800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNorské fjordy

  • Nejkrásnější fjord Geiranger
  • Pobřeží Atlantického oceánu
  • Malá mořská víla

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd odpoledne.

2. den

Vylodění, prohlídka druhého největšího města Švédska Göteborgu, nocleh.

3. den

Zastávka u hraničního fjordu Iddefjorden, vyhlídková jízda podél nejdelšího jezera Mjösa. Návštěva Lillemammeru, turistického a sportovního centra, dějiště zimních olympijských her a věhlasného skanzenu. Údolím Gudbrandsdalen dojedeme až na ubytování. Nocleh.

4. den

Snídaně. Výlet k největšímu evropskému ledovci Jostedalsbreen, ledovcový splaz Nigardsbreen. Horskou silnicí s nádhernými sceneriemi až k bočnímu rameni fjordu Sognefjorden. Večeře a nocleh.

5. den

Snídaně. Hlubokým údolím Romsdalen dojedeme až k nejvyšší kolmé stěně Evropy – Trollveggen. Výjezd věhlasnou cestou Trollů a prohlídka města Alesund. Vyhlídková jízda podél Romsdalfjordu a Storfjordu. Večeře a nocleh.

6. den

Snídaně. Údolím Ottadalen až k úpatí hory Dalsnibba a výjezd na její vrchol s nádhernou vyhlídkou. Geirangerfjord, jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami nádherných vodopádů. Zastávka v městečku Lom. Večeře a nocleh.

7. den

Snídaně. Údolím ledovcové řeky Sjoa dojedeme až k největšímu norskému pohoří Jotunheimen, pěší túra na vyhlídku Besseggen nad jezerem Gjende. Pro méně zdatné možnost procházky kolem jezera. Městečko Vagamo se starou norskou dřevěnou architekturou. Večeře a nocleh.

8. den

Snídaně. Oslo, hlavní město Norska, prohlídka – radnice, katedrála, unikátní budova opery, muzeum vikinských lodí a další. Noční přejezd.

9. den

Kodaň, hlavního města Dánska, prohlídka – královský palác Amalienborg, Christianborg, radnice, možnost okružní plavby, symbol města Malá mořská víla. Noční přejezd.

10. den

Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Počasí

Kodaň

9°C Převážně oblačno

×