba jiná speciální obuv než boty bez podpatku.

Příplatky

- 1lůžkový pokoj: 7 000 Kč
- 3x večeře (2 chody bez nápojů): 2 100 Kč
- letenka (Kodaň – Praha vč. let. tax): 2 500 Kč

Poznámky

Svozy z Brna a z Bratislavy budou realizovány pouze při dosažení min. počtu 6 zájemců.

Minimální počet účastníků

35

Počasí

Kodaň

12°C Slabý déšť

×