800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyChefren

11 denní poznávací zájezd – odlet z Prahy, Brna a Ostravy
Prodloužená plavba po Nilu s návštěvou přilehlých chrámů a Údolí králů spojená s odpočinkem u Rudého moře, návštěva Káhiry s prohlídkou Velkých pyramid, Sfingy a Egyptského muzea. V průběhu zájezdu můžete navštívit i jednu z nejatraktivnějších lokalit Egypta – skalní chrámy v Abu Simbel.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z ČR, přílet do Hurghady, transfer do hotelu, ubytování.

2. den

Snídaně, transfer z Hurghady do Káhiry. Po příjezdu ubytování a večeře.

3. den

Tento den navštívíte Egyptské muzeum, areál Velkých pyramid v Gíze, Sfi ngu a přilehlé chrámy. Rovněž budete mít možnost navštívit výrobnu papyru a vidět tak jeho tradiční zpracování. Po prohlídkách návrat do hotelu, ubytování a večeře.

4. den

Volný den v Káhiře, možnost fakultativních výletů. Ve večerních hodinách odjezd vlakem do Luxoru.

5. den

Po příjezdu oběd na lodi. Odpoledne prohlídka východního břehu Théb – chrámy v Karnaku a Luxoru. Večeře a nocleh na lodi.

6. den

Po snídani uvidíte Údolí králů, chrám královny Hatšepsut, zastavíte se u Memnonových kolosů a dílně na výrobu alabastru. Navštívíte i Údolí královen, kde můžete obdivovat nádhernou zachovalou výzdobu hrobek královen. Po obědě plavba proti proudu Nilu, večeře a nocleh na lodi.

7. den

Dopoledne návštěva chrámu v Edfu zasvěceného bohu Horovi. Po obědě pokračování plavby do Kom Ombo, prohlídka chrámu, pokračování plavby do Asuánu. Večeře a nocleh na lodi.

8. den

Dopoledne volný program, fakultativně možnost návštěvy skalních chrámů v Abou Simbel. Po návratu na loď oběd a odpoledne prohlídka chrámu Philae. Můžete si prohlédnout i nedokončený obelisk královny Hatšepsut ve staroegyptském lomu. V programu je i romantická projížďka felukou, z níž budete moci pozorovat nádherná panoramata Asuánu.

9. den

Volný program v Asuánu, možnost fakultativních výletů. V odpoledních hodinách odjezd do oblasti Hurghady, ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

10. den

Volný den u Rudého moře.

11. den

Snídaně, transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do ČR.

Cena zájezdu zahrnuje

Letecká doprava, 3 noci v hotelu s polopenzí (v případě okruhu Chefren 4* ve 4* hotelu, v případě okruhu Chefren 5* v 5* hotelu), 4 noci na lodi 4* s plnou penzí, 2 noci v Káhiře s polopenzí ve 4* hotelu, 1 noc v lůžkovém vlaku s polopenzí, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, místní průvodce, transfery klimatizovaným autobusem, prohlídky dle programu včetně vstupů, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. Letištní a bezpečnostní taxa včetně pozemních služeb v Egyptě, palivový příplatek dle aktuální situace (informaci o výši palivového příplatku naleznete na www.eximtours.cz nebo u Vašeho prodejce)

Cena zájezdu nezahrnuje

Poplatek za vízum 400 kč/osoba, doporučený příplatek za cestovní pojištění, fakultativní služby.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Ain Soukhna

21°C Jasno

Dahab

26°C Jasno

Hurghada

23°C Jasno

Káhira

22°C Jasno

Luxor

23°C Jasno

Sharm El Sheikh

20°C Jasno

Taba

26°C Jasno

×