800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKodaň – letecké víkendy

    Kodaň • Frederiksborg • Gilleleje • Kronborg

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odlet z Prahy do Kodaně. Již první den můžete vidět to nejhezčí z dánské metropole. Např. královský palác Amalienborg - sídlo dánské královny Markéty II., palác Christiansborg - sídlo dánského parlamentu, a Borsen - budova burzy, jejíž dračí věžičku navrhl osvícený král Christian IV. v 17. století. Doporučujeme plavbu loďkou z idylického Nyhavnu - přístav se starými loděmi i moderními jachtami a spoustou restaurací a kaváren, kde žil Hans Christian Andersen. Transfer na hotel a nocleh.

2. den:

snídaně. Dnes si během pěší prohlídky města prohlédnete malebné uličky historického jádra. Neminete radnici a při vyhlídce z válcové věže Rundetarn možná uvidíte až do Švédska. Návštěva královského zámku Rosenborg, kde jsou uloženy dánské korunovační klenoty a k němuž patří krásný zámecký park. Pokračovat budete k historické přístavní pevnosti Kastellet ze 17. století, která určitě stojí za prohlídku. Uvnitř pevnosti jsou kasárna a na hradbách jsou rozestavěna děla, mířící výhružně do moře. A samozřejmě Dánsko nemůžete opustit bez fotografie symbolu města - Malé mořské víly. Večer můžete navštívit zábavný park Tivoli. Věděli jste, že je nejstarším zábavním parkem na světě? Nocleh.

3. den:

po snídani pojedete na celodenní výlet po ostrově Sjaelland, který zahájíte prohlídkou nejkrásnějšího dánského zámku Frederiksborg, který se rozkládá na třech malých ostrůvcích jezera Slots a je postaven ve stylu holandské renesance. V zámku se nachází Muzeum dánské historie, po jehož návštěvě již budete o Dánsku vědět naprosto vše. Nezapomeňte na přilehlé zahrady, které jsou pečlivě udržovány. Přejezd k Severnímu moři a procházka v rybářské vesničce Gilleleje, nejsevernějším místě ostrova. Fakultativně možnost oběda v rybářské restauraci v přístavu s výhledem na maják z konce 18. století. Poslední zastávkou bude Helsingor se zámkem Kronborg, do kterého anglický dramatik Shakespeare umístil děj Hamleta. Je zde také nejužší místo Oresundské úžiny. Návrat do Kodaně. Nocleh.

4. den:

snídaně. Individuální volno můžete strávit na hlavní pěší zóně Stroget, která je nejdelší nákupní třídou v Evropě, nebo navštivte unikátní muzeum jantaru Ravnmuseet. Transfer na letiště a odlet z Kodaně do Prahy.

Počasí

Kodaň

14°C Převážně oblačno

×