800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNEFERTITI 4 z Marsa Alam

15 denní poznávací zájezd (z Marsa Alam).
Plavba po Nilu s návštěvou přilehlých chrámů a Údolí králů s možností výletu, návštěva Káhiry s prohlídkou Velkých pyramid, Sfingy a Egyptského muzea.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

15 denní poznávací zájezd z Marsa Alam. Plavba po Nilu s návštěvou přilehlých chrámů a Údolí králů; návštěva Káhiry s prohlídkou Velkých pyramid; Sfingy a Egyptského muzea.
NAVÍC! Údolí královen a romantická projížďka felukou.

Během okruhu je pro vás připravena pestrá nabídka fakultativních výletů - Fakultativní výlety

Program:

Neděle:
  • odlet z České republiky; přílet do Marsa Alam; transfer do hotelu; ubytování.
Pondělí:
  • brzy ráno odjezd do Asuánu; po příjezdu navštívíte chrám Philae. Po prohlídce nalodění; večeře a nocleh.
Úterý:
  • snídaně; prohlídka chrámu Kom Ombo; který je zasvěcen dvěma bohům – Sobekovi a Harverovi. Následuje plavba do Edfu; prohlídka chrámu zasvěceného bohu Horovi; poté pokračování plavby do Luxoru. Večeře a nocleh na lodi.
Středa:
  • tento den navštívíte Údolí králů; chrám královny Hatšepsut; zastavíte se i u Memnonových kolosů a v dílně na výrobu alabastru. V podvečerních hodinách navštívíte chrám v Luxoru a budete si jej moci prohlédnout za fascinujícího večerního osvětlení. Večeře a nocleh na lodi.
Čtvrtek:
  • po snídani prohlídka chrámu v Karnaku; oběd na lodi. Večer odjezd vlakem do Káhiry. Večeře a nocleh ve vlaku.
Pátek:
  • tento den navštívíte Egyptské muzeum; areál Velkých pyramid v Gíze; Sfingu a přilehlý chrám. Rovněž budete mít možnost navštívit výrobnu papyru a vidět tak jeho tradiční zpracování. Po prohlídkách transfer do hotelu; ubytování; večeře a nocleh.
Sobota:
  • volný den v Káhiře; možnost fakultativních výletů.
Neděle:
  • po snídani odjezd do oblasti Marsa Alam; po příjezdu ubytování v hotelu; večeře a nocleh.
Pondělí – Sobota:
  • volné dny u Rudého moře.
Neděle:
  • snídaně; transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do České republiky.

V ceně je zahrnuto Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků; ubytování a stravování dle programu; (8 nocí v hotelu v Marsa Alam s All Inclusive; v případě okruhu 4* ve 4* hotelu; 3 noci s plnou penzí na lodi 4*; 2 noci s polopenzí v Káhiře ve 4* hotelu; 1 noc v lůžkovém vlaku s polopenzí; obědový balíček při přesunu z Marsa Alam do Asuánu); služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce; místní průvoce; transfery autobusem; prohlídky dle programu včetně vstupů; povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.
Minimální obsazenost pro doprovod česky nebo slovensky hovořícího delegáta je 6 osob. V případě nižší obsazenosti zájezdu bude k dispozici pouze anglicky hovořící místní průvodce.

V ceně není zahrnuto:
Doporučený příplatek za cestovní pojištění 468 Kč/pobyt/dospělá osoba do 70 let; 702 Kč/pobyt/dospělá osoba od 70 let a 288 Kč/ pobyt/dítě (podrobnosti o pojištění naleznete v popisu destinace); vstupní vízum (cestovní kancelář vám zajistí vstupní vízum na požádání a za poplatek 450 Kč/osoba s vlastním pasem); fakultativní služby; doporučené bakšišné.

Počasí

Ain Soukhna

13°C Skoro jasno

Dahab

16°C Jasno

Hurghada

16°C Jasno

Káhira

14°C Jasno

Luxor

16°C Jasno

Sharm El Sheikh

11°C Jasno

Taba

16°C Jasno