800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVíkend v Kodani

Pestrý program v metropolitním městě Kodaň.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1.den: Odlet v poledních hodinách do Kodaně, transfer z letiště do hotelu, odpolední procházka městem, ubytování fakultativní večeře a nocleh v hotelu.
2.den: Snídaně, prohlídka zajímavostí města . Hlavní a největší město Dánského království leží na východě země, zhruba dvacet kilometrů vzdušnou čarou od švédského pobřeží. V oblasti města žije téměř dva milióny obyvatel. První písemná zmínka o Kodani (dánsky Kobenhavn) pochází z jedenáctého století,  hlavním dánským městem se stala počátkem 15 st. Současná Kodaň je kulturním, obchodním a společenským centrem. Při naší krátké návštěvě se zastavíme u nejznámějších míst tohoto kosmopolitního města. Uvidíme  pitoreskní přístav Nyhavn,  odkud podnikneme vyhlídkovou plavbu kolem města. Projdeme se po pěší zóně Stroget nejdelší pěší zóně v Evropě, která začíná na největším kodaňském náměstí Kogens Nytorv a končí před Kodaňskou radnicí Je zde dlouhá řada obchodů a nákupních  galerií, které nabízí turistům značkové zboží,  suvenýry,  rychlé občerstvení, ale i  pobavení  místními  umělci a artisty. Město skýtá i další zajímavosti. Zastavíme se u  královského  paláce Amalienborg, překvapí nás neobvyklá budova nové Opery, obdivuhodná je i   Gefjonina fontána. Nemůžeme vynechat ani zastávku na nábřeží,  kde je umístěna  soška Andersenovy Malé Mořské víly. Pro milovníky večerní zábavy je možné posedět v některé z kavárniček , nebo se vydat do zábavního parku Tivoli, který se rozkládá přímo v centru města.  Patří k deseti nejnavštěvovanějším kodaňských atrakcím. Je nejstarším zábavním parkem v Evropě založeným v roce 1843. V době založení stál park na samém okraji města, ale vzhledem k rozvoji městské aglomerace stojí dnes v úplném centru města. Uvnitř parku je k vidění pousta zábavních atrakcí, artistických představení a koncertů. Návrat do hotelu, fakultativní večeře a nocleh.
3.den: Snídaně, dokončení prohlídky města, individuální volno, transfer na letiště v odpoledních hodinách, přílet do Prahy ve večerních hodinách.

Doprava

Letecká

Počasí

Kodaň

15°C Převážně oblačno

×