800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySCARAB 4 z Marsa Alam

11 denní poznávací zájezd (z Marsa Alam)
Plavba po Nilu s návštěvou přilehlých chrámů a Údolí králů spojená s odpočinkem u Rudého moře.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

11 denní poznávací zájezd z Marsa Alam
Plavba po Nilu s návštěvou přilehlých chrámů a Údolí králů spojená s odpočinkem u Rudého moře.

Program:

Čtvrtek:
Odlet z České republiky; přílet do Marsa Alam; transfer do hotelu; ubytování.

Pátek – Sobota:
Volné dny u Rudého moře.

Neděle:
Brzy ráno odjezd do Asuánu; ubytování v hotelu; následuje nalodění na člun a projížďka 1. nilským kataraktem s prohlídkou rozvalin chrámu boha Chnoma na ostrově Elefantina. Večeře v hotelu a nocleh.

Pondělí:
Po snídani návštěva 2. největšího zachovalého chrámu Nubie - ptolemajovského chrámu Kalabša. Po cestě si prohlédnete i Velkou asuánskou přehradu. Po návratu do Asuánu nalodění; následuje návštěva chrámu Philae. Návrat na loď; večeře a nocleh.

Úterý:
Snídaně; prohlídka chrámu Kom Ombo; který je zasvěcen dvěma bohům - Sobekovi a Horovi. Následuje plavba do Edfu; prohlídka chrámu zasvěceného bohu Horovi; poté pokračování plavby do Luxoru. Večeře a nocleh na lodi.

Středa:
Tento den navštívíte Údolí králů; chrám královny Hatšepsut; zastavíte se i u Memnonových kolosů a v dílně na výrobu alabastru. V podvečerních hodinách navštívíte chrám v Luxoru a budete si jej moci prohlédnout za fascinujícího večerního osvětlení. Večeře a nocleh na lodi.

Čtvrtek:
Po snídani prohlídka chrámu v Karnaku; oběd na lodi. V odpoledních hodinách odjezd do oblasti Marsa Alam; ubytování v hotelu; večeře a nocleh.

Pátek – Sobota:
Volné dny u Rudého moře.

Neděle:
Snídaně; transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do České republiky.

V ceně je zahrnuto:
Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků; ubytování a stravování dle programu (6 nocí v hotelu v Marsa Alam s all inclusive ve 4* hotelu; 3 noci s plnou penzí na lodi 4*; 1 noc ve 4* hotelu v Asuánu s polopenzí; obědový balíček při přesunu z Marsa Alam do Asuánu); služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce; místní průvodce; transfery autobusem; prohlídky dle programu včetně vstupů; povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

Minimální obsazenost pro doprovod česky nebo slovensky hovořícího delegáta je 6 osob. V případě nižší obsazenosti zájezdu bude k dispozici pouze anglicky hovořící místní průvodce.

V ceně není zahrnuto:
Doporučený příplatek za cestovní pojištění 468 Kč/pobyt/dospělá osoba do 70 let; 702 Kč/pobyt/dospělá osoba od 70 let a 288 Kč/ pobyt/dítě (podrobnosti o pojištění naleznete v popisu destinace); vstupní vízum (cestovní kancelář vám zajistí vstupní vízum na požádání a za poplatek 450 Kč/osoba s vlastním pasem); fakultativní služby; doporučené bakšišné.

×