800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyHapi - Egypt s plavbou po Nilu a pobytem all inclusive u moře v Marsa

Marsa Alam • plavba po Nilu • Assuán • Abu Simbel (fakult.) • Kom Ombo • Edfu • Luxor • Karnak • Marsa Alam

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet z ČR do Marsa Alam. Po vyřízení vstupních formalit transfer do 4* hotelu v Marsa Alam (all inclusive v ceně), ubytování a individuální volno. Večeře a nocleh.

2. den:

brzy ráno transfer do Assuánu, kde proběhne nalodění na výletní 4* loď a započne plavba po Nilu (s plnou penzí). Po obědě následuje prohlídka chrámu bohyně Isis ve Philae, individuální volno. Večeře a nocleh na lodi.

3. den:

po snídani možnost zúčastnit se fakultativní návštěvy impozantních skalních chrámů v Abu Simbel (UNESCO). Po obědě plavba do Kom Ombo. Večeře a nocleh na lodi.

4. den:

po snídani návštěva chrámu Sobka a Haruera v Kom Ombo. Po návratu loď vypluje na další úsek trasy směrem do Edfu. Po obědě se vypravíte k návštěvě zdejšího Horova chrámu, který byl jedním z posledních egyptských pokusů o monumentální stavbu. Následuje pokračování plavby do Luxoru, večeře a nocleh na lodi.

5. den:

po snídani ukončení plavby a vylodění. Odjezd k návštěvě západního břehu řeky Nil. Postupně si prohlédnete chrám královny Hatšepsovet (je částečně vytesán do pískovcového skaliska a ohromuje svou impozantností), Údolí králů s možností spatřit na vlastní oči hrobky faraónů, i k Memnonovým kolosům. Na závěr se podíváte do alabastrové dílny a odhalíte postupy opracování tohoto minerálu. Po obědě vyrazíte k návštěvám světoznámých chrámů v Luxoru a v Karnaku. Luxorský chrám byl postaven faraonem Amenhotepem III. v době Nové říše (1390– 1352 př. n. l.). Obdivovat budete moci aleje sfing (v celkové délce 3 km vedla až ke chrámu v Karnaku), sochy Ramese II. či růžový žulový obelisk. Následně se přesunete až ke chrámům v Karnaku (komplex s chrámem, spoustou svatyní, obelisků, či pylonů). Transfer autobusem do Marsa Alam, ubytování ve 4* hotelu s all inclusive, večeře a nocleh.

6.-7. den:

individuální volno ve 4* hotelu v Marse Alam s all inclusive.

8. den:

dle letového řádu transfer na letiště do Marsa Alam a odlet zpět do ČR.

varianta B na 11 nocí:

8 nocí v Hurghadě, 3 noci plavba, program plavby je ve stejném sledu, 2.-4. den a 9.-11. den individuální volno v Hurghadě. Varianta C na 10 nocí: 6 nocí v Hurghadě, 4 noci plavba, program plavby v opačném sledu (Luxor-Assuán), 2.-3. den 9.-10. den individuální volno v Hurghadě.

Počasí

Ain Soukhna

26°C Jasno

Dahab

31°C Jasno

Hurghada

31°C Jasno

Káhira

26°C Jasno

Luxor

29°C Jasno

Sharm El Sheikh

26°C Polojasno

Taba

31°C Jasno

×