800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Rozpis ceny

Rady na cestu do Egypta

od 1 390 Kč za
Rady na cestu do Egypta

Základní informace

Hlavní město:

Počet obyvatel:

Doba letu:

Jazyk:

Měna:

Rozloha:
Káhira

78 887 000

4:0 h

arabština, angličtina

egyptská libra (EGP)

1 001 450 km2

Nutná víza a doklady

Pro cestu do Egypta je vyžadován cestovní pas s platností nejméně šest měsíců od podání žádosti o vízum.

Vízum je možné získat na Velvyslanectví Egyptské arabské republiky v Praze nebo na vstupních místech do země.

Vystavení víza, které dovolená Egypt vyžaduje, je levnější přímo na místě, než na zastupitelském úřadě. Situaci ale mohou komplikovat některé aerolinky vyžadující vízum před vstupem na palubu.

Bezpečnostní a zdravotní rizika

Zdravotní péče je na standardní úrovni. V případě, že by během Vaší dovolené byla nutná hospitalizace, doporučujeme v Egyptě využít soukromá zdravotnická zařízení, poskytující kvalitnější lékařské ošetření a nadstandardní péči. Vzhledem k úhradě péče bude Vaše dovolená Egypt bezstarostná, pokud uzavřete zdravotní pojištění pro cesty do zahraničí.

Povinné očkování není vyžadováno, doporučuje se očkování proti tetanu, žloutence typu A+B, meningitidě A+C a břišnímu tyfu.

Při konzumaci ovoce a zeleniny je nutno ji bezpečně omýt teplou vodou, nevhodná je konzumace zmrzliny, pití z veřejného vodovodního řadu

Ženy by se měly oblékat s ohledem na tradice islámu (měly by se oprostit od nošení krátkých kalhot nad kolena, dámských šatů bez ramínek a hlubokých výstřihů) nevhodné je pití alkoholu nebo líbání na veřejnosti.

Aby Vaše dovolená Egypt proběhla bez nečekaných událostí doporučuje se vyhýbat případným demonstracím, nefotit vojenské a policejní budovy, nádraží, žel. uzly, mosty a osoby v uniformách. Vyhnout byste se měli oblasti Středního Egypta, kde je nebezpečí teroristických akcí, a pohraničí s Libyí a v Sinaji, kde se dodnes nachází minová pole z předchozích válek.

Zajímavosti

Pyramidy

Dovolená Egypt je plná zajímavostí. Určitě neopomeňte pyramidy v Gíze, pozornost si zaslouží i Alexandrie, město založené velkým vojevůdcem Alexandrem Velikým, a Luxor - hlavní město Egypta do roku 750 př. Kr. Na západním břehu Nilu se rozkládá jeden z největších egyptských hřbitovů - Údolí králů a královen.

Sahara

Největší poušť světa je místem, které si většina z nás představuje jako nikde nekončící obzory písečných dun. Ve skutečnosti je její podstatná část kamenitá a z písku zde vyrůstají překrásné skály. Dovolená Egypt Vám dopřeje fascinující podívanou na nekonečné písečné moře.

Káhira a Asuán

Káhira, nejlidnatější město Afriky se nachází v nilské deltě. Dovolená Egypt slibuje jedno z nejzajímavějších muzeí světa - Egyptské muzeum. Oblíbený je sál mumií a nejslavnější islámský bazar Chán al-Chalílí.

Asuán s Asuánskou přehradou je pro mnoho návštěvníků Egypta nejkrásnějším městem. Pozornost přitahuje také Suezský průplav.

Potápění a surfování

Dovolená Egypt představuje dokonalé spojení pro milovníky potápění. Rájem potápěčů je oblast Sharm el Sheikh a Safaga. Obdivovat krásy podmořského světa patří k nejpozoruhodnějším zážitkům, které si můžete dopřát. Potápěčská centra v Egyptě jsou umístěna v Dahabu, Hurghadě, Noweibě, Safaze, El Ghouně a Tabě.

Díky příznivému větru je surfaři vyhledávaná Hurghada, k nejkrásnějším místům patří Magawish-Club. Úžasné podmínky poskytne dovolená Egypt také příznivcům kitesurfingu a windsurfingu. Tou nejkrásnější oblastí na pobřeží Rudého moře je Safaga.

Egypt - vybrané hotely

HOTEL AL NABILA GRAND MAKADI
7,5

HOTEL AL NABILA GRAND MAKADI

Egypt, Hurghada, Makadi Bay

Cena od: 10 480 Kč

Pro skupinu:

HOTEL SEA GULL BEACH RESORT
7,1

HOTEL SEA GULL BEACH RESORT

Egypt, Hurghada, Hurghada

Cena od: 11 490 Kč

Pro skupinu:

HOTEL SENTIDO ORIENTAL DREAM
8,9

HOTEL SENTIDO ORIENTAL DREAM

Egypt, Marsa Alam, Marsa Alam

Cena od: 11 590 Kč

Pro skupinu:

HOTEL JUNGLE AQUA PARK
9,1

HOTEL JUNGLE AQUA PARK

Egypt, Hurghada, Hurghada

Cena od: 10 190 Kč

Pro skupinu:

HOTEL THREE CORNERS SEA BEACH RESORT
7,3

HOTEL THREE CORNERS SEA BEACH RESORT

Egypt, Marsa Alam, Marsa Alam

Cena od: 10 990 Kč

Pro skupinu:

HOTEL SUNRISE ROYAL MAKADI RESORT
8,4

HOTEL SUNRISE ROYAL MAKADI RESORT

Egypt, Hurghada, Makadi Bay

Cena od: 11 990 Kč

Pro skupinu:

Egypt - videa našich uživatelů

Klipky páskované

Bittner Karel

Výlet

Výlet lodí na Giftun, po cestě šnorchlování v Rudým moři a dokonce jsme viděli delfíny. (Akorát jsem je moc nestihla:-o.)

Foldesova Michaela

×