800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNechbet - velký okruh Egyptem s plavbou po Nilu a pobytem u moře

Hurghada • Káhira • Gíza • Sakkara (fakult.) • Luxor • Karnak • plavba po Nilu • Edfu • Kom Ombo • Assuán • Abu Simbel • Hurghada

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odlet do Hurghady. Po příletu a vyřízení celních formalit transfer do hotelu na ubytování, indiv. volno. Večeře a nocleh.

2. den:

 v časných ranních hodinách (snídaně formou balíčku) transfer autokarem do Luxoru, návštěva chrámu královny Hatšepsovet, Údolí králů, Memnonových kolosů a dílny na zpracování alabastru. Ubytování v 5* hotelu v Luxoru s plnou penzí. Po obědě prohlídka chrámu v Luxoru, večeře a nocleh.

3. den:

 po snídani možnost fakultativního výletu do Dendery a Abydosu. Chrám v Dendeře je zasvěcen bohyni lásky a radosti Hathor a svatyně v Abydosu je hřbitov boha podsvětí - Usira. Následuje nalodění na plavbu po Nilu, oběd a následně návštěva chrámu v Karnaku. Večeře a nocleh na lodi.

4. den:

 po snídani vyplujete do Edfu a po obědě navštívíte tamní chrám. Návrat na loď a plavba do Kom Ombo. Večeře a nocleh na lodi.

5. den:

 po snídani návštěva chrámu v Kom Ombo a pokračování plavby do Assuánu. Večeře a nocleh na lodi.

6. den:

 po snídani návštěva chrámu bohyně Isis ve Philae a oběd. Po obědě možnost fakultativního výletu k nedokončenému obelisku, přehradě, do núbijského muzea a do núbijské vesnice. Večeře a nocleh na lodi.

7. den:

 časně ráno (snídaně formou balíčku) ukončení 1. plavby a transfer autobusem do Abu Simbel. Zahájení 5* plavby, návštěva chrámů v Abu Simbel, večeře a nocleh na lodi.

8. den:

. den: plavba k pevnosti Kasr Ibrim (pouze výhled z lodi), dále plavba do Amady a následná návštěva tamních chrámů, které pochází z období vlády Thutmose III. a Amenhotepa II. z 18. dynastie (jedny z nejkrásnějších reliéfů z núbijských památníků). Následuje prohlídka chrámu z Derru zasvěceného Ramessi II. a návštěva Pennutovy hrobky (Pennut byl hlavním správcem Dolní Núbie za vlády Ramesse VI., hrobka sestává z malé obětní kaple a reliéfy zachycují události Pennutova života). Návrat na loď a plavba do Wadi El Seboua. Návštěva Wadi El Seboua (údolí lvů), chrámu v El Dakka (zasvěcený bohu Thorovi) a chrámu Mehraka (uvnitř chrámu je jediné točité schodiště ve starověkých egyptských stavbách). Návrat na loď, večeře a nocleh.

9. den:

 plavba pokračuje do Assuánu, kde navštívíte chrám Kalabšachrám Beit El Wali (dům svatého muže) a Ketassa. Večeře a nocleh na lodi.

10. den:

 po snídani ukončení 5* plavby, individuální volno a následně transfer vlakem do Káhiry. Ubytování, večeře a nocleh.

11. den:

 ráno příjezd do Káhiry, ubytování. Následuje výlet k pyramidám v Gíze, spatříte kouzelnou Sfingu a navštívíte institut na výrobu papyrů a parfumerii. Možnost fakultativního výletu k pyramidám v Sakkáře. Večeře a nocleh v Káhiře ve 4* hotelu.

12. den:

 po snídani check-out z hotelu, návštěva nejvýznamnějších míst Káhiry – Egyptologického muzea, Citadely, Alabastrové mešity a Staré Káhiry (bazar Khan El Khalily). Večeře v restauraci a transfer autokarem do Hurghady.

13.-14. den:

volný den s polopenzí v Hurghadě ve 4* hotelu.

15. den:

 dle letového řádu transfer na letiště a návrat do ČR.

Počasí

Ain Soukhna

31°C Jasno

Dahab

34°C Jasno

Hurghada

34°C Jasno

Káhira

32°C Jasno

Luxor

38°C Jasno

Sharm El Sheikh

29°C Polojasno

Taba

34°C Jasno

×