800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNEFERTITI SPECIAL 5 z Hurghady - zima

15 denní poznávací zájezd z Hurghady. Tento poznávací okruh lze absolvovat i s odletem v neděli s pobytem v Hurghadě nebo Marsa Alam. NAVÍC! Údolí královen a romantická projížďka felukou. Prodloužená plavba po Nilu s návštěvou přilehlých chrámů a Údolí králů, návštěva Káhiry s prohlídkou Velkých pyramid, Sfingy a Egyptského muzea, prohlídka Alexandrie, to vše spojené s odpočinkem u Rudého moře. V průběhu zájezdu můžete navštívit i jednu z nejatraktivnějších lokalit Egypta – skalní chrámy v Abu Simbel.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

15 denní poznávací zájezd z Hurghady. Prodloužená plavba po Nilu s návštěvou přilehlých chrámů a Údolí králů; návštěva Káhiry s prohlídkou Velkých pyramid; Sfingy a Egyptského muzea; prohlídka Alexandrie; to vše spojené s odpočinkem u Rudého moře. V průběhu zájezdu můžete navštívit i jednu z nejatraktivnějších lokalit Egypta – skalní chrámy v Abu Simbel.
NAVÍC! Údolí královen a romantická projížďka felukou.

Během okruhu je pro vás připravena pestrá nabídka fakultativních výletů - Fakultativní výlety

Program:

Sobota:
 • odlet z České republiky; přílet do Hurghady; transfer do hotelu; ubytování.
Neděle:
 • volný den u Rudého moře.
Pondělí:
 • po snídani odjezd do Káhiry; po příjezdu ubytování v hotelu; možnost fakultativně navštívit působivý program Sound and Light v areálu Velkých pyramid v Gíze; večeře a nocleh v hotelu.
Úterý:
 • po snídani odjezd do Alexandrie; druhého největšího města Egypta. Během své návštěvy uvidíte amfiteátr; katakomby; pevnost a areál slavného paláce Al Montazah s jeho nádhernými zahradami. Oběd během programu. Návrat do Káhiry; večeře a přenocování.
Středa:
 • navštívíte Egyptské muzeum; areál Velkých pyramid v Gíze; Sfingu a přilehlý chrám. Rovněž budete mít možnost navštívit výrobnu papyru a vidět tak jeho tradiční zpracování. Po prohlídkách ve večerních hodinách transfer na nádraží a odjezd vlakem do Luxoru. Večeře a nocleh ve vlaku.
Čtvrtek:
 • po příjezdu do Luxoru oběd na lodi. Odpoledne prohlídka východního břehu Théb – chrámy v Karnaku a Luxoru. Večeře a nocleh na lodi.
Pátek:
 • po snídani uvidíte Údolí králů; chrám královny Hatšepsut; zastavíte se u Memnonových kolosů a v dílně na výrobu alabastru. Navštívíte i Údolí královen. Po obědě plavba proti proudu Nilu; večeře a nocleh na lodi.
Sobota:
 • tento den navštívíte chrám v Edfu zasvěcený bohu Horovi. Po obědě pokračování plavby do Kom Ombo; prohlídka chrámu; následuje plavba do Asuánu. Večeře a nocleh na lodi.
Neděle:
 • dopoledne volný program; fakultativně možnost návštěvy skalních chrámů v Abu Simbel. Po návratu na loď oběd a odpoledne prohlídka chrámu Philae. Uvidíte i nedokončený obelisk královny Hatšepsut ve starobylém lomu. V programu je dále romantická projížďka felukou; z níž budete moci pozorovat nádherná panoramata Asuánu. Večeře a nocleh na lodi.
Pondělí:
 • volný program v Asuánu; možnost fakultativních výletů. V odpoledních hodinách odjezd do Hurghady; ubytování v hotelu; večeře a nocleh.
Úterý – Pátek:
 • volné dny u Rudého moře.
Sobota:
 • snídaně; transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do České republiky.

V ceně je zahrnuto Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků; ubytování a stravování dle programu; (7 nocí v hotelu v Hurghadě s All Inclusive; v případě okruhu 5* ve 5* hotelu; 4 noci s plnou penzí na lodi 4*; 2 noci s polopenzí v Káhiře ve 4* hotelu; 1 noc v lůžkovém vlaku s polopenzí); služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce; místní průvoce; transfery autobusem; prohlídky dle programu včetně vstupů; povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.
Minimální obsazenost pro doprovod česky nebo slovensky hovořícího delegáta je 6 osob. V případě nižší obsazenosti zájezdu bude k dispozici pouze anglicky hovořící místní průvodce.

V ceně není zahrnuto:
Doporučený příplatek za cestovní pojištění 468 Kč/pobyt/dospělá osoba do 70 let; 702 Kč/pobyt/dospělá osoba od 70 let a 288 Kč/ pobyt/dítě (podrobnosti o pojištění naleznete v popisu destinace); vstupní vízum (cestovní kancelář vám zajistí vstupní vízum na požádání a za poplatek 740 Kč/osoba s vlastním pasem); fakultativní služby; doporučené bakšišné.

Počasí

Hurghada

25°C Jasno

×