800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKlasický okruh Egyptem

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

PRAHA – HURGHADA – ASUÁN
Odlet do Hurghady, transfer do hotelu, snídaně, krátký odpočinek, transfer autokarem do Asuánu, nalodění, večeře a nocleh na lodi.

2. den

ASUÁN – KÓM OMBO
Snídaně, dopoledne volno. Možnost fakultativního výletu k světoznámému chrámu v Abú Simbelu autokarem, odpoledne návštěva chrámu v Philae, oběd a pokračování lodí do Kóm Ombo, večeře, nocleh na lodi.

3. den

ÓM OMBO – EDFU – LUXOR
Snídaně. Prohlídka chrámu zasvěceného bohu Sobekovi a Hórovi se zajímavými mumiemi posvátných krokodýlů. Pokračování do Edfu. Prohlídka chrámu Hóra. Po obědě plavba do Luxoru, večeře na lodi a nocleh.

4. den

LUXOR – KÁHIRA
Snídaně, vylodění a prohlídka západního břehu Nilu s pohřebištěm faraónů Nové říše v Údolí králů, s návštěvou některých hrobek. Fakultativně možno navštívit i hrobku faraóna Tutanchamóna. Prohlídka chrámu královny Hatšepsovet. Lze spatřit i kolosální chrám Ramesseum. Pokračování prohlídky na východním břehu s chrámem v Luxoru a chrámového komplexu v Karnaku. Následuje odjezd vlakem 1. třídy do Káhiry (poskytnutí lůžka ve vlaku za příplatek).

5. den

KÁHIRA
Příjezd do Káhiry, ubytování, individuální volno s možností fakultativní prohlídky Egyptského muzea s největšími poklady z období celých tří tisíc let existence nilské civilizace včetně pohlídky staré Káhiry s návštěvou citadely s Alabastrovou mešitou Mohameda Aliho a barvitého arabského bazaru Chán el-Chalíli, kde se život za poslední staletí příliš nezměnil. Večeře, nocleh v hotelu.

6. den

KÁHIRA - HURGHADA
Po snídani prohlídka velkých pyramid v Gíze, jediného dochovaného ze sedmi divů starověku, které již zhruba 47 století shlížejí na své návštěvníky. Prohlídka areálu Sfingy a přilehlého údolního chrámu faraóna Chytrého. Návštěva manufaktur na výrobu papyrů a parfémů. Možnost fakultativně navštívit pyramidy v Sakkáře, odpoledne odjezd autokarem do Hurghady, večeře a nocleh v hotelu.

7., (7 - 11.) den

HURGHADA
Individuální volno s možností koupání, opalování, relaxace u vodní dýmky nebo využití fakultativních výletů.

8., (12.) den

HURGHADA – PRAHA
Transfer na letiště, odlet do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Ain Soukhna

25°C Jasno

Dahab

28°C Jasno

Hurghada

28°C Létající prach

Káhira

24°C Polojasno

Luxor

26°C Jasno

Sharm El Sheikh

25°C Polojasno

Taba

28°C Jasno

×