800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPlavba po Nilu, program Nefro

Egypt, země se starobylou historií, která se začíná psát na samém počátku lidstva. Místo, kterému se přezdívá brána Afriky a kudy protéká největší africká řeka Nil. Tento program kombinuje poznávání života a kultury kolem části tohoto toku s odpočinkem v oblasti Hurghada, nejvýznamějším přímořeském letovisku země, které rozsahem své nabídky uspokojí každého zákazníka.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1 - 3. den

Odlet z Prahy/Brna/Ostravy do Hurghady, pobyt na 3 noci.

4. den

NALODĚNÍ Transfer autobusem do Luxoru, přenocování na lodi v Luxoru. Toto místo patří mezi nejstarší a nejvýznamnější v Egyptě.

5. den

ÚDOLÍ KRÁLŮ Návštěva západního břehu Nilu. Prohlídka světoznámého Údolí králů, chrámu královny Hatšepsut, chrámu Medinet Habu a Memnonových kolosů. Plavba do Edfu, přenocování na lodi v Edfu.

6. den

EDFU Prohlídka chrámu boha Hora. Pokračování do Kom Omba, přenocování na lodi.

7. den

ASUÁN Plavba do Asuánu, města na jihu Egypta, které tvoří bránu do černé Afriky. Návštěva přehrady, nedokončeného obelisku a chrámu ve Philae. Odpoledne volno. Přenocování na lodi v Asuánu na 2 noci.

8. den

ABU SIMBEL Fakultativní výlet do Abu Simbel (autobusem nebo letecky) nebo odpočinek na lodi.

9. den

KOM OMBO Návštěva botanické zahrady, pokračování do Kom Omba. Návštěva chrámu dvou bohů - Sobka a Haroeris. Plavba do Edfu, přenocování na lodi.

10. den

LUXOR - KARNAK Plavba do Luxoru, prohlídka působivých chrámových komplexů v Luxoru a Karnaku na východním břehu Nilu, přenocování na lodi v Luxoru. Chrám v Luxoru patří mezi nejzachovalejší chrámy v Egyptě. Zastavení na místě nejkrásnějšího výhledu, tzv. Aleji sfing, 3 km dlouhé procesní cestě, která vedla až do Karnaku, chrámového města slunečního boha Amóna.

11. den

Po snídani vylodění, transfer autobusem z Luxoru do Hurghady, volno do transferu na letiště, odlet.

Fakultativní příplatky

jednolůžkový pokoj 6 200 Kč

Počasí

Ain Soukhna

18°C Oblačno

Dahab

20°C Jasno

Hurghada

22°C Jasno

Káhira

20°C Převážně oblačno

Luxor

24°C Jasno

Sharm El Sheikh

17°C Převážně oblačno

Taba

21°C Jasno