800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySeverská království

    Oslo • Stockholm • Malmö • Kodaň • Mölndal • Göteborg • Oslo

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odlet z Prahy do Oslo. Transfer do hotelu. Večeře a nocleh (2 noci).

2. den:

po snídani se blíže seznámíte s malebným hlavním městem Norského království. Oslo, to je Edvard Munch, Henrik Ibsen či Vikingové. Projdete se po pěší zóně a prohlédnete si historické budovy - katedrálu, parlament, národní divadlo, knihovnu a na jejím konci Královský palác. Ve Vigeland parku se projdete mezi více než 200 sochami z bronzu, žuly či železa. Vytvořil je vynikající sochař Gustav Vigeland a představují jeho celoživotní dílo. Dále navštívíte poloostrov muzeí Bygdoy. Zajímá vás, jak ve skutečnosti vypadala vikingská plavidla? Díky expozicím Vikingského muzea se podíváte na 1100 let stará plavidla zcela zblízka. Na ostrově si lze prohlédnout i polární loď Fram, nejsilnější loď na světě, která doplula k jižnímu i severnímu pólu. Před odjezdem na ubytování si vychutnáte atmosféru města u Oslofjordu. Návrat na ubytování, večeře a nocleh.

3. den:

po snídani pojedete do Švédska přes ostrov Orust a po mostě přes fjord Iddefjorden se dostanete do druhého největšího švédského města Göteborgu. Zamíříte na náměstí Gustav Adolfs Torg, projdete se podél kanálu Stora Hamn a radnice Radhuset až ke katedrále Domkyrkan. Krátká zastávka v „údolí mlýnů", ve městě Mölndal, jehož mlýny poháněla voda úzkých a dlouhých vodopádů. Večeře a nocleh.

4. den:

snídaně. Krátký trajekt (cca 15 min) z Helsingborgu do Helsingoru a foto zastávka u hradu Kronborg, do kterého anglický dramatik Shakespeare umístil děj Hamleta. Příjezd do hlavního města Dánska. Pěší prohlídku Kodaně začnete u radnice, projdete se po pěší zóně Stroget k paláci Christianborg, cestou uvidíte také katedrálu, univerzitu, nakouknete do Latinské čtvrti, projdete se nádvořím paláce Christianborg. Poté si odpočinete při plavbě loďkou z idylického přístavu Nyhavn (žil zde Hans Christian Andersen) po městských kanálech kolem dalších významných památek Kodaně až k symbolu města - Malé mořské víle a zpět. Po vylodění budete pěšky pokračovat kolem náměstí Kongens Nytov k dalšímu zámku – Amalienborgu a k Mramorovému kostelu, a dojdete k pevnosti Kastelet a do přístavu s Malou mořskou vílou. Večeře a nocleh (2 noci).

5. den:

snídaně. S historií Dánska se seznámíte během cesty po největším dánském ostrově Sjalland. Nejprve navštívíte starodávné město Roskilde, kde se nachází katedrála s hroby 37 králů a muzeum Vikingů. Následuje prohlídka nejkrásnějšího dánského zámku - Frederiksborg Slot. Je postaven ve stylu holandské renesance na třech ostrovech jezera Slots. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

6. den:

snídaně. Do Švédska tentokrát přejedete přes unikátní stavbu klenoucí se přes Oresundskou úžinu - most Oresundsbro (v kombinaci s tunelem a s umělým ostrovem měří 18 km). Průjezd skrz město Malmö, které je zajímavé svou moderní architekturou se zastávkou u nejvyšší stavby Skandinávie - mrakodrapu „Turning torso" a přejezd do univerzitního města Lund, které kdysi bývalo sídlem biskupů. Dále budete pokračovat švédskou krajinou s jezery a zastavíte v národním parku Store Mosse, kde se můžete projít po dřevěných stezkách krásnou krajinou kolem jezera Kävsjön nebo jen pozorovat z vyhlídkové věže zdejší faunu a flóru. Prohlídka města Jönköping nazývaného díky svým kostelům Jeruzalémem severu. Večeře a nocleh.

7. den:

po snídani přejezd do Stockholmu, kde se vydáte do současného sídla švédské královské rodiny - paláce Drottningholm (UNESCO). Posléze první část prohlídky největšího města Skandinávie a hlavního města Švédska, kde vám budou úzké uličky, muzea a impozantní paláce vyprávět svou historii. Např. uvidíte stockholmskou radnici, kde se každoročně udělují Nobelovy ceny. Ubytování, večeře a nocleh.

8. den:

snídaně. Dokončení prohlídky Stockholmu, během které uvidíte Gamla Stan - staré historické centrum, jehož dominantou je Královský palác, katedrálu Domkyrkan, Stortorget, Tyska kyrkan. Poté přejedete na poloostrov Djurgarden, kde můžete navštívit Vasa muzeum, kde objevíte v původní velikosti zrekonstruovanou válečnou loď Vasa, která se v r. 1628 potopila pár minut po vyplutí. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Počasí

Kodaň

14°C Převážně oblačno

×