800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySINUHET 5 z Hurghady - zima

12 denní poznávací zájezd s přímým letem do Luxoru.
Plavba po Násirově jezeře s návštěvou nejkrásnějších chrámů s rozšířeným programem v Luxoru a Asuánu, spojená s odpočinkem u Rudého moře.
V průběhu zájezdu můžete navštívit i jednu z nejatraktivnějších lokalit Egypta – skalní chrámy v Abu Simbel.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

PŘÍMÝ LET DO LUXORU!

12 denní poznávací zájezd s přímým letem do Luxoru

Plavba po Násirově jezeře s návštěvou nejkrásnějších chrámů s rozšířeným programem v Luxoru a Asuánu; spojená s odpočinkem u Rudého moře.
V průběhu zájezdu můžete navštívit i jednu z nejatraktivnějších lokalit Egypta – skalní chrámy v Abu Simbel.

Program:

Středa:
Odlet z České republiky v časných ranních hodinách; přílet do Luxoru; transfer do hotelu a ubytování. Odpoledne prohlídka chrámu v Dendeře; který je zasvěcen bohyni Hathor.

Čtvrtek:
V dopoledních hodinách návštěva Medinat Habu; pohřebního chrámu Ramsese III. Odpoledne prohlídka východního břehu Théb – chrámy v Karnaku a Luxoru; večeře a nocleh v hotelu.

Pátek:
Po snídani odjezd do Asuánu; nalodění a oběd na lodi. Po obědě návštěva největšího zachovalého chrámu Nubie - ptolemajovského chrámu Kalabša. Chrám byl postaven v období císaře Augusta a v době stavby Násirova jezera byl přesunut o 50 km. Dále uvidíte chrám Ramesse II. Beit El Wali a kiosek Kertassiho; který stával v místě starověkého lomu na pískovec a byl zasvěcen patronce horníků a kameníků bohyni Hathor. Po návratu je podáván odpolední čaj na palubě. Večeře a přenocování na lodi v přístavu v Asuánu.

Sobota:
Plavba k Wadi El Sebua s koktejlem; který je podáván na palubě lodi při překročení obratníku Raka. Po obědě návštěva chrámu Wadi El Sebua zčásti vytesaného ve skále; chrámu Dakka zasvěceného bohu Horovi a římského chrámu Meharakka; jenž je zasvěcen bohu Serapidovi. Plavba do Amady. Večeře a přenocování na lodi.

Neděle:
Po snídani následuje ranní prohlídka chrámů Amada; dalšího chrámu postaveného za vlády Ramesse II. a také nejstaršího zachráněného monumentu Násirova jezera. Dále navštívíte chrám Derr zasvěcený bohům Nové říše a také hrobky vysokého úředníka Penouta. Plavba ke Kasr Ibrim a prohlídka pevnosti (realizuje se z paluby lodi - vstup do památky není povolen). Plavba do Abu Simbel. Oběd na lodi. Návštěva skalních chrámů v Abu Simbel; komplexu zachráněného rozebráním a přenesením při rozsáhlé mezinárodní akci UNESCO v letech 1964-68. Fakultativní návštěva představení „Sound and Light“ v chrámu Abu Simbel. Večeře při svíčkách a přenocování na lodi.

Pondělí:
Snídaně na lodi a fakultativně možnost druhé návštěvy chrámů v Abu Simbel. Vylodění. Transfer autobusem z Abu Simbel do Asuánu. Večeře a nocleh v hotelu v Asuánu.

Úterý:
Dopoledne volný čas a možnost individuální procházky po Asuánu. Odpoledne projížďka nilskými katarakty s prohlídkou rozvalin chrámu boha Chnoma na ostrově Elefantina. Prohlédnete si i vyhlášenou botanickou zahradu na Kitchenerově ostrově. Večeře nocleh v hotelu. Večer možnost fakultativně navštívit působivý program „Sound and Light“ v chrámu Philae.

Středa:
Po snídani individuální program; v časných odpoledních hodinách transfer do Hurghady; po příjezdu ubytování v hotelu; večeře a nocleh.

Čtvrtek – Sobota:
Volné dny u Rudého moře.

Neděle:
Snídaně; transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do České republiky.

V ceně je zahrnuto:
Letecká doprava; 4 noci v hotelu 5* v Hurghadě s all inclusive; 3 noci s plnou penzí na lodi 4*; 2 noci ve 4* hotelu v Luxoru s polopenzí; 2 noci ve 5* hotelu v Asuánu s polopenzí; služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce; místní průvodce; transfery klimatizovaným autobusem; prohlídky dle programu včetně vstupů; letištní a bezpečnostní taxy včetně pozemních služeb; palivový příplatek kalkulovaný na cenu paliva k datu 1. 7. 2011; povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně není zahrnuto:
Doporučený příplatek za cestovní pojištění; vstupní vízum 450 Kč/ osoba; fakultativní služby; doporučené bakšišné.

Počasí

Hurghada

24°C Jasno

×