800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyIsis – Egypt lodí po Nilu s pobytem u moře

Hurghada • plavba po Nilu • Luxor • Karnak • Edfu • Kom Ombo • Assuán • Abu Simbel (fakult.) • Hurghada

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet do Hurghady. Po příletu transfer do Luxoru k nalodění na 4* loď po Nilu s plnou penzí. Po obědě započne vaše poznávání výletem k světově proslulým chrámům v Luxoru a Karnaku. Po prohlídkách návrat na loď na večeři a nocleh.

2. den

po snídani se vydáte k chrámu královny Hatšepsovet, pokračovat budete prohlídkami v Údolí králů a zastávíte se u Memnonových kolosů. Návštívíte alabastrovou dílnu (ukázka zpracování a možnost nákupu). Návrat na loď, oběd a volný čas na relaxaci. Večeře a nocleh na palubě lodi.

3. den

časně ráno plavba do Edfu. Po snídani další prohlídky – tentokrát vás bude čekat chrám v Edfu, zasvěcený bohu Horovi (jedná se o nejdokonaleji zachovalý egyptský chrám, jehož stavbu započal Ptolemaios III. v r. 237př. n. l. a dokončen byl za Ptolemaia XII. – otce Kleopatry). Následuje návrat na loď a oběd. Plavba bude pokračovat do Kom Ombo. Večeře a nocleh.

4. den

po snídani se vypravíte na prohlídku chrámů v Kom Ombo (neobvyklý tím, že zde je vše uspořádáno zcela symetricky a ve dvojím provedení). Návrat na loď a pokračování na posledním úseku plavby – do Assuánu. Večeře a nocleh.

5. den

snídaně, fakultativně návštěva slavného komplexu v Abu Simbel. Před vyloděním a ukončením plavby po životadárné řece Nil navštívíte ještě chrám ve Philae. Ukončení plavby a následný transfer zpět do letoviska Hurghada na ubytování v 3* hotelu s polopenzí (4* hotel s polopenzí či s all inclusive za příplatek), večeře a nocleh.

6.–7. den

snídaně a individuální volno v Hurghadě (s polopenzí), které můžete využít k relaxu na zdejších plážích, ke koupání, potápění nebo využít jiných sportovních nebo zábavních možností.

8.den

den: snídaně, dle letového řádu transfer na letiště a návrat zpět do ČR.

Počasí

Ain Soukhna

30°C Jasno

Dahab

35°C Jasno

Hurghada

32°C Jasno

Káhira

31°C Jasno

Luxor

37°C Jasno

Sharm El Sheikh

28°C Převážně oblačno

Taba

35°C Jasno

×