800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyDominicana Magica + Barcelo Talanquera Beach Resort

"Poznávací zájezd 13.; 15.; 16. dnů
Dominikánská republika - Ostrov Saona - Santo Domingo - Puerto Plata Santiago - Cibao - Juan Dolio - Playa Bavaro

"

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Praha - Dominikánská republika
Odlet z Prahy do Dominikánské re- publiky charterovým letem ČSA. Přivítání na letišti v Punta Cana. Transfer do hotelu na úrovni ***/ ****. Po zbytek dne volno.

2. den

Ostrov Saona - Santo Domino
Po snídani výlet lodí a katamaránem na ostrov Saona. Saona je součástí přírodní rezervace Východní národní park; který chrání vzácnou biosféru i archeologické nálezy z dob osídlení původním indiánským obyvatelstvem z kmene Taínů. Plavba povede podél východního pobřeží s krásnými bělostnými plážemi; stíněnými korunami palem. Budete se moci vykoupat a šnorchlovat v křišťálových vodách u pláží ostrova. Po tomto výletu návrat na pevninu a transfer autobusem do hlavního města Dominikánské republiky - Santo Dominga. Ubytování a večeře v hotelu ve městě na úrovni * * *.

3. den

Santo Domingo - Puerto Plata
Po snídaní prohlídka prvního ev- ropského města na americké půdě. Centrum Santo Dominga bylo vyhlášeno chráněnou památkovou rezervací UNESCO; protože jsou zde vzácné stavební památky; připomínající dobu španělské kolonizace. Historické centrum s jeho kamennými domy má své neopakovatelné kouzlo. Centrem památek je Casa Colón - Dům Kryštofa Kolumba; v němž sídlili první španělští guvernéři a také první křesťanská katedrála v Americe (při návštěvě katedrály se vyžadují dlouhé kalhoty a košile zakrývající ramena)... Budete mít i čas na nákupy zdejších suvenýrů; ale i bavlněných oděvů; rumu; doutníků apod. Po obědě v místní restauraci odjezd do hlavního města severu země Puerto Platy. Cestou projedete druhé největší dominikánské město Santiago. Po příjezdu do Puerto Platy ubytování v rozsáhlém hotelovém komplexu Playa Dorada na východním okraji města. Večeře a nocleh.

4. den

Puerto Plata - Santiago - Cibao
Po snídani prohlídka města Puerto Plata; které pod žehnající rukou Krista (obdoba sochy známé z Rio de Janeira) zatím neztratila svůj ospalý provinční ráz. Budete moci obdivovat několik zbylých památek na zdobnou dřevěnou viktoriánskou architekturu v jasných kontrastních barvách Karibiku. Mohutná pevnost San Felipe Vám připomene důležitost zdejšího přístavu pro španělské kolonizátory. Ve zdejším muzeu budete moci obdivovat pozoruhodnou sbírku místního přírodního jantaru. Po obědě odjezd do města Santiago; kde navštívíte výrobnu doutníků a seznámíte se s taji pěstování tabáku i výrobou těchto typických produktů z Velkých Antil. Poté cesta pokračuje do horské oblasti Cibao; korunované nejvyšším vrcholem Karibiku; horou Pico Duarte; jejíž vrchol dosahuje 3 175 metrů. Na svazích zdejších hor rostou kávovníky a jsou pěstovány mnohé druhy tropického ovoce. Překvapí Vás čistý chladný horský vzduch v hlubokých údolích v okolí městeček Constanza a Jarabacoa. V posledně jmenovaném místě najdete ubytování v místním hotelu. Večeře; nocleh.

5. den

Puerto Plata - Santiago - Cibao
Po vydatné snídani Vás čeká dob- rodružní Jeep Safari ve zdejší džungli. Není lepší způsob jak se seznámit s jinak obtížně dostupnou místní fl órou a faunou. Po tomto dobrodružství budete připraveni pokračovat v cestě na jih. Večer ubytování ve Vašem pobytovém hotelu v Juan Dolio nebo v Playa Bavaro.

6.-11./13./14. den

Juan Dolio - Playa Bavaro
Pobyt ve vybraném hotelu se zvole- ným rozsahem služeb. Po náročných dnech jistě uvítáte možnost odpočinout si na místních plážích. K dispozici zvídavým je také možnost využít fakultativních výletů.

12./14./15. den

Dominikánská republika - Praha
Ukončení pobytu; transfer na letiště k odletu do Prahy. Odlet z letiště Punta Cana do Prahy charterovým letem ČSA.

13./15./16. den

Dominikánská republika - Praha
Přílet do Prahy

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Boca Chica

31°C Létající prach

Cabarete

30°C Polojasno

La Romana

30°C Skoro jasno

Puerto Plata

30°C Polojasno

Punta Cana

28°C Polojasno

Santo Domingo

31°C Létající prach

×