Zobrazit všechny nabídky
Egypt

Egypt s plavbou po Nilu a pobytem all inclusive u moře v Marsa Alam

   Poloha a popis

   Program zájezdu

   Program zájezdu (4-denní plavba po Nilu): 1. den: Odlet z Prahy do Marsa Alam, transfer do hotelu, ubytování v hotelu s all inclusive, volno, večeře a nocleh. 2. den: Volno v oblasti Marsa Alam s možností koupání u Rudého moře, stravování v rozsahu all inclusive. Možnost zakoupení polodenního fakultativního výletu do městečka El Quseir nebo výletu do oblasti Abo Dabbab s možností koupání a šnorchlování. 3. den: Časně ráno odjezd autokarem do Luxoru, nalodění, volno a oběd na lodi, odpoledne návštěva a prohlídka chrámů v Karnaku, největšího chrámového komplexu boha Amona v Egyptě budovaného nepřetržitě po dobu 2000 let, poté prohlídka chrámu v Luxoru, večeře a nocleh na lodi. 4. den: Snídaně, prohlídka západního břehu - chrámu královny Hatšepsut, jediné ženy starého Egypta s titulem faraóna, dále Údolí králů s možností návštěvy unikátních hrobek faraónů Nové říše, následuje krátká zastávka u Memnonových kolosů, návštěva alabastrové dílny, oběd, volno, večeře a nocleh na lodi. 5. den: Časně ráno snídaně a odplutí do Edfu - prohlídka chrámu zasvěceného bohu Horovi, svatyně chrámu je jednou z nejlépe dochovaných kultovních staveb faraonského Egypta, oběd, pokračování plavby do Kom Ombo, večeře a nocleh na lodi. 6. den: Po snídani prohlídka chrámu v Kom Ombo - dvojí chrám krokodýlího boha Sobeka a sokolího boha Hóra, pokračování v plavbě do Asuánu - núbijské kulturní oblasti, večeře a nocleh na lodi. 7. den: Snídaně, dopoledne individuální volno nebo možnost fakultativního autokarového výletu ke slavným skalním chrámům Abu Simbel (odjezd v časných ranních hodinách). Tato unikátní památka stojící na hranici Egypta a Súdánu, byla zachráněna pomocí UNESCO rozřezáním a přenesením ze dna Asuánské přehrady. Návštěva chrámu v Philae - chrám bohyně Isis, vylodění a odjezd autokarem zpět do Marsa Alam, ubytování, večeře a nocleh v hotelu. 8. den: Snídaně a volno v závislosti na letovém řádu, transfer na letiště a odlet do Prahy.

   Trasa

   Marsa Alam - Luxor - Karnak - plavba po Nilu - Edfu - Kom Ombo - Asuán - Abu Simbel (fakult.) - Marsa Alam

   Cena nezahrnuje

   Možnost využít dopravu na/z letiště autokarem Čedok Expres, bližší informace najdete v ceníku k pobytovým zájezdům do Egypta – Marsa Alam (katalog Egypt – pobyty a poznávání 2014/2015). Účtujeme jednotnou cenu 480,- Kč za obousměrnou jízdenku. Realizaci přepravy garantujeme při obsazení autokaru nejméně 6 osobami.

   Cena zahrnuje

   * 3 noclehy v Marsa Alam v hotelu **** s all inclusive * 4 noclehy na lodi **** s plnou penzí * stravování dle programu zájezdu * leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků * transfery dle programu na místě * vstupy dle programu * česky mluvící místní průvodce * pojištění dle zákona č. 159/99Sb.

   Cestovní pojištění

   * pojištění Evropa Light 300,- Kč * pojištění Evropa Complex (limit plnění storna 30 tis. Kč) 490,- Kč * pojištění Evropa Complex Plus (limit plnění storna 80 tis. Kč) 890,- Kč

   Fakultativní služby

   * fakultativní výlet autokarem na Abu Simbel 1 990,- Kč * vízum 850,- Kč (nepovinný příplatek, na požádání zajistíme). Příplatek za vízum může být dle aktuální situace zvýšen (upřesní prodejce). * příplatek na jednolůžkový pokoj 2 390,- Kč

   Trasa

   Marsa Alam - Luxor - Karnak - plavba po Nilu - Edfu - Kom Ombo - Asuán - Abu Simbel (fakult.) - Marsa Alam

   Informace

   Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 12 osob. Cena nezahrnuje spropitné (místní personál, průvodce, řidiči). Možnost zakoupení fakultativních výletů v Marsa Alam na místě u průvodce. Změna programu dle aktuální situace v místě vyhrazena.