800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPeru a Dominikánská republika

15-ti denní poznávací zájezd - Peru a Dominikánská republika - Titicaca, Altiplano, Cusco, Posvátné údolí, Machu Picchu a karibské pláže.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET
Odlet z Prahy do Limy.

2. den

LIMA
Přílet do Limy – transfer do hotelu Casa Andina Private Colection - Lima. Odpoledne prohlídka města s vlastním soukromým průvodcem. Nocleh.

Lima byla založena roku 1535 španělským dobyvatelem Franciscem Pizarrem na obou březích řeky Rimac, kdysi byla nejbohatším městem světa. Dnešní Lima je kosmopolitním velkoměstem s řadou koloniálních památek převážně církevního charakteru, které kontrastují s moderní výstavbou a chudinskými čtvrtěmi na okraji města. Klasická koloniální architektura vyniká barokním zdobnostím. Chloubou města je centrální náměstí Plaza de Armas s prezidentským palácem a katedrálou. V jedné z kaplí katedrály odpočívá Francisco Pizarro, dobyvatel, který rozvrátil nejmocnější indiánskou říši amerického kontinentu, Inckou říši. Největší atrakcí Limy je jedinečné Muzeum zlata, kde je možné vidět pozůstatky bývalého bohatství z období civilizací Chavín, Paracas, Nazca, Chimú, Moche, Wari, Lambayeque a Inca.

3. den

PUNO
Snídaně v hotelu – transfer na letiště a odlet do Juliaca – přílet a transfer do hotelu v Punu (Casa Andina Private Colection - Puno) – odpoledne - nocleh
Stravování: snídaně

Puno leží na břehu jezera Titicaca, je to město se širokou paletou památek z doby největšího rozkvětu civilizace Inků a zezero Titicaca zde vytváří přirozený přístav. Puno bylo založeno v roce 1668 a v minulosti patřilo k nejbohatším městům v Peru díky stříbrným dolům v okolí. Jezero Titicaca leží na hranicích Peru a Bolívie ve výšce 3.812 metrů nad mořem a je tak největším vysokohorským jezerem světa, zároveň je posvátným místem Inků. Má řadu ostrovů, mezi nimiž budí pozornost plovoucí rákosové ostrovy Los Uros. Žijí na nich indiáni, kteří věří ve svou výjimečnost. Říkají o sobě, že mají černou krev, která je chrání před chladem jezera, v němž má voda stálou teplotu 13 stupňů Celsia. Své jezero opouštějí jen zřídka. Žijí kolektivním způsobem, připomínajícím jakousi komunu. Společně vyrábějí rukodělné výrobky, společně vyjíždějí na lov ryb. Své přebytky vozí na trh do města Puno, které leží na břehu. O výdělky se dělí. Na jednom z ostrůvků zřídila vláda před několika lety školu, je tu také knihovna a ošetřovna.

4. den

PUNO - JEZERO TITICACA
Snídaně v hotelu – odchod do přístavu – plavba k rákosovým ostrůvkům kmene Los Uros – návštěva ostrůvků – návrat do hotelu – oběd – odpoledne návštěva ostrova Taquile – v podvečer návrat do hotelu – nocleh
Stravování: snídaně, oběd

Jezero Titicaca leží na hranicích Peru a Bolívie ve výšce 3.812 metrů nad mořem se rozkládá jezero Titicaca, které je největším vysokohorským jezerem světa a je posvátným jezerem Inků. Má řadu ostrovů, mezi nimiž budí pozornost plovoucí rákosové ostrovy Los Uros. Žijí na nich indiáni, kteří věří ve svou výjimečnost. Říkají o sobě, že mají černou krev, která je chrání před chladem jezera, které má stálou teplotu 13 stupňů Celsia. Své jezero opouštějí jen zřídka. Žijí kolektivním způsobem, připomínajícím jakousi komunu. Společně vyrábějí rukodělné výrobky, společně vyjíždějí na lov ryb. Své přebytky vozí na trh do města Puno, které leží na břehu jezera. O výdělky se dělí. Na jednom z ostrůvků zřídila vláda před několika lety školu s pěti třídami, je tu také knihovna a ošetřovna. Zdrojem příjmů ostrovanů jsou také turisté.

