800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPlavba po Nilu, program Nefro

Egypt, země se starobylou historií, která se začíná psát na samém počátku lidstva. Místo, kterému se přezdívá brána Afriky a kudy protéká největší africká řeka Nil. Tento program kombinuje poznávání života a kultury kolem části tohoto toku s odpočinkem v oblasti Hurghada, nejvýznamějším přímořeském letovisku země, které rozsahem své nabídky uspokojí každého zákazníka.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis okruhu

Okruh určený těm, které lákají starobylé památky Egypta, objevované z největší africké řeky Nil.

1. den
- odlet z Prahy/Brna/Ostravy do Hurghady.

2. den
- ubytování v Hurghadě, volno.

3. den
- transfer autobusem do Luxoru, přenocování na lodi v Luxoru. Toto místo patří mezi nejstarší a nejvýznamnější v Egyptě.

4. den
- návštěva západního břehu Nilu. Prohlídka světoznámého Údolí králů, chrámu královny Hatšepsut, chrámu Medinet Habu a Memnonových kolosů. Plavba do Edfu.

5. den
- prohlídka chrámu boha Hora, který byl znázorňován jako sokol, jehož křídla symbolizovala vesmír a oči slunce a měsíc. Pokračování do Kom Omba.

6. den
- plavba do Asuánu, města na jihu Egypta, které tvoří bránu do černé Afriky. Návštěva přehrady, nedokončeného obelisku a chrámu ve Philae. Odpoledne plavba na feluce kolem ostrova. Přenocování na lodi v Asuánu na 2 noci.

7. den
- fakultativní výlet do Abú Simbel (autobusem) nebo odpočinek na lodi.

8. den
- návštěva botanické zahrady, pokračování do Kom Omba. Návštěva chrámu dvou bohů – Sobeka a Haroeris. Plavba do Edfu, přenocování na lodi.

9. den
- plavba do Luxoru, prohlídka působivých chrámových komplexů v Luxoru a Karnaku na východním břehu Nilu, přenocování na lodi v Luxoru. Chrám v Luxoru patří mezi nejzachovalejší chrámy v Egyptě. Zastávka na místě nejkrásnějšího výhledu, tzv. Aleji sfi ng, 3 km dlouhé procesní cestě, která vedla až do Karnaku, chrámového města slunečního boha Amóna.

10. – 11. den
-po snídani vylodění, transfer autobusem z Luxoru do Hurghady.

11. den
- transfer na letiště, odlet do Prahy/Brna/Ostravy.

Počasí

Ain Soukhna

19°C Jasno

Dahab

23°C Jasno

Hurghada

22°C Jasno

Káhira

21°C Jasno

Luxor

22°C Jasno

Sharm El Sheikh

20°C Polojasno

Taba

23°C Jasno

×