800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyHapi – Egypt s plavbou po Nilu a pobytem all inclusive u moře v Marsa - 8 dní

Marsa Alam • plavba po Nilu • Luxor • Karnak • Edfu • Kom Ombo • Assuán • Abu Simbel (fakult.) • Marsa Alam

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1.den

odlet z ČR do Marsa Alam. Po vyřízení vstupních formalit transfer do 4* hotelu v Marsa Alam (all inclusive v ceně), ubytování a individuální volno. Večeře a nocleh.

2.den

indiviuální volno v hotelu v Marsa Alam, která je vyhlášená především mezi potápěči a milovníky vodních sportů, ale také mezi vyznavači klidné dovolené. Pro vaše maximální pohodlí a spokojenost se službami all inclusive v ceně. Volno můžete využít ke koupání, potápění či šnorchlování v Rudém moři, lenošení na pláži nebo k výletům (vybrané naleznete pod ceníkem).

3.den

po časné snídani se již vydáte do Luxoru, kde proběhne nalodění na výletní 4* loď a započne plavba po Nilu (s plnou penzí). Volný čas, následuje oběd na palubě lodi. Poté vyrazíte k návštěvám světoznámých chrámů v Luxoru a v Karnaku. Luxorský chrám byl postaven faraonem Amenhotepem III. v době Nové říše (1390–1352 př. n. l.). Obdivovat budete moci aleje sfi ng (v celkové délce 3 km vedla až ke chrámu v Karnaku), sochy Ramese II. či růžový žulový obelisk. Následně se přesunete až ke chrámům v Karnaku (komplex s chrámem, spoustou svatyní, obelisků, či pylonů). Návrat na loď na večeři a nocleh na lodi.

4.den

snídaně a odjezd k návštěvě západního břehu řeky Nil. Postupně si prohlédnete chrám královny Hatšepsovet (je částečně vytesán do pískovcového skaliska a ohromuje svou impozantností), Údolí králů s možností spatřit na vlastní oči hrobky faraónů, i k Memnonovým kolosům. Na závěr se podíváte do alabastrové dílny a odhalíte postupy opracování tohoto minerálu. Návrat na oběd, volný čas na odpočinek. Večeře a nocleh.

5.den

časně ráno vyplujete k Edfu. Po snídani se vypravíte k návštěvě zdejšího Horova chrámu, který byl jedním z posledních egyptských pokusů o monumentální stavbu. Oběd na lodi a plavba ve směru Kom Ombo. Večeře a nocleh.

6.den

po snídani váš již čekají poslední monumenty vaší plavby po Nilu. Vydáte se do slavného Kom Ombo, kde navštívíte dvojitý chrám Sobka a Haruera. Po návrat na loď vyplujete na poslední úsek trasy směrem k Assuánu a síly načerpáte při závěrečné večeři na palubě vaší lodi. Nocleh.

7.den

snídaně a pro neúnavné nadšence možnost zúčastnit se fakultativní návštěvy impozantních skalních chrámů v Abu Simbel (UNESCO, odjezd v časných ranních hodinách). Návštěva chrámu bohyně Isis ve Philae. Vylodění a transfer zpět do Marsa Alam. Ubytování a nocleh v 4* hotelu s all inclusive.

8.den

dle letového řádu transfer na letiště do Marsa Alam a odlet zpět do ČR.

Počasí

Ain Soukhna

28°C Polojasno

Dahab

28°C Jasno

Hurghada

27°C Jasno

Káhira

28°C Polojasno

Luxor

30°C Jasno

Sharm El Sheikh

25°C Skoro jasno

Taba

28°C Jasno

×