5. den

CUSCO
Snídaně v hotelu - odjezd - přejezd hor ( téměř 5 000 m.n.m.) – naschvál nevolíme obvyklou cestu vlakem, protože přejezdem (autobusem) máte možnost zažít opravdu na vlastní kůži velehory a vyhlášenou náhorní planinu Antiplano - příjezd do Cusca - transfer do hotelu Casa Andina Private Colection - Cusco - ubytování v hotelu –nocleh
Stravování: snídaně - oběd

Cusco je nejhezčí peruánské město, které bylo založeno koncem 12. století.
Je bývalým hlavním městem Incké říše, které dobyl Francisco Pizarro se svými druhy 15. listopadu 1533.
Cusco dodnes budí úžas zbytky staveb a vyspělostí tehdejší incké civilizace. V Cuscu a okolí je mnoho pamětihodností z předkolumbovského období i z let španělské nadvlády. Mezi nejvyhledávanější patří katedrála s černým Kristem, patronem města; hlavní náměstí Plaza de Armas, koloniální arkády; jezuitský chrám, Pizarrův palác, katolický kostel a dominikánský klášter Santo Domingo, městské muzeum s exponáty s náboženskou tematikou a amfiteátr. Tajemné Cusco a jeho okolí patří k nejkrásnějším a nejzajímavějším oblastem Jižní Ameriky.

6. den

CUSCO
Snídaně v hotelu - Prohlídka koloniálního města vystavěného na základech inckých chrámů a paláců. Navštívíte chrám Koricancha, neboli Incký chrám Slunce, Plaza de Armas a katedrálu s vyřezávanými oltáři a obrazy. Pak zavítáte do incké pevnosti Sacsahuaman, do podzemní jeskyně a chrámu Kenko a do Tambomachay, známé jako Incké koupele – Pozdě odpoledne návrat do hotelu - nocleh.
Stravování: snídaně

7. den

CUSCO
Snídaně v hotelu – odjezd do Sacred Valley = nádherného údolí řeky Urubamby – návštěva Ollantaytambo, původního vojenského, náboženského a zemědělského centra. Odtud zdejší pevnost ,nacházející se v nejvyšší části pohoří, chráninila celé údolí od nájezdů útočníků. Pohled na město z vrcholu je ohromující a ještě dnes jsou úzké uličky a vodní kanály používány místními obyvateli. Po obědě v místní restauraci, budete pokračovat do městečka Pisac, známého pro své typické řemeslné trhy, plné barev a tradicí. Ubytování v Cusco – nocleh.
Stravování: snídaně, oběd.

8. den

CUSCO - MACHU PICCHU
Snídaně v hotelu – transfer na vlakové nádraží a odjezd luxusním vlakem Vistadome krásnou peruánskou horskou krajinou až na úpatí hory, na které stojí mýtické Machu Picchu – prohlídka světoznámé památky – návrat do městečka Machu Picchu Pueblo – oběd a návrat vlakem do Cusca – transfer z nádraží v Cusco do hotelu – nocleh
Stravování: snídaně, oběd, večeře

Machu Picchu je nejznámějším a nejvelkolepějším archeologickým sídlištěm kontinentu. Skutečný účel a funkce pevnosti Machu Picchu je dodnes předmětem spekulací a debat. Pravděpodobně byla vybudována v letech úpadku za posledních Inků jako pokus o zachování incké kultury. Mohla být také náboženským sídlem, založeným jako pokus znovu vzkřísit inckou nadvládu ohroženou vpádem Španělů. Pevnost nebyla nikdy zmíněna v kronikách vedených španělskými kolonizátory, jež sloužily jako psané archivy dosud nezaznamenané historie Inků. Inkové nikdy neužívali písmo, a tak nám všechny podrobnosti incké historie přinášejí jen španělské záznamy. O existenci Machu Picchu nevěděl kromě několika místních Kečuů nikdo. Až v roce 1911 na něj narazil americký historik Hiram Bingham.
Prohlídka s průvodcem Vám dá možnost orientace po tajemstvím opředeném městě, včetně zajímavého výkladu.

9. den

CUSCO - LIMA - PUNTA CANA
Transfer na letiště a odlet do Dominikánské rep., letoviska Punta Cana.
Ubytování v hotelu Majestic Colonial Punta Cana - nocleh.

10. - 14. den

PUNTA CANA
Volný program, All inclusive.

14. den

PUNTA CANA - PRAHA
Transfer na letiště
Odlet do Prahy

15. den

PRAHA
Přílet

Ubytování v Dominikánské republice

MAJESTIC COLONIAL PUNTA CANA 4*+

Lokalita - Punta Cana
Poloha - Hotel se nachází na východním pobřeží Dominikánské republiky, na jedné z nejkrásnějších písečných pláží Playa Bavaro, jen 30 minut od letiště v Punta Caně.

Hotel - V resortu je k dispozici hala s recepcí, 8 restaurací (2 bufetové, karibská, japonská/orientální, pro gurmány, 2 grily a rybí), 8 barů, 2 minikluby pro děti, sauna, masáže, turecká lázeň, hydromasáže, kosmetika, kadeřnictví, divadlo pro animace, diskotéka, denně živá hudba, kasíno až pro 400 osob, konferenční místnosti až pro 600 osob, business centrum, internet centrum, obchody, služby lékaře a lékárna, prádelna, čistírna, směnárna, půjčovna aut a kol.

