800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNorské fjordy, Švédsko a Dánsko

  • 9 denní poznávací zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

časně ráno odjezd z ČR, tranzit přes Německo na pobřeží Baltského moře. V podvečer se nalodíme na trajekt do Dánska. Po připlutí pojedeme na ubytování. Nocleh.

2. den:

snídaně. Dnes navštívíme dvě skandinávské země: Dánsko a Švédsko. Spojuje je nejen velmi blízká historie, ale též blízká poloha u Oresundské úžiny. V Kodani se vydáme na okružní plavbu, při které spatříme nejznámější místa hlavního města Dánska - barevný přístav Nyhavn, královský palác Amalienborg a moderní budovu Opery. Při odjezdu z města dojdeme ke slavné sošce Malé mořské víly. Mezi městy Helsingborg a Helsingor plují nepřetržitě trajekty. Z paluby uvidíme Hamletův hrad Kronborg. Večeře cestou na ubytování v okolí Göteborgu. Nocleh.

3. den:

snídaně. Přejezd pobřežím jihozápadního Švédska do oblasti Tanum (UNESCO), známé četnými nálezy skalních kreseb. Místní skalní kresby ve švédské žule jsou staré až 3 tisíce let. Na švédsko-norské hranici nás přivítá první fjord Iddefjorden, nad kterým se projdeme po mostě Svinesundsbron. Poté dorazíme k fjordu Oslofjorden a do hlavního města Norska Oslo. Navečer se projdeme v parku Frognerpark, kde je umístěno 212 soch Gustava Vigelanda, včetně symbolu města – sošky malého vztekajícího se chlapce Sinnataggen, fontány a žulového sloupu Monolit. V podvečer opustíme Oslo a přejedeme na ubytování. Večeře a nocleh.

4. den:

snídaně. Dopoledne zamíříme do oblasti ZOH 1994 u největšího norského jezera Mjösa. V Lillehammeru navštívíme skanzen Maihaugen a ze skokanských můstků se nám nabídne krásný pohled dolů na město. Odpoledne pokračujeme údolím Gudbrandsdalen a dále ke sloupovému kostelu v turistickém středisku Lom. Později cestou do hor se potěšíme zastávkou u mohutných peřejí divoké řeky. Ubytování, večeře a nocleh.

5. den:

po snídani, pokud nám bude přát počasí, vyjedeme desítkami serpentin až na vyhlídku na hoře Dalsnibba (1 497 m n. m.), odkud jsou za dobrého počasí vidět okolní ledovcová a sněhová pole a konec fjordu Geiranger hluboko v údolí. Plavba po fjordu Geirangerfjord, mj. kolem vodopádů Sedm sester. Pokračujeme malebnými scenériemi norské přírody, kolem fjordů, údolími i přes hory na další ubytování. Cestou zastávka, při které si dojdeme za pohledy na jeden ze splazů největšího ledovce evropské pevniny Jostedalsbreen. Večeře a nocleh.

6. den:

snídaně. Trajektem přeplujeme nejdelší fjord světa Sognefjorden. Pěknou zastávku si uděláme u fotogenického vodopádu Tvindefossen. Soustavou desítek tunelů pak dojedeme do města Bergen. Prohlídka centra druhého největšího města Norska, jehož neopakovatelnou atmosféru tvoří rybí trh a hansovní domy na nábřeží Bryggen (UNESCO), stará čtvrť dřevěných domů Gamle Bergen. Ubytování. Večer se ještě vydáme na vyhlídku Floyen, kam lze, podobně jako na pražský Petřín, vystoupat pěšky nebo se svézt pozemní lanovou dráhou. Nocleh.

7. den:

snídaně. V průběhu dnešního dne projedeme Norsko od západu k východu, od malebného fjordu Hardangerfjorden, se zastávkou u vodopádů Voringfossen až na ubytování na dosah hlavního města Oslo. Cesta překonává největší evropskou náhorní plošinu Hardangervidda, která má místy charakter tundry. Za městečkem Geilo pojedeme více jak 100 km dlouhým údolím Hallingdalen. Večeře a nocleh.

8. den:

snídaně. Dopoledne dokončíme prohlídku metropole Oslo. Velkým pojmem pro všechny návštěvníky města je poloostrov muzeí Bygdoy. Zde nalezla svůj trvalý domov polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Můžeme si prohlédnout vor Kon-Tiki, papyrovou loď Ra II Thora Heyerdahla nebo tři vikinské lodě staré přes tisíc let. Po poledni odjezd přes Švédsko na noční trajekt se zastávkou na pozdní oběd. Nocleh (lůžko ve dvoulůžkové kajutě, bez snídaně).

9. den:

v noci přeplujeme Baltské moře a po vylodění v Německu přejedeme do ČR.

Počasí

Kodaň

12°C Oblačno

×