Vyberte zemi
21.04–20.06.2021

Rady na cestu do Egypta

Bezpečnostní a zdravotní rizika

Zdravotní péče je v Egyptě na standardní úrovni. V případě, že by během vaší dovolené byla nutná hospitalizace, doporučujeme využít soukromá zdravotnická zařízení, která poskytují kvalitnější lékařské ošetření a nadstandardní péči. Doporučujeme uzavřít zdravotní pojištění pro cesty do zahraničí.

Při konzumaci ovoce a zeleniny je nutno ji bezpečně omýt balenou vodou, nevhodná je konzumace zmrzliny a pití vody z kohoutku.

Ženy by se měly oblékat s ohledem na tradice islámu (měly by se vyhnout nošení sukní a krátkých kalhot nad kolena, dámských šatů bez ramínek a hlubokých výstřihů).

V Egyptě je nevhodné pití alkoholu nebo líbání na veřejnosti.

Aby vaše dovolená v Egyptě proběhla bez nečekaných událostí, doporučuje se vyhýbat případným demonstracím, nefotit vojenské a policejní budovy, nádraží, mosty a osoby v uniformách. Vyhnout byste se měli oblasti středního Egypta, kde je nebezpečí teroristických akcí, a pohraničí s Libyí, kde se dodnes nachází minová pole z předchozích válek.

Zajímavosti

Pyramidy

Dovolená v Egyptě je plná zajímavostí. Určitě neopomeňte pyramidy v Gíze, pozornost si zaslouží i Alexandrie, město založené velkým vojevůdcem Alexandrem Velikým, a Luxor - hlavní město Egypta do roku 750 př. Kr. Na západním břehu Nilu se rozkládá jeden z největších egyptských hřbitovů - Údolí králů a královen.

Sahara

Největší poušť světa je místem, které si většina z nás představuje jako nikde nekončící obzory písečných dun. Ve skutečnosti je její podstatná část kamenitá a z písku zde vyrůstají překrásné skály. Výlet na Saharu vám dopřeje fascinující podívanou na nekonečné moře písku.

Káhira a Asuán

Káhira, nejlidnatější město Afriky, se nachází v nilské deltě. Slibuje jedno z nejzajímavějších muzeí světa - Egyptské muzeum. Oblíbený je zde sál mumií a nejslavnější islámský bazar Chán al-Chalílí.

Asuán s Asuánskou přehradou je pro mnoho návštěvníků Egypta nejkrásnějším městem. Pozornost přitahuje také Suezský průplav.

Potápění a surfování

Dovolená v Egyptě představuje dokonalé možnosti pro milovníky potápění. Rájem potápěčů je oblast Sharm El Sheikh a Safaga. Obdivovat krásy podmořského světa patří k nejpozoruhodnějším zážitkům, které si zde můžete dopřát. Potápěčská centra v Egyptě jsou umístěna v Dahabu, Hurghadě, Noweibě, Safaze, El Ghouně a Tabě.

Díky příznivému větru je surfaři vyhledávaná Hurghada, k nejkrásnějším místům patří Magawish-Club. Úžasné podmínky poskytne dovolená v Egyptě také příznivcům kitesurfingu a windsurfingu. Tou nejkrásnější oblastí pro vodní sporty na pobřeží Rudého moře je Safaga.