Pokoje - V resortu se nachází 658 pokojů, všechny jsou vybavené koupelnou s jacuzzi pro 2 osoby, WC, fénem a županem, klimatizací, SAT-TV, minibarem (voda, pivo a nealko v ceně all inclusive), telefonem, trezorem, kávovarem, žehličkou a žehlicím prknem, stropním ventilátorem, pohovkou, připojením na internet (za poplatek) a balkonem nebo terasou.

Aktivity - 400 m dlouhý bazén, bazén pro děti, basketbal, volejbal, biliár, šipky, stolní tenis, raketbal, tenis, plážový fotbal, stolní hry, lukostřelba, aerobik, step aerobik, jóga, kanoe, šlapadla, windsurfing a lekce potápění v bazénu. Za poplatek katamarány, jízda na banánu, vodní lyže, parasailing, potápění, rybaření na otevřeném moři a jízda na koni. Vedle hotelu se nachází 18-jamkové golfové hřiště Punta Blanca, hosté hotelu mají slevu na green fee.

Typ ubytování - hotel
Poloha - Přímo na pláži

Vybavení - zahrada, soukromá pláž, směnárna, slunečníky a lehátka, restaurace, recepce, půjčovna kol, půjčovna aut, prodejna suvenýrů, prádelna, obchůdky, masáže, lékař, lázně, kosmetika, konferenční místnost, kadeřnictví, jacuzzi, internet, hotelový trezor, hlídání dětí, fitness, dětský klub, čistírna, casino, business centrum, bazén pro děti, bazén, bar, animační programy, 24-hod.servis

Sport v místě - windsurfing, volejbal, vodní sporty, tenis, šnorchlování, šlapadla, surf, stolní tenis, půjčovna kol, potápění, plážový volejbal, plachtění, kánoe, kajaky, jachting, fitness, dětské hřiště, biliard, bazén, basketbal, badminton, aerobic vodní, aerobic
Sport v okolí - jízda na koni, golf.

Ubytování v Peru - Cusco

CASA ANDINA PRIVATE COLECTION - CUSCO 4*+

Popis - Dvoupodlažní budova hotelu Casa Andina Private Collection Cusco byla postavena v koloniálním stylu v 16. století. Nachází se ve starém přístavu v Cusco blízko hlavního náměstí.

Hotel nabízí ubytování v 72 pokojích včetně 5 suitech. Všechny pokoje jsou moderně a vkusně zařízené s vlastní koupelnou. Dále do výbavy každého pokoje patří: kabelová televize, přímá telefonní linka, vysoušeč vlasů, sejf. Hotel Vám také poskytuje možnost stravování v restauraci s kapacitou 120 osob, kde Vám bude nabídnuto to nejlepší z místních specialit.

Typ ubytování - hotel
Poloha - Centrum města.

Ubytování v Peru - Puno

CASA ANDINA PRIVATE COLECTION - PUNO 4*+

Popis - Dvoupodlažní budova hotelu Casa Andina Private Collection Puno se nachází v nadmořské výšce 3800metrů u jezera Titicaca kousek od města Puno.

Hotel nabízí ubytování ve 32 pokojích včetně jednoho suite s jaccuzzi. Na každém pokoji najdete: koupelnu, kabelovou televizi, stropní větrák, přímou telefonní linku, vysoušeč vlasů, sejf, internetové připojení. V hotelu je možno navštívit gurmánskou restauraci, kde Vám bude nabídnuto jen to nejlepší z peruánské kuchyně.

Typ ubytování - hotel
Poloha - Nedaleko přírodní zajímavosti.

Ubytování v Peru - Lima

CASA ANDINA PRIVATE COLECTION - LIMA 4*+

Popis - Luxusní a moderní 4* hotel v centru města, který Vám poskytne maximální zázemí pro Váš pobyt v Limě. Hotel se nachází v 17 p. budově shlížící na čtvrť Miraflores a pacifický oceán. K dispozici je 148 luxusně zařízených pokojů a suit s LCD TV. V hotelu se také nachází krytý a vyhřívaný bazén, posilovna a masážní salón.

Typ ubytování - hotel
Poloha - Centrum města

Vybavení - zahrada, výtah, směnárna, sauna, restaurace, recepce, prádelna, masáže, internet, hotelový trezor, fitness, čistírna, business centrum, bazén vnitřní, bar, 24-hod.servis

Sport v místě - fitness, bazén.

Počasí

Boca Chica

26°C Bouřky

Cabarete

26°C Oblačno

La Romana

27°C Bouřky

Puerto Plata

26°C Oblačno

Punta Cana

23°C Bouřky

Santo Domingo

26°C Bouřky

×