800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOSIRIS 5 z Marsa Alam

12 denní poznávací zájezd (z Marsa Alam).
Prodloužená plavba po Nilu s návštěvou přilehlých chrámů a Údolí králů spojená s odpopčinkem u Rudého moře. V průběhu zájezdu můžete navštívit i jednu z nejatraktivnějších lokalit Egypta – skalní chrámy v Abu Simbel. Program je obohacen i o pobyt v Luxoru a návštěvy Dendery a Medinat Habu.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

12 denní poznávací zájezd z Marsa Alam
Prodloužená plavba po Nilu s návštěvou přilehlých chrámů a Údolí králů spojená s odpopčinkem u Rudého moře. V průběhu zájezdu můžete navštívit i jednu z nejatraktivnějších lokalit Egypta – skalní chrámy v Abu Simbel. Program je obohacen i o pobyt v Luxoru a návštěvy Dendery a Medinat Habu.

Program:

Neděle:
Odlet z České republiky; přílet do Marsa Alam; transfer do vybraného hotelu; ubytování.

Pondělí – Úterý:
Volné dny u Rudého moře.

Středa:
Brzy ráno odjezd do Luxoru; po cestě se zastavíte na prohlídku chrámu v Dendeře; který je zasvěcen bohyni Hathor. Po příjezdu oběd; následuje ubytování v hotelu a volný čas. Večer můžete fakultativně navštívit působivý program „Sound and Light“ v Karnaku. Večeře a nocleh v hotelu.

Čtvrtek:
V dopoledních hodinách návštěva Medinat Habu; pohřebního chrámu Ramsese III. Poté nalodění; oběd. Odpoledne prohlídka východního břehu Théb – chrámy v Karnaku a Luxoru. Večeře a nocleh na lodi.

Pátek:
Po snídani uvidíte Údolí králů; chrám královny Hatšepsut; zastavíte se u Memnonových kolosů a dílně na výrobu alabastru. Navštívíte i Údolí královen; kde můžete obdivovat nádhernou zachovalou výzdobu hrobek královen. Po obědě plavba proti proudu Nilu; večeře a nocleh na lodi.

Sobota:
Tento den navštívíte chrám v Edfu zasvěcený bohu Horovi. Po obědě pokračování plavby do Kom Ombo; prohlídka chrámu; následuje plavba do Asuánu. Večeře a nocleh na lodi.

Neděle:
Dopoledne volný program; fakultativně možnost návštěvy skalních chrámů v Abu Simbel. Po návratu na loď oběd a odpoledne prohlídka chrámu Philae. Můžete si prohlédnout i nedokončený obelisk královny Hatšepsut ve staroegyptském lomu. V programu je i romantická projížďka felukou; z níž budete moci pozorovat nádherná panoramata Asuánu. Večeře a nocleh na lodi.

Pondělí:
Volný program v Asuánu; možnost fakultativních výletů. V odpoledních hodinách odjezd do oblasti Marsa Alam; ubytování v hotelu; večeře a nocleh.

Úterý - Středa:
Volný den u Rudého moře.

Čtvrtek:
Snídaně; transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do České republiky.

V ceně je zahrnuto:
Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků; ubytování a stravování dle programu (6 nocí v hotelu v Marsa Alam s All inclusive v 5* hotelu; 4 noci s plnou penzí na lodi 4*; 1 noc s polopenzí v Luxoru ve 4* hotelu); služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce; místní průvodce; transfery autobusem; prohlídky dle programu včetně vstupů; povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

Minimální obsazenost pro doprovod česky nebo slovensky hovořícího delegáta je 6 osob. V případě nižší obsazenosti zájezdu bude k dispozici pouze anglicky hovořící místní průvodce.

V ceně není zahrnuto:
Doporučený příplatek za cestovní pojištění 590 Kč/pobyt/dospělá osoba a 340 Kč/ pobyt/dítě do 18 let; vstupní vízum (cestovní kancelář vám zajistí vstupní vízum na požádání a za poplatek 740 Kč/osoba s vlastním pasem); fakultativní služby; doporučené bakšišné.

×