800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyParníkem po Nilu a luxusní pobyt u moře v Hurghadě

13-denní kombinovaný zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy a přílet do Hurghady
Ubytování: Sheraton Soma Bay
Doprava: Let pravidelnou linkou Austrian Airlines Praha – Hurghada

Ve tři hodiny odpoledne odlet pravidelnou linkou z terminálu jedna z Prahy do Hurghady. Po příletu následuje odjezd do krásného pětihvězdičkového hotelu Sheraton Soma Bay.

2. den

Hurghada
Ubytování: Sheraton Soma Bay
Stravování: snídaně, večeře
Relax u moře.

3. den

Přejezd do Luxoru
Ubytování: Parník
Stravování: Snídaně, oběd, večeře
Doprava: Tříhodinový transfer z Hurghady do Luxoru

Po snídani v hotelu následuje transfer do Luxoru. Po příjezdu si prohlédnete chrám v Karnaku, kde je k vidění mimo jiné Velká sloupová síň nebo například Posvátné jezírko. Po prohlídce Karnaku Vás transfer převeze na parník, kde se ubytujete a naobědváte. Po obědě prohlídka chrámu v Luxoru, který byl postaven v době panování Ramsese II. Po návratu z prohlídky následuje večeře na parníku.

Karnak: V srdci komplexu leží Amonův chrám, který uctívá tohoto krále Bohů. Proporce a složitá dispozice chrámu jsou neuvěřitelné, neboť ke skromné budově, která byla postavena za 11. dynastie jednotliví faraónové, s cílem zanechat po sobě stopy, přistavovali další části. Díky tomu si můžeme prohlédnout například chrám Ramsese II, Chonsua anebo posvátné jezírko.

Chrám v Luxoru: Chrám byl postaven za dob 18. a 19. dynastie, převládně za panování krále Amenothepa III. V průběhu staletí doznával řady změn, převážně v období nadvlády Alexandra Velikého a po té ještě ve třetím století před Kristem, kdy se do něj nastěhovali Římané. Od té doby byl chrám vydán napospas poušti, byl zasypán pískem a v roce 1881 znovu objeven.

4. den

Nil
Ubytování: Parník
Stravování: Snídaně, oběd, večeře

Po snídani na palubě je naplánovaný výlet do Údolí králů, kde je k vidění přes šedesát hrobek vládců Nové říše. Cestou zpět zastávka v Hatšepsutině chrámu, kde je pochována první vládkyně starověkého Egypta. Po opětovném nalodění následuje plavba do Esny. Během plavby bude podáván oběd a odpolední čaj. Po doplutí do Esny následuje drink s Kapitánem parníku a večeře.

Údolí králů: Toto odlehlé místo bylo pohřebištěm králů Nové říše. Nehostinné místo bylo vybráno záměrně, neboť vládci chtěli odradit vykradače hrobů, to se bohužel nepodařilo, protože hroby byly i tak vyrabovány. Jednou z výjimek je hrobka Tutanchamóna, která byla objevena až v roce 1922. Přesto se dochovaly působivé stavby, pohřební komory anebo rituální malby, které měly usnadit vládcům posmrtný život. Celkově je k vidění 62 hrobek.

Hatšepsutin chrám: Chrám, který je vyhloubený do skály navrhnul královnin architekt v období 18. dinastie. Díky vyhloubení do skály je na chrám opravdu strhující pohled. Bohužel chrám se nedochoval v podobě, ve které byl postaven a to protože byl za dob Ramsese II. poškozen, ale především díky jeho přestavbě křesťany na takzvaný Severní klášter.

5. den

Nil
Ubytování: Parník
Stravování: Snídaně, oběd, večeře

Dnešní den poplujete do Edfu, kde se nachází majestátní Horův chrám, založený Ptolemaiem III. Tento chrám ukazuje co pro Egypťany znamenalo uctívaní Bohů, neboť je opravdu impozantní. Po prohlídce plavba pokračuje do Kom-Ombo, kde je k vidění řecko-římský chrám zasvěcený dvěma bohům a to Haruerovi – bohovi slunce a Sobekovi – krokodýlímu bohovi. V chrámu je dokonce k vidění i pár mumií tohoto ještěra. Kromě samotného chrámu si zde můžete vychutnat i krásný výhled na Nil. Po prohlídce se opět nalodíte na parník a plavba pokračuje.

Horův chrám: Chrám, který téměř 2000 let spočíval pod nánosy písku patří mezi největší a nejzachovalejší Ptolemajovský chrám v celém Egyptě. Chrám dostavený 1 st.př.Kr. působí daleko starším dojmem a to především proto, že jeho stavitelé se snažili napodobovat mnohem letitější faraónské chrámy. Chrám je zasvěcený Horovi, což je bůh s hlavou sokola.

Kóm Ombo: Kóm Ombo je poklidné zemědělské město ve kterém se nachází chrám, unikátní tím, že je naprosto symetrický - dva vchody, dvě kaple a dvě síně. Tato dispozice je dána tím, že je zasvěcený dvěma bohům a to Haruerovi a Sobkovi. Haruer je otec Hora, jedná se tedy opět o boha se sokolí hlavou a Sobek je bůh s hlavou krokodýla, což se připisuje dřívějšímu hojnému výskytu krokodýlů v této oblasti. Chrám byl dostaven v prvním století před Kristem.

6. den

Nil
Ubytování: Parník
Stravování: Snídaně, oběd, večeře

Při plavbě do Asuánu nás čeká krátký výlet na motorových člunech do Chrámu Philae na ostrově Agilika. Tento chrám byl na ostrov přestěhován a pečlivě zrekonstruován z důvodu postavení Asuánské přehrady – jinak by byl totiž zatopen. Po prohlídce chrámu a po opětovném nalodění budeme pokračovat v cestě do Asuánu, cestou si budeme moci prohlédnou slavné žulové lomy, kde měl vzniknout i obrovský obelisk, který bohužel nebyl nikdy dokončen. Po příjezdu nás čeká večerní projížďka mezi Asuánskými ostrovy na felúkách.

Felúka: Malá plachetní loď s rozměry zpravidla od 6 do 9 metrů je tradiční starobylé plavidlo brázdící Nil.

7. den

Zpět do Hurghady
Ubytování: Sheraton Soma Bay
Stravování: Snídaně, večeře
Doprava: Šestihodinový přejezd z Asuánu do Luxoru

Po snídani na parníku následuje transfer zpět do Hurgahdy. Po příjezdu ubytování v Sheraton Soma Bay hotelu, odpočinek a večeře.

8.-11. den

Relax u moře
Ubytování: Sheraton Soma Bay
Stravování: snídaně, večeře
Relax u moře, golfistů doporučujeme pěkné 18ti jamkové hřiště v blízkosti hotelu.

12. den

Odlet a návrat do Prahy
Stravování: snídaně
Přes den relax u moře a v 11 hodin večer je v plánu transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

13. den

Přílet do Prahy
Očekávaný přílet do Prahy v půl osmé ráno.

Cena zahrnuje:

- Zpáteční letenky Praha – Hurghada a zpět včetně všech poplatků
- Veškeré transfery v klimatizovaném vozidle
- Služby anglicky/německy hovořícího egyptologa a průvodce během plavby po Nilu
- Ubytování v 5* Sheraton Soma Bay hotelu a na 5* parníku při plavbě po Nilu
- Veškeré vstupy do památek dle programu
- Stravování dle programu
- Vízum do Egypta

Cena nezahrnuje:

- Osobní výdaje
- Komplexní připojištění (úrazy, zavazadla, částečně storno poplatky atd.) 990,- Kč

Počasí

Hurghada

36°C Jasno

×