800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZa poznáním dominikánského ráje s prodloužením na plážích Karibiku

Punta Cana • ostrov Saona • Santo Domingo • Punta Cana

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

přílet do Punta Cany ve večerních hodinách, transfer do hotelu, ubytování a nocleh.

2. den

po snídani odjezd autobusem do přístavu Bayahibe, odtud rychlým člunem podél pobřeží NP Del Este až k ostrovu Saona. Cestou zastávka na koupání v průzračně čisté a mělké laguně. Možnost vylovit (a zpět vrátit) mořské hvězdice. Na ostrově Saona koupání v teplých karibských vodách a odpočinek na bílém písku ve stínu palmových hájů. Po lehkém tradičním obědě plavba na katamaránu zpět do přístavu. Během plavby popíjení místního nápoje "Cuba Libre", opalování se v sítích a tancování v rytmu latinsko-amerických tanců. Z Bayahibe návrat do Punta Cany, večeře a nocleh.

3. den

brzy ráno po snídani odjezd přes La Romanu a San Pedro de Macorís do hlavního města Dominikánské republiky – Santa Dominga. Krátká zastávka u 3 jeskynních jezírek "Los Tres Ojos" a poté procházka po pamětihodnostech Santa Dominga. Zprvu muzeum jantarového světa, dále Dům Kryštofa Kolumba – Alcazár, projdeme koloniální zónou a přes známou ulici Calle de Las Damas k Panteónu Nacional neboli k bývalému jezuitskému klášteru, kde jsou pohřbeny významné osobnosti této republiky. Následuje pevnost Ozama a katedrála. Po obědě z tradiční kreolské kuchyně nás čeká tržiště Mercado Modelo, kde se kromě potřeb každodenního života nabízí i spousta hezkých výrobků uměleckých řemesel. Jde o řezbářské práce, obrazy, šperky, bylinky a další zajímavé druhy. Poslední zastávkou bude Faro a Colón – Kolumbův maják ve tvaru kříže, který byl postaven k 500. výročí objevení Ameriky. Původně měl kříž svítit na obloze a být viděn v celém Karibiku. Bohužel tato monumentální stavba nesplnila očekávání a při dobrém počasí je vidět laserové paprsky jen do výše 10 km. Poté se vydáme zpět do Punta Cany, večeře a nocleh.

4. den

po snídani cesta na otevřeném kamionu na eko-safari, do vnitrozemí Dominikánské republiky za poznáním venkovského života. Ovocné plantáže, pásy zelených stvolů cukrové třtiny, ananasová pole, banánovníky podél cest, domácí káva, kávové boby a prodejna tabáku nás čeká při tomto zajímavém výletě. Návštěva typického vesnického obydlí, ochutnávka domácích produktů a pokud čas dovolí tak koupání se u vodopádů. Návrat na hotel, večeře a nocleh.

5. - 10. den

individuální volno v hotelu s all inclusive s možností fakultativních výletů.

11. den

v odpoledních hodinách odjezd na letiště a následně odlet do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Boca Chica

24°C Létající prach

Cabarete

23°C Polojasno

La Romana

24°C Polojasno

Puerto Plata

23°C Polojasno

Punta Cana

22°C Polojasno

Santo Domingo

24°C Létající prach

×