800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNefertiti Special

15 denní poznávací zájezd (z Hurghady)
Prodloužená plavba po Nilu s návštěvou přilehlých chrámů a Údolí králů, návštěva Káhiry s prohlídkou Velkých pyramid, Sfingy a Egyptského muzea, prohlídka Alexandrie, to vše spojené s odpočinkem u Rudého moře. V průběhu zájezdu můžete navštívit i jednu z nejatraktivnějších lokalit Egypta – skalní chrámy v Abu Simbel.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z České republiky, přílet do Hurghady, transfer do hotelu, ubytování.

2. den

Volný den u Rudého moře.

3. den

Po snídani odjezd do Káhiry, po příjezdu ubytování v hotelu, možnost fakultativně navštívit působivý program „Sound and Light“ v areálu Velkých pyramid v Gíze, večeře a nocleh v hotelu.

4. den

Po snídani odjezd do Alexandrie, druhého největšího města Egypta. Během své návštěvy uvidíte amfiteátr, katakomby, pevnost a areál slavného paláce Al Montazah s jeho nádhernými zahradami. Návrat do Káhiry, večeře a přenocování.

5. den

Navštívíte Egyptské muzeum, areál Velkých pyramid v Gíze, Sfingu a přilehlý chrám. Rovněž budete mít možnost navštívit výrobnu papyru a vidět tak jeho tradiční zpracování. Po prohlídkách ve večerních hodinách transfer na nádraží a odjezd vlakem do Luxoru. Večeře a nocleh ve vlaku.

6. den

Po příjezdu do Luxoru oběd na lodi. Odpoledne prohlídka východního břehu Théb – chrámy v Karnaku a Luxoru. Večeře a nocleh na lodi.

7. den

Po snídani uvidíte Údolí králů, chrám královny Hatšepsut, zastavíte se u Memnonových kolosů a v dílně na výrobu alabastru. Navštívíte i Údolí královen, kde můžete, obdivovat nádhernou zachovalou výzdobu hrobek královen. Po obědě plavba proti proudu Nilu, večeře a nocleh na lodi.

8. den

Tento den navštívíte chrám v Edfu zasvěcený bohu Horovi. Po obědě pokračování plavby do Kom Ombo, prohlídka chrámu, následuje plavba do Asuánu. Večeře a nocleh na lodi.

9. den

Dopoledne volný program, fakultativně možnost návštěvy skalních chrámů v Abu Simbel. Po návratu na loď oběd a odpoledne prohlídka chrámu Philae. V programu je i romantická projížďka felukou, z níž budete moci pozorovat nádherná panoramata Asuánu. Večeře a nocleh na lodi.

10. den

Volný program v Asuánu, možnost fakultativních výletů. V odpoledních hodinách odjezd do Hurghady, ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

11. - 14. den

Volné dny u Rudého moře.

15. den

Snídaně, transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do České republiky.

Cena zájezdu zahrnuje

Letecká doprava, 7 nocí v hotelu 4* v Hurghadě s polopenzí, 4 noci s plnou penzí na lodi 4*, 2 noci s polopenzí v Káhiře ve 4* hotelu, 1 noc v lůžkovém vlaku s polopenzí, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, místní průvodce, transfery klimatizovaným autobusem, prohlídky dle programu včetně vstupů, letištní a bezpečnostní taxy včetně pozemních služeb, palivový příplatek kalkulovaný na cenu paliva k datu 1. 6. 2010, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

Cena zájezdu nezahrnuje

Doporučený příplatek za cestovní pojištění 40 Kč/ osoba nad 18 let/ den, 20 Kč/ osoba do 18 let/ den, vstupní vízum 450 Kč/ osoba, fakultativní služby, doporučené bakšišné, volitelný příplatek za all inclusive pro pobyt v Hurghadě.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Ain Soukhna

31°C Skoro jasno

Dahab

32°C Jasno

Hurghada

32°C Jasno

Káhira

30°C Jasno

Luxor

34°C Jasno

Sharm El Sheikh

27°C Skoro jasno

Taba

32°C Jasno